خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/11/24 15:15:20
سرویس اجتماعی
کوچکی نژاد:

تاخیر بیشتر در ارائه لایحه محیط بانان جایز نیست/ لزوم تسریع دولت در ارائه لایحه

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس از تعلل دولت در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس انتقاد کرد و گفت: با توجه به شرایط نامطلوب محیط بانان تاخیر بیشتر در ارائه این لایحه جایز نیست.
تاخیر بیشتر در ارائه لایحه محیط بانان جایز نیست/ لزوم تسریع دولت در ارائه لایحه نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس از تعلل دولت در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس انتقاد کرد و گفت: با توجه به شرایط نامطلوب محیط بانان تاخیر بیشتر در ارائه این لایحه جایز نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109516981969.jpg تاخیر,بیشتر,در,ارائه,لایحه,محیط,بانان,جایز,نیست/,لزوم,تسریع,دولت,در,ارائه,لایحه Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تاخیر دولت در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان انتقاد کرد و افزود: با توجه به شرایطی نامطلوبی که محیط بانان با آن دست و پنجه نرم می کنند تاخیر بیشتر دولت در ارائه لایحه مذکور جایز  نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تسریع در ارائه لایحه حمایت از محیط بانان به مجلس تاکید کرد و با انتقاد از اینکه حمایت های قضایی، اقتصادی و اجتماعی از محیط بانان کافی نیست، ادامه داد: محیط بانان قشر زحمتکش و مظلومی هستند که به طور مداوم خطرات زیادی از جانب شکارچیان غیرمجاز  آنها را تهدید می کند این در حالی است که حمایت ها از این قشر ضعیف است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه در زمینه حمایت از حیات وحش با کمبود شدید نیروی محیط بان مواجه هستیم، تصریح کرد: وظیفه محیط بانان در حفاظت از حیات وحش خطیر و بزرگ است اما متاسفانه تعداد محیط بانان و همچنین تجهیزات آنها جوابگوی حفاظت از عرصه های طبیعی و همچنین مقابله با شکارچیان غیرمجاز نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم،  بر لزوم توجه جدی به رفع کمبود تجهیزات و همچنین نیروهای یگان حفاظت و محیط بانی در لایحه حمایت از محیط بانان تاکید کرد و افزود:  به صورت جدی نیاز است افزایش نیروی محیط بان و همچنین تامین تجهیزات پیشرفته و به روز برای مواجهه با شکارچیان غیرمجاز و همچنین قاچاقچیان چوب  در لایحه حمایت از محیط بانان دیده شود.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی،  توجه به معاضدت های قضایی را در لایحه حمایت از محیط بانان ضروری دانست و یادآور شد: باید امکان استفاده از سلاح برای محیط بانان مانند نیروی انتظامی و نظامی در مواجهه با متعدیان به محیط زیست و شکارچیان غیرمجاز فراهم شود و در لایحه مذکور دیده شود علاوه بر این سازمان حفاظت محیط زیست باید روند پیگیری پرونده محیط بانانی که از سوی شکارچیان غیرمجاز مورد ضرب و جرح قرار گرفتند را سرعت بخشد و به عنوان متولی از این افراد حمایت های لازم را داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet