هدر موبایل
1395/11/25 13:35:52
سرویس اجتماعی
پاپی زاده:

هشدار درباره وضعیت گونه‌های در حال انقراض/بودجه و نیروی انسانی محیط زیست جوابگوی حفاظت از گونه های نادر نیست

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از اینکه وضعیت گونه های در حال انقراض کشور مطلوب نیست، گفت: محیط زیست برای حفاظت از حیات وحش با کمبود شدید نیروی انسانی و بودجه مواجه است.
هشدار درباره وضعیت گونه‌های در حال انقراض/بودجه و نیروی انسانی محیط زیست جوابگوی حفاظت از گونه های نادر نیست عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از اینکه وضعیت گونه های در حال انقراض کشور مطلوب نیست، گفت: محیط زیست برای حفاظت از حیات وحش با کمبود شدید نیروی انسانی و بودجه مواجه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607103189359729.jpg هشدار,درباره,وضعیت,گونه‌های,در,حال,انقراض/بودجه,و,نیروی,انسانی,محیط,زیست,جوابگوی,حفاظت,از,گونه,های,نادر,نیست Icana

عباس پاپی زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه وضعیت گونه‌های در حال انقراض کشور مطلوب نیست، گفت: حفاظت از گونه‌های نادر جانوری مستلزم تلاش بیشتر سازمان حفاظت محیط زیست و اختصاص اعتبارات لازم است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت از گونه‌های در معرض انقراض مانند یوز، پلنگ، خرس قهوه ای، گوزن زرد و ... با کمبود شدید بودجه و نیروی انسانی مواجه است، تصریح کرد: متاسفانه شاخص‌های زیست محیطی در مناطق چهارگانه وضعیت مطلوبی ندارد به گونه‌ای که در برخی مناطق به ازای هر 5 هزار کیلومتر مربع تنها سه محیط بان وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه برخی مناطق بکر کشور به دلیل کمبود محیط بان و اعتبارات رها شده است، تصریح کرد: نسل حیات وحش این مناطق به دلیل کمبود نیروی محیط بان و بودجه از سوی شکارچیان غیرمجاز در معرض تهدید قرار دارد.

وی با بیان اینکه وظایف سازمان حفاظت محیط زیست در قبال محیط زیست سنگین اما بودجه این دستگاه بسیار ناچیز است، افزود: هر روز به مشکلات زیست محیطی کشور افزوده می شود و در واقع وضعیت محیط زیست کشور بحرانی است اما متاسفانه دولت به جای افزایش بودجه سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به کاهش بودجه و اعتبارات این دستگاه اقدام می کند.

پاپی زاده بر ضرورت توجه بیشتر دولت به مناطق چهارگانه محیط زیست تاکید کرد و گفت: حفاظت بهتر از حیات وحش در این مناطق نیازمند تامین اعتبارات لازم، تجهیزات پیشرفته و رفع کمبود نیروی انسانی است.

نماینده مردم دزفول در مجلس دهم، با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید از اعتبارات خود به درستی استفاده کند، ادامه داد: هر چند بودجه این دستگاه جوابگوی حفاظت از حیات وحش و گونه های نادر جانوری نیست اما باید از منابع موجود به درستی بهره ببرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در شمال استان خوزستان سایت های حفاظتی برای حفاظت بهتر از گوزن زرد که از گونه های نادر جانوری به شمار می رود راه اندازی شده است اما متاسفانه در این رابطه با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه هستیم؛ البته در خوزستان پلنگ و خرس قهوه ای نیز وجود دارد اما به دلیل آنکه با کمبود امکانات برای حفاظت از این گونه های نادر جانوری مواجه هستیم سازمان حفاظت محیط زیست به راحتی از کنار این موضوع عبور می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet