روز مجلس
1388/03/19 09:19:00
سرویس اقتصادی
در گفتگو با خانه ملت صورت گرفت

نمایندگان برارائه برنامه‌های کاربردی از سوی نامزدهای انتخابات تاکید کردند

**توسعه اقتصادی به عنوان اهم برنامه‌های نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مطرح شد و نامزدها بخشی از سخنان خود را به بیان سیاست های اقتصادی خود اختصاص دادند در گفتگو با تعدادی از نمایندگان مجلس کاربردی بودن برنامه‌های نامزدها مورد برسی قرار گرفت که با هم می خوانیم.

 

نامزدها وتاکید بر آرمانهای مورد نظر خودشان

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: اکثر مطالبی که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تاکنون اعلام کرده‌اند، آرمان‌ها و ایده‌ال‌های خودشان بوده است.

"علی اصغر گرانمایه پور" عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: کاندیداهای ریاست جمهوری به دلیل اینکه برای مدیریتی داوطلب شده‌اند که پس از جایگاه رهبری نظام جمهوری اسلامی مهمترین جایگاه و موقعیت مدیریتی کشور محسوب می‌شود باید برای تمام محورهای مدیریتی کشور اعم از اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی برنامه ارائه نمایند.

نماینده کاشان و آران و بیدگل تصریح کرد: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید در زمینه رشد اقتصادی و مشکلات اقتصادی نظیر تورم، بیکاری، مشکل مسکن به هر میزان که آرمان‌های خود را بیان می‌کنند راه رسیدن به حل این مشکلات را نیزارائه دهند. 

عدم بهبود رشد اقتصادی با شعار

 نماینده کرمانشاه اظهار داشت: رشد وضعیت اقتصادی با شعار بهبود پیدا نمی‌کند بلکه با عمل و برنامه است که می‌توان آن را بهبود بخشید.

"جهانبخش امینی" نماینده کرمانشاه گفت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه‌های خود به عدالت در توسعه و زیرساخت‌ها اشاره کرده‌اند که اگر بخواهند تنها در حد شعار باقی نماند باید راهکارهای عملی آن را نیز ارائه نمایند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: توسعه اقتصادی به عنوان اهم برنامه‌های نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده است.نماینده کرمانشاه افزود: اگر اقدامی در توان نامزدهای ریاست جمهوری نیست نباید آن را به مردم وعده دهند.

وی ضمن بیان این مطلب که باید از امکانات موجود حداکثر استفاده را انجام دهیم گفت:‌ باید از فرصت‌های مختلف در هر نقطه از کشور استفاده بهینه کرد و برای اینکار باید برنامه‌ریزی مدونی داشت که قابلیت اجرا داشته باشد تا بتواند به برنامه‌ عملی و راهبردی تبدیل شود.

 

رشد اقتصادی در راس شاخصه های برنامه ها

 در ادامه نیز "عباسعلی نورا "نماینده زابل و زهک گفت: در رأس شاخصه‌های برنامه اقتصادی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری رشد اقتصادی برای کشور ملاک و معیار است.

عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس گفت: زیرشاخص‌هایی که به تبع شاخصه‌های اصلی حالت پویایی کشور را نشان می‌دهد نحوه توزیع و چگونگی ثروت بین اقشار مختلف جامعه است که نشان می‌دهد در اقتصاد یکجانبه‌نگری وجود دارد یا خیر.

نماینده زابل در ادامه با اشاره به دیگر شاخص‌های اقتصادی موفق برای نامزد‌های انتخاباتی گفت: تورم از دیگر ملاکها می‌باشد که باید دید جامعه از نظر تورم در چه جایگاهی قرار دارد، همچنین می‌توان به نرخ بیکاری اشاره کرد و آن را از جمله شاخص‌های برنامه اقتصادی موفق برای یک نامزد ریاست جمهوری دانست.

وی ضمن بیان این مطلب که شاخص‌های مذکور دست یافتنی هست گفت: انتظارمان این است که نامزدهای ریاست جمهوری برنامه‌های اقتصادی خود را طراحی کرده و راهکارهای اجرایی شدن شاخص‌های اقتصادی را اعلام نمایند.

نورا افزود: همه دولت‌ها با این چند شاخص سنجیده می‌شوند و این روزها تنها مسائلی که در مناظرات و برنامه‌های کاندیداها در مورد آن صحبت نمی‌شود همین شاخص‌های اقتصادی است.

 

ارائه برنامه های دقیق از سوی نامزدها
 
همچنین "شکور اکبر نژاد "گفت: ضروری است نامزدهای ریاست جمهوری دقیق‌تر به ارائه برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصادی خود بپردازند تا مردم بتوانند نامزد مورد نظر را مورد ارزیابی قرار دهند.

نامزد ها باید بر سند چشم انداز 20 ساله، همسو بودن با قانون اساسی و آرمان‌های پیشرفت و عدالت منطبق باشد.

نماینده تبریز تصریح کرد: شعارهای برخی کاندیداها بیشتر جنبه سیاسی دارد تااقتصادی. آنچه را هم که در برنامه اقتصادی خود ارائه می‌دهند باید دید که آیا وعده‌های اقتصادی داده شده آنها برای جلب آرای عمومی است یا با امکانات ما همخوانی دارد.

وی گفت:برخی نامزدها صحبت می‌کنند و برنامه‌های اقتصادی مشخصی ندارند و اینکه باید دید این برنامه‌ها تا چه حد مبتنی بر مولفه‌های درون جامعه ما است.   

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet