هدر موبایل
1395/11/24 19:37:30
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی داورانی مطرح کرد:

بررسی وضعیت قاچاق کالا محور تفحص مجلس از مناطق آزاد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی وضعیت واردات و صادرات از مناطق آزاد و وضعیت قاچاق کالا از محورهای تحقیق و تفحص مجلس از مناطق آزاد است.
بررسی وضعیت قاچاق کالا محور تفحص مجلس از مناطق آزاد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی وضعیت واردات و صادرات از مناطق آزاد و وضعیت قاچاق کالا از محورهای تحقیق و تفحص مجلس از مناطق آزاد است. https://cdn.icana.ir/d/019/201602106601362515.jpg بررسی,وضعیت,قاچاق,کالا,محور,تفحص,مجلس,از,مناطق,آزاد Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص تحقیق و تفحص مناطق آزاد اقتصادی گفت: موضوع تحقیق و تفحص از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از حدود دوماه گذشته در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس بوده است و در این رابطه ترکان دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در یکی از نشست های کمیسیون حضور یافت و گزارشی ارائه داد.

نماینده مردم  کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشتند از گزارشات دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی قانع نشدند و با استناد ماده 214 آئین نامه داخلی مجلس موضوع در دستور کمیسیون قرار گرفت و این تحقیق و تفحص تصویب شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تحقیق و تفحص از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بزودی برای طرح به صحن علنی مجلس ارسال می شود.

پورابراهیمی داورانی درباره محورهای تحقیق و تفحص از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: بررسی وضعیت واردات کالا تحت عناوین مختلف از مناطق آزاد و همچنین صادرات از این مناطق، وضعیت قاچاق کالا، جذب سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و واگذاری اراضی در مناطق آزاد از محورهای مهم این تحقیق و تفحص است.

بررسی نحوه عزل و نصب اعضای هیئت مدیره و مدیران مناطق آزاد محور تفحص

وی افزود:بررسی مقایسه بودجه مصوب و عملکرد مالی مناطق آزاد، بررسی نحوه عزل و نصب اعضای هیئت مدیره و مدیران مناطق آزاد و بررسی نحوه اعطای تخفیف در عوارض واردات کالا به مناطق آزاد از دیگر محورهای مهم مورد بررسی در این تحقیق و تفحص است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در صورت مصوب شدن موضوع تحقیق و تفحص از مناطق آزاد در صحن علنی مجلس و بعد از تشکیل هیئت تحقیق و تفحص، ان شاء الله موضوع از ابتدای سال آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet