هدر موبایل
1395/11/24 07:50:00
سرویس سیاسی
امیر شجاعان:

نظر قطعی شورای نگهبان در خصوص انتخابات الکترونیک به وزارت کشور اعلام نشده است

رئیس کمیته فن آوری اطلاعات ستاد انتخابات تصریح کرد: هنوز هیچ نظر رسمی درباره برگزاری انتخابات الکترونیک به وزارت کشور اعلام نشده است.
نظر قطعی شورای نگهبان در خصوص انتخابات الکترونیک به وزارت کشور اعلام نشده است رئیس کمیته فن آوری اطلاعات ستاد انتخابات تصریح کرد: هنوز هیچ نظر رسمی درباره برگزاری انتخابات الکترونیک به وزارت کشور اعلام نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612107291433376.jpg نظر,قطعی,شورای,نگهبان,در,خصوص,انتخابات,الکترونیک,به,وزارت,کشور,اعلام,نشده,است Icana

امیر شجاعان رئیس کمیته فن آوری اطلاعات ستاد انتخابات وزارت کشور در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص اعلام نظر سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اینکه " بعید می‌دانم شاهد اجرای انتخابات الکترونیکی برای انتخابات ریاست جمهوری باشیم"  بیان داشت: جلسات متعددی با شورای محترم نگهبان پیرامون انتخابات الکترونیکی برگزار شده و وزارت کشور آمادگی کامل خود را برای تحقق این امر اعلام کرده ، اما عملی شدن انتخابات الکترونیکی منوط به موافقت و اعلام نظر شورای نگهبان است.

وی با اشاره به اینکه فرایند انتخابات 25 مورد را شامل می شود، که در حال حاضر به جز اخذ رأی و شمارش آراء، مابقی آنها به صورت الکترونیکی انجام می گردد، تصریح کرد: هنوز به صورت رسمی و قطعی هیچ نظری در موافقت و مخالفت برگزاری انتخابات الکترونیک ریاست جمهوری به وزارت کشور اعلام نشده است.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور با تاکید بر اینکه برگزاری انتخابات الکترونیکی باعث کاهش خطاهای شمارش، افزایش سرعت کار و ایجاد شفافیت می شود، گفت:  زیرساخت های فنی و امنیتی لازم نیز با هماهنگی مراجع مربوطه در این خصوص فراهم شده است.

وی همچنین در خصوص امکان برگزاری انتخابات الکترونیک شوراهای اسلامی شهر و روستا، بیان داشت: با هماهنگی صورت گرفته در شعب منتخب اخذ رای با نظر هیات نظارت بر انتخابات شوراها، انتخابات به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد ،که البته در جلسه فردا 24 بهمن هماهنگی بیشتر در این خصوص اتخاذ خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet