هدر موبایل
1395/11/29 16:25:45
سرویس اجتماعی
پارسایی:

سازمان برنامه و بودجه باید به سرعت اعتباراتی به سیل زدگان فارس اختصاص دهد

نماینده مردم شیراز در مجلس، با بیان اینکه شکستگی سد سلمان فارسی جهرم شایعه است، گفت: چند مسیر مواصلاتی در استان فارس بسته شده و چند روستا در حریم شهرهای استان تخلیه شده است.
سازمان برنامه و بودجه باید به سرعت اعتباراتی به سیل زدگان فارس اختصاص دهد نماینده مردم شیراز در مجلس، با بیان اینکه شکستگی سد سلمان فارسی جهرم شایعه است، گفت: چند مسیر مواصلاتی در استان فارس بسته شده و چند روستا در حریم شهرهای استان تخلیه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103459657166.jpg سازمان,برنامه,و,بودجه,باید,به,سرعت,اعتباراتی,به,سیل,زدگان,فارس,اختصاص,دهد Icana

بهرام پارسایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آب گرفتگی معابراستان فارس،گفت:میزان بارش در شهر شیراز از دوشنبه تاکنون 130 میلیمتر و در برخی شهرستان ها استان فارس تا 400میلیمتر بوده که چند مسیر مواصلاتی بسته شده و چند روستا درحریم شهرهای استان فارس تخلیه شده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سیل در استان فارس خسارات جانی نداشته است، افزود:اخباری که در فضای مجازی منتشر شد مبنی براینکه سد سلمان فارسی شهرستان جهرم شکسته شده، صحت ندارد و در واقع ظرفیت سد هنوز به نصف هم نرسیده است و 50 درصد دیگر از ظرفیت سد خالی است، مگر اینکه سد غیرکارشناسی ساخته شده باشد، که این چنین نیست.

میزان خسارات سیل در استان فارس مشخص نیست

پارسایی ادامه داد:میزان قطعی خسارات سیل در استان فارس مشخص نیست و در مناطقی همانند لامرد، مهر، جهرم، فسا و داراب میزان بارندگی ها بیشتر بوده است و متاسفانه در مناطق روستایی برنامه ریزی کلان برای مقاوم سازی وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه امدادرسانی به مناطق سیل زده در حال عملیاتی شدن است، یادآور شد:متاسفانه بودجه خاصی در اختیار استانداری و ستاد بحران استان فارس قرار نگرفته است، لذا سازمان برنامه و بودجه باید به صورت فورس ماژور اعتباراتی در اختیار ستاد بحران استان فارس قرار دهد.

انتقاد از عدم برنامه ریزی صحیح برای استفاده از ظرفیت رودخانه خشک در شیراز

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه برنامه ریزی صحیحی برای استفاده از ظرفیت رودخانه خشک در شهر شیراز وجود ندارد، تصریح کرد:باید مدیریت و برنامه ریزی خاص برای استفاده از ظرفیت رودخانه خشک صورت گیرد، تا با یک بارش شهر دچار بحران شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet