هدر موبایل
1395/11/25 07:55:00
سرویس اجتماعی
فلاحت‌پیشه:

قانون مرتبط با اخذ گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت لازم‌الاجرا است

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تاکید کرد: قانون مرتبط با اخذ گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت تمامی سلسله مراتب قانونی را طی کرده و لازم‌الاجراست.
قانون مرتبط با اخذ گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت لازم‌الاجرا است عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تاکید کرد: قانون مرتبط با اخذ گواهینامه بدون نیاز به کارت پایان خدمت تمامی سلسله مراتب قانونی را طی کرده و لازم‌الاجراست. https://cdn.icana.ir/d/019/42815.jpg قانون,مرتبط,با,اخذ,گواهینامه,بدون,نیاز,به,کارت,پایان,خدمت,لازم‌الاجرا,است Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص مصوبه مجلس مبنی بر امکان اخذ گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت و اظهارات مطرح شده درباره نبود الزام در اجرای آن گفت: رعایت سلسله مراتب قانونی در مورد تصمیمات مبتنی بر دفاع، امنیت و حوزه نظامی کشور ضروری است، این حوزه‌ها زیر نظر فرماندهی کل قوا است بنابراین دستگاه‌هایی چون ستاد کل نیروهای مسلح زمانی نظراتشان اعمال قانونی می‌شود که از سوی فرماندهی کل قوا به آنها اختیارات لازم داده شده باشد.

نماینده مردم اسلام‌آبادغرب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در موارد مختلف اگر ستاد کل نیروهای مسلح از سوی فرماندهی کل قوا اختیار داشته باشد می‌تواند در مورد اجرا یا عدم اجرای یک قانون تصمیم‌گیری کند، در این صورت مجلس نیز همراهی لازم را خواهد داشت کما اینکه مجلس پیش از تصویب قانون هماهنگی های لازم را انجام می‌دهد.

 وی با بیان اینکه مجلس قانونی را تصویب نخواهد کرد که به دلیل عدم هماهنگی اجرا نشود، افزود: مجلس رفتارهای قانونی را دنبال می‌کند و اگر در زمینه‌ای قانونی را به تصویب برساند برای همه لازم‌الاجراست، در هنگام تصویب قانون برنامه ششم توسعه نیز تمامی سلسه مراتب طی شده است کما اینکه در مورد قانون اخذ گواهینامه سلسله مراتب رعایت شده است.

فلاحت پیشه یادآور شد: در صورتی که فرمانده کل قوا دستوری دهند یا مخالفت کنند ستاد کل نیروهای مسلح یا سایر مسئولان حوزه نظامی کشور اجازه عدم اجرای قانون را دارند در غیر این صورت عدم اجرای قانون پذیرفتنی نیست بنابراین قانونی که در مجلس مبنی بر اخذ گواهینامه بدون کارت پایان خدمت به تصویب رسیده است باید اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور گفت: مجلس قانونی را تصویب کرد که براساس آن برای دریافت گواهینامه نیازی به دریافت کارت پایان خدمت نیازی یا کارت معافیت از خدمت ندارد اما این قانون به دلیل اجرای قانون خرید غیبت سربازی به تعویق افتاده و تاکنون اجرایی نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet