هدر موبایل
1386/07/18 20:27:00
سرویس سیاسی

نمایندگان مجالس جهان دهمین سالگرد تدوین اعلامیه دفاع و حمایت از دموکراسی در جهان را گرامی داشتند

نماینده مجالس بیش از ۱۲۰ کشور جهان روز چهارشنبه در اجلاس شورای بین‌المجالس که در ژنو برگزار شد دهمین سالگرد تدوین اعلامیه دفاع و حمایت از دموکراسی در سراسر جهان را گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در این مراسم که به ریاست "فردیناندو کاسینی" رییس اتحادیه بین‌المجالس در محل کنفرانس‌های بین‌امللی شهر ژنو- سوییس برگزار شد بر نقش پارلمان‌های دنیا در تقویت هر چه بیشتر دموکراسی در جوامع خود تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش مهم پارلمانی در توسعه دموکراسی به تبیین رابطه بین حقوق بشر و دموکراسی پرداخت و گفت: پارلمان‌ها به عنوان مظهر شفافیت، و آزادی بیان هر چه قوی‌تـر شوند، موجبات تقویت بیشتر دموکراسی و ارتقاء حقوق بشر در جهان فراهم می‌آید.

وی با تاکید به ضرورت ریشه‌کنی فقر در جهان، آن را از عوامل تضعیف دموکراسی در دنیای معاصر خواند و نقش پارلمان‌ها در تصویب قوانین ضد فقر را بسیار مهم و اجتناب‌ناپذیر ارزیابی کرد.

در بیاینه‌ای که به همین مناسبت از سوی شورای بین‌المجالس متشکل از نمایندگان مجالس جهان صادر شد، قانون‌گذاران کشورهای مختلف از 5 قاره جهان بر نقش دموکراسی در فراهم نمودن فرصت‌های برابر برای پیشرفت و رفاه بشر و آزادی به عنوان زیر بنای دموکراسی و مخالف جدی فقر و تبعیض تاکید کردند.

اعلامیه دفاع و حمایت از دموکراسی ده سال پیش از یکی از اجلاسیه‌های اتحادیه بین‌المجالس در قاهره‌ به تصویب نمایندگان جهان رسیده بود.

شایان ذکر است هیاتی از مجلس شورای اسلامی به سرپرستی دکتر حشت‌الله فلاحت‌پیشه دبیر شورای اجرایی گروه بین‌المجالس کشورمان و متشکل از آقایان سیدعبدالله حسینی، جواد جهانگیرزاده، کاظم جلالی و خانم‌ها فاطمه آلیا و نفیسه فیاض‌بخش در یکصد و هفدهمین اجلاس مجمع بین‌المجالس که در ژنو برگزار ‌شد، شرکت کرده‌اند. یکصد و هفدهمین اجلاس مجمع بین‌المجالس بعد از ظهر چهارشنبه به کار خود پایان ‌داد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet