خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/07/18 21:34:00
سرویس سیاسی

دیدار رییس مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با اعضای شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین آمادگی تهران را برای گسترش روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها، ‌به ویژه روابط اقتصادی با سارایوو اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در این دیدار که روز چهارشنبه برگزار شد ژلیکو کومشیچ رییس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین حضور هیأت پارلمانی ایران را در سارایوو فرصتی مناسب برای افزایش همکاری‌های دو کشور دانست و بر توجه بیشتر به توسعه مناسبات اقتصادی تأکید کرد.

رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین ایران را دوست مهمی برای کشورش خواند و تاکید کرد سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به سارایوو بیانگر علائق دوستانه میان دو کشور است.

کومشیچ با اشاره به شرایط دشوار بوسنی و هرزگوین در دوران جنگ بالکان تصریح کرد: ایران همواره نشان داده است دوستی مناسب برای مردم بوسنی و هرزگوین است.

نیکولا رادمانوویچ عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار سفرهای متقابل مقامات دو کشور را در شناخت بیشتر دو ملت از یکدیگر و استفاده بهتر از ظرفیت‌های همکاری موثر ارزیابی کرد.

وی با بیان این‌که ایران بزرگترین کشور منطقه و عامل موثر در برقراری صلح و ثبات در خاورمیانه است از ادامه همکاری‌های ایران با آژانس حمایت کرد.

دکتر غلامعلی حدادعادل نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از این‌که نخستین رییس مجلس شورای اسلامی است که از بوسنی و هرزگوین دیدار می‌کند، پیروزی‌های فرهنگی و علائق موجود میان مردم دو کشور را بستری مناسب برای توسعه روابط اقتصادی برشمرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet