هدر موبایل
1395/11/29 12:59:42
سرویس اجتماعی
ابطحی:

دولت در رابطه با ساماندهی اتباع بیگانه انفعالی عمل می کند/ لزوم تعیین تکلیف لایحه ساماندهی اتباع بیگانه

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس با بیان اینکه دولت در رابطه با ساماندهی اتباع بیگانه انفعالی عمل می کند بر لزوم تعیین تکلیف هر چه سریع تر لایحه ساماندهی اتباع بیگانه تاکید کرد.
دولت در رابطه با ساماندهی اتباع بیگانه انفعالی عمل می کند/ لزوم تعیین تکلیف لایحه ساماندهی اتباع بیگانه نماینده مردم خمینی شهر درمجلس با بیان اینکه دولت در رابطه با ساماندهی اتباع بیگانه انفعالی عمل می کند بر لزوم تعیین تکلیف هر چه سریع تر لایحه ساماندهی اتباع بیگانه تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109280514467.jpg دولت,در,رابطه,با,ساماندهی,اتباع,بیگانه,انفعالی,عمل,می,کند/,لزوم,تعیین,تکلیف,لایحه,ساماندهی,اتباع,بیگانه Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از بی توجهی دولت نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه انتقاد کرد و گفت: متاسفانه دولت تاکنون هیچ گونه اقدامی در جهت ساماندهی اتباع بیگانه انجام نداده و در این رابطه تعلل می کند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وادادگی دولت در قبال قدرت های به اصطلاح  جهانی کار را به جایی رسانده است که کشورهای افغانستان و جیبوتی هم برای ما قد علم می کشند، تصریح کرد: افغانستان مدعی است اگر ایران اتباع کشورش را عودت دهد مقابله به مثل کرده و ایران را تحریم می کند که این موضوع بیانگر وادادگی دولت است.

 

دولت در رابطه با ساماندهی اتباع بیگانه انفعالی عمل می کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت در رابطه با ساماندهی اتباع بیگانه انفعالی عمل می کند، افزود: تعداد زیادی از اتباع بیگانه به صورت غیرقانونی در کشور زندگی می کنند این در حالی است که این قشر بخش عمده ای از ظرفیت اشتغال را به خود اختصاص داده و جوانان کشور با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند.

وی از بکارگیری اتباع  بیگانه از سوی برخی کارفرمایان، انتقاد کرد و گفت: جذب اتباع بیگانه در کارخانه ها و شرکت ها باعث شده که تعداد جوانان جویای کار و همچنین معضل بیکاری روز به روز افزایش و نمود بیشتری پیدا کند.

ابطحی با بیان  وجود 7 الی 8 هزار نفر افاغنه در شهرستان خمینی شهر، یادآور شد: برخی از اتباع بیگانه به صورت غیرمجاز در شهرستان حضور دارند؛ متاسفانه دولت هیچ برنامه ای برای جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه و همچنین ساماندهی آنها ندارد.

نماینده مردم خمینی شهر با یادآوری اینکه برای جلوگیری از تردد آزادانه اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور بهتر است راه آهن چابهار تا خواف توسعه یابد، تصریح کرد: این پیشنهاد را در لایحه بودجه 96 ارائه کردیم  زیرا از سویی مشکلات کشاورزی و ترانزیتی ایران، کشور افغانستان و همچنین کشورهای آسیایی مرکزی رفع و از سویی از ورود آزادانه اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور جلوگیری می شود؛ می طلبد دولت در جهت انجام این پروژه اقدام عاجل کند.

 

ساماندهی اتباع بیگانه در کانون توجه دولت نیست/ لزوم تعیین تکلیف هر چه سریع تر لایحه ساماندهی اتباع بیگانه

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس دهم،  با انتقاد از اینکه ساماندهی اتباع بیگانه در کانون توجه دولت نیست بر لزوم تعیین تکلیف هر چه سریع تر لایحه ساماندهی اتباع بیگانه تاکید کرد و ادامه داد: در جلسه ای که با وزیر کشور داشتیم مساله اتباع بیگانه را به ایشان متذکر و خواستار چاره اندیشی و همچنین ارائه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه به مجلس شدیم اما متاسفانه دولت یازدهم ناکارآمد و بی تحرک است و شاهد هیچ گونه تحرکی در دستگاه ها نیستیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، آسیب های فرهنگی، اجتماعی، رواج مواد مخدر، اشغال فرصت های شغلی، تولد فرزندان بی هویت را از تبعات حضور اتباع بیگانه در کشور برشمرد و افزود: متاسفانه امروزه با زنانی در کشور مواجه هستیم که پس از ازدواج با اتباع بیگانه با چند بچه رها شده اند؛ به طور قطع اگر در زمان پایان کاری دولت یازدهم قرار نداشتیم به شیوه دیگری برخورد می کردیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet