ایام محرم 1398
1388/03/19 13:38:00
سرویس سیاسی

تاکید‌نمایندگان بر حفظ آرامش و اخلاق از سوی حامیان نامزدهای انتخابات در اجتماعات خیابانی

**حضور حامیان نامزدهای انتخاباتی دهمین دوره ریاست جمهوری در خیابان ها و تبلیغات چهره به چهره را می توان یکی از پدیده های جدید و فراگیر این دوره از انتخابات دانست . اما گاه این رویارویی با بدخلقی های انتخاباتی همراه است که موجب ایجاد نارضایتی در مردم وافکار عمومی می شود.

خانه ملت در گفتگو با 15 تن از نمایندگان به ارزیابی این موضوع پرداخته است که در پی می آید:

 برخورد طرفداران نامزدها وضعیت مناسبی ندارد

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در خصوص حضور گسترده حامیان نامزدهای انتخاباتی به صورت خیابانی و تاثیراین روش تبلیغاتی در روند انتخابات نماینده مشهد افزود: اهانت‌ها و توهین‌ها و ارسال پیامک‌های تخریبی و برخوردهایی که در برخی مناطق کشور از سوی حامیان افراطی نامزدها دیده می‌شود تاسف بار است.

جواد آرین منش نماینده مشهد گفت: با توجه به تجربه‌ای که از انتخابات گذشته وجود دارد وضعیت انتخابات این دوره متاسفانه به لحاظ نوع برخورد طرفداران نامزدها وضعیت مناسبی ندارد.

نماینده مشهد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه طرفداران افراطی از حرکت‌هایی که شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست پرهیز کنند، اظهار داشت: متاسفانه مواردی از بداخلاقی‌های انتخابات و اتهاماتی صورت می گیرد که شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی تصریح کرد: امیدواریم در این فرصت باقی مانده هر فرد در پی اثبات نامزدخود با استدلال و منطق اقدام کند، چرا که برخوردهای غیر انسانی و غیر اصولی واقعا مذموم است.

 

حضور مردم در خیابان‌ها  نقش به سزایی دارد

"جمشید انصاری" عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه تبلیغات در هر دوره‌ای از انتخابات رفتارهای متفاوتی را داشته است اظهار داشت: تبلیغات در معابر و خیابان‌ها نیز از پدیده‌های این دوره از انتخابات است.

وی اظهار داشت: حضور مردم در هر دوره از انتخابات دلایل متعددی دارد و مردم کاستی‌هایی را که در طول چهار سال مشاهده می نمایند را بهانه‌ای برای بیان آنها می‌دانند.

نماینده زنجان افزود: حضور مردم در خیابان‌ها و در سطح شهر فرصتی برای ابراز نیازها و خواسته‌های آنها می‌باشد و بدون شک در انتخابات نقش به سزایی خواهد داشت.

وی گفت: نامزدهای ریاست جمهوری باید متوجه حرف‌ها و صحبت‌های خود در تبلیغات باشند چون سخنان آنها در تبلیغات  بر روی طرفداران آنها تاثیر گذار خواهد بود.

 

 حضور منطقی و علمی

علی عباسپور تهرانی‌فرد رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص تاثیر حضور گسترده حامیان نامزدهای انتخاباتی در خیابانها و تاثیر این روش تبلیغات در  میزان مشارکت مردم در روند انتخابات گفت: هواداری از کاندیداها و تبلیغات برای آنها در همه جای دنیا یک پدیده متداول و قابل قبولی است.

وی با بیان این که حضور و حمایت حامیان از نامزدهای خود باید منطقی و علمی باشد، افزود: این افراد باید نقطه نظرات و دیدگاهای کاندیداها را برای توده مردم باز کنند و مواضع آنها را نسبت به مسائل مختلف برای مردم روشن و مشخص نمایند و علت حمایت خود را از نامزدهای انتخاباتی بیان نمایند.

عباسپور تصریح کرد: حضور هواداران نامزدهای انتخاباتی باید بر مبنای شناساندن بیشتر یک نامزد به مردم باشد.

نماینده تهران گفت: باتوجه به درصد بالای نیروی جوان وشور و نشاط جوانی در کشور این فضا می‌تواند در شاداب‌تر شدن انتخابات موثر باشد.

 

مشارکت گسترده مردم باعث ناامیدی دشمنان

محمدرضا سجادیان نماینده رشتخوار با بیان این که انتخابات مرحله مهمی در تاریخ کشورمان است، گفت: مشارکت مردم نیز در انتخابات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در ادامه افزود: در حال حاضر فضای خوبی در کشورمان حاکم است و این فضا مشارکت مردم را افزایش خواهد داد.

سجادیان اظهار داشت: باتوجه به این که نامزدها از جناح‌های مختلف در انتخابات شرکت دارند این مسئله باعث خواهد شد تا مردم نیز با گرایش‌های خاصی در این عرصه حضور یابند.

وی با اشاره به تبلیغات دشمنان نظام در خصوص کم‌اهمیت جلوه دادن انتخابات گفت: مشارکت گسترده مردم باعث ناامیدشدن دشمنان خواهد شد.

 

 فضای با نشاط جامعه،امید بخش مشارکت مردم است

"حسین سبحانی‌نیا" در خصوص حضور گسترده و تبلیغ حامیان نامزدهای انتخابات در سطح شهر تصریح کرد: خوشبختانه فضای عمومی کشور، فضای پرجنب و جوش و با نشاطی است که امیدبخش مشارکت خوب مردم است.

وی با بیان این که نظر سنجی‌ها مشارکت هفتادوپنج تا هشتاد درصدی مردم در انتخابات را نوید می‌دهد، اظهار داشت: تبلیغات انتخاباتی نامزدها همواره باید با رعایت اخلاق اسلامی صورت بگیرد وسعی شود در دفاع از نامزد مورد نظر به توانمندی‌ها، کارآیی و سوابق آنها پرداخته شود نه این که برای تبلیغ خود به نامزد طرف مقابل اهانت کرد.

نماینده مردم نیشابور یادآور شد: صحنه‌های جدال بی‌منطق و درگیریهای لفظی قطعاً در اذهان کسانی که هنوز برای مشارکت در انتخابات تصمیم نگرفته‌اند تاثیرات منفی به جای خواهد گذاشت.

سبحانی‌نیا گفت: نفس نشاط و آمادگی برای حضور در انتخابات امری پسندیده است اما باید تبلیغات در چهارچوب قانون و اخلاق صورت بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: دشمنان ما نمی‌خواهند مردم حضور حداکثری در انتخابات داشته باشند لذا سعی دارند با ایجاد تنش، فضای برگزاری انتخابات را مخدوش و ناامن جلوه دهند و در پی آن زمینه را برای اظهار نظرهای منفی خود مهیا کنند.

 

تبلیغ تخریبی در چارچوب نظام اسلامی نیست

وی با بیان این که نامزدهای انتخابات و مسئولین ستادها باید به گونه‌ای سخن بگویند که احساسات مردم در جهت مثبت رواج یابد اظهار داشت: جوانان و مردم به دلیل آن که نامزد مورد نظرشان رای بالاتری را داشته باشد به پای صندوق‌های رای خواهند رفت.

بروغنی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات گفت: نامزدهای انتخابات نباید به خاطر آراء به هر شیوه تبلیغات دست بزنند.

نماینده سبزواردر خصوص تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری در معابر و خیابان‌ها گفت: این شیوه تبلیغات در به وجود آوردن شور و شوق انتخاباتی بی‌تاثیر نیست و موج جدیدی را در انتخابات این دوره ایفا می‌نماید.

وی خاطر نشان کرد:طرفداری بیش‌از حد تخریب را به دنبال خواهد داشت و تطمیع، تهدید و تبلیغ تخربی جزو چارچوب نظام اسلامی نیست و نظام اسلامی آن را نمی‌پسندد.

نماینده سبزوار تصریح کرد: اگر تبلیغات حالت افراط و تفریط نداشته باشد و حالت اعتدال را به همراه داشته باشد در فضای آرام منطقی همراه با تحقیق و مطالعه آرای بهتری را مردم در صندوق‌های رای خواهد ریخت.

 

برخی شیوه‌های تبلیغاتی از سوی دشمنان مدیریت می‌شود

"فاطمه آجورلو "نماینده مردم کرج در خصوص تاثیر حضور گسترده حامیان نامزدهای انتخاباتی در خیابان در مشارکت مردم و روند انتخابات گفت: به نظر من اصولی بر تفکر و اندیشه ما حاکم است که برخواسته از یک دیدگاه اخلاق محوری است.

وی افزود‌: قرار است که در انتخابات حضور حداکثری داشته باشیم اما آیا باید به هر وسیله‌ای این کار را انجام دهیم؟

آجورلو با بیان اینکه هدف وسیله را توجیه نمی‌کند، ادامه داد: برخی کاندیداها متاسفانه از هر ابزاری برای رسیدن به هدف استفاده می‌کنند که اخلاقی نیست. به نظرم اخلاق اسلامی باید در نظام تبلیغات حاکمیت داشته باشد.

نماینده کرج با انتقاد از شیوه تبلیغاتی طرفداران نامزدها در ستادها و خیابان‌ها اظهار داشت: به نظر من برخی شیوه‌های تبلیغاتی و حضور دختران بی حجاب و پسران در میادین شهر به نوعی از سوی دشمنان مدیریت می‌شود و این گونه رفتارها باعث ایجاد نارضایتی مردم و خانواده‌های شهدا شده است.

وی گفت: از دستگاه‌های ناظر برچگونگی تبلیغات گله مند هستیم زیرا این دستگاه می‌بایست ساز و کار لازم را مشخص نموده و با متخلفین تبیلغاتی نیز برخورد می‌کرد.

آجورلو خاطرنشان کرد: آیا این مساله از نظام هزینه نمی‌شود؟ آیا دروغ پردازی‌ها و اتهامات و توهین‌ها رفتاری اخلاقی است؟ در مورد این رفتارها باید تدبیر شود و به نوعی نیز با آنها برخورد گردد.

 شهرداری‌ها مراکزی را برای حامیان نامزدها اختصاص دهند

"پرویز سروری" با اشاره به حضور گسترده حامیان نامزدهای انتخاباتی در سطح شهر و تاثیر آن بر روند برگزاری انتخابات اظهار داشت: اگر این مسئله را بتوان کنترل ومدیریت کرد که البته کار بسیار دشواری است، می‌تواند در ایجاد شور انتخاباتی موثر باشد اما عموماً در این گونه شرایط، کنترل از دست نیروهای ستادی خارج می‌شود.

وی با بیان این که نیروی انتظامی سعی دارد با این موضوع برخورد انتظامی و امنیتی نکند، تصریح کرد: این امر باعث می‌شود بعضاً مسیرهای عبور و مرور شهروندان مسدود شده و در رفتار و آمد آنها اخلال بوجود آید همچنین برخی شعارهای غیراخلاقی در این اجتماعات مطرح می‌شود که این مسئله مورد اعتراض خانواده‌ها قرار گرفته است.

نماینده مردم تهران گفت: پیشنهاد می‌دهیم شهرداری‌ها برای تبلیغات انتخاباتی، مراکزی را در نظر بگیرند که گروه‌های حامی نامزدها با حضور در آن محل‌ها به بیان دیدگاه‌های خود بپردازند.

وی تاکید کرد: همانطور که ایجاد شور انتخاباتی در کشور لازم است، مدیریت این شور نیز واجب و ضروری است.

 

در فضای رقابتی سالم مردم بیشتر به پای صندوق‌های رای خواهند آمد

"حسن ونایی" نماینده ملایر در خصوص تبلیغات گسترده مردم در سطح خیابان‌ها گفت: با توجه به اینکه در عرصه انتخابات از تمامی سلائق سیاسی حضور دارند پشتوانه مردم در این زمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی اوقات در تبلغات شاهد افراط و تفریط هستیم. گاهی اوقات ممکن است که تبلیغات برای فرد یا گروهی دستاوردی داشته باشد اما بزرگترین آسیب را به نظام خواهد رساند.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی که توسط امام راحل بوجود آمد بوسیله سپاه و بسیج ثبات پیدا نمود اظهار داشت: بسیج و توده مردم از ارکان نظام می‌باشند و هر فردی با هر گرایشی باید در به وجود آوردن شور انتخاباتی نقش داشته باشد.

نماینده ملایر در پایان اظهار داشت: نصب پلاکاردها، عکس، و دیگر مسایل تبلیغاتی در شهرها و روستاها هم در جهت پرشور بودن انتخابات می‌باشد .

 

راه‌ انداختن کارناوال‌های تبلیغاتی‌خلاف قانون است

"حسن نوروزی "در خصوص تبلیغات گسترده حامیان نامزدهای انتخاباتی در سطح شهر، اظهار داشت: روش‌های تبلیغاتی که همراه با اسراف و تخلف صورت می‌گیرد و توزیع لباس‌های رنگی در بین اقشار مردم می‌تواند در روند کلی انتخابات تاثیر منفی داشته باشد.

نماینده رباط کریم با بیان این که قراردادن عکس‌های نامزدها بر روی خودروها به لحاظ قانونی منعی ندارد، خاطرنشان کرد: اما به راه انداختن کارناوال‌های تبلیغاتی که اغلب منجربه بروز درگیری بین حامیان نامزدها می‌شود از نظر قانون ممنوع است

وی افزود: اسراف و ولخرجی در تبلیغات نامزدها این سئوال را در اذهان مردم ایجاد می‌کند که این همه پول از کجا آمده است.

نوروزی گفت: از نامزدهای محترم می‌خواهیم که به ستادهای تبلیغاتی خود، مراعات مرزهای قانون را توصیه کنند چرا که ریاست جمهوری جایگاه اجرای قوانین کشور است.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها با بیان این که هدف، وسیله را توجیه نمی‌کند، یادآور شد: تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در صورتی می‌تواند آثار مثبت به همراه داشته باشد که در چارچوب قانون و نظام ‌مند صورت بگیرد.

وی بر لزوم کنترل احساسات جوانان تاکید کرد و گفت: کسی که می‌خواهد عنان ریاست جمهوری را برای اجرای عدالت و حل مشکلات کشور به دست بگیرد، نباید خود باعث دودستگی شود.

 

نظارت دقیق‌تر برامر تبلیغات انتخاباتی ضرورت دارد

 عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها با اشاره به حضور گسترده حامیان نامزدهای ریاست جمهوری در سطح شهر گفت: متاسفانه ما شاهد استفاده نامزدها از شیوه‌های تبلیغاتی متدوال در کشورهای غربی که با آموزه‌های دینی ما مطبق نیست، هستیم.

وی با بیان اینکه در دانشگاه‌های غربی، روانشناسی انتخاباتی، جنگ روانی، تخریب و شانتاژ تدریس می‌شود، اظهار داشت: پسندیده نیست در کشوری که براساس جهان بینی اسلامی در آن انقلابی رخ داده است، نامزدهای انتخاباتی از این روش‌ها برای جلب آرای مردم بهره بگیرند و از این نظریه که هدف وسیله را توجیه می‌کند پیروی کنند.

نماینده خمینی شهر بر تهیه و تصویب هر چه سریع‌تر قانون جامع انتخابات تاکید کرد و یادآور شد: با تصویب این قانون، مسئولین می‌توانند نظارت قوی بر تبلیغات انتخاباتی داشته باشند اگر چه بسیاری از اقدامات صورت گرفته بر خلاف این قانون نیم بند فعلی است و کسی جلوی آن را نمی‌گیرد.

ابطحی تصریح کرد: شاید حضور حامیان نامزدها در سطح شهر به شور انتخاباتی کمک کنند ولی ما مشارکت مردم را به هر نحو نمی‌خواهیم چون ما داعیه‌دار حفظ ارزش‌های اسلامی و حرکت در چهارچوب فرمایشات رهبر انقلاب و مقام معظم رهبری هستیم.

وی یادآور شد: مردم ما شرایط حساس کنونی را درک می‌کنند و خود به خود در عرصه انتخابات همانند گذشته حضور پررنگی خواهند داشت اما به کارگیری برخی شیوه‌ها در تبلیغات نه تنها به چهره عمومی انتخابات کمک نمی‌کند بلکه به آن لطمات زیادی وارد می‌کند.

ابطحی با انتقاد از اسراف‌هایی که در جریان تبلیغات از سوی برخی کاندیداها صورت می‌گیرد، گفت: اینگونه هزینه کردن‌ها باعث ایجاد سوال در ذهن جامعه می‌شود و نهایتا برخی را نسبت به انتخابات بی‌‌تفاوت می‌کند.

 

 طرفداران نامزدها نباید به ‌بداخلاقی انتخاباتی دست بزنند

"اسفندیار اختیاری" نماینده زرتشتیان در مجلس درخصوص تاثیرحضور گسترده حامیان نامزدهای انتخاباتی و روش تبلیغات در مشارکت مردم و روند انتخابات گفت: مشارکت مردم در انتخابات الزامی است. هر ایرانی که به تمامیت ایران اعتقاد دارد باید در انتخابات شرکت کند.

وی افزود: همانطور که تمامیت ارضی، اقتصادی ایران اهمیت دارد تمامیت سیاسی ایران نیز مهم است لذا حضور ایرانی علاقمند به ایران در انتخابات الزامی است.

اختیاری ادامه داد: ادبیات به کار گرفته شده در تبلیغات انتخاباتی باید ادبیات درست و صحیحی باشد و هرگونه تخطی از آن و سلب آسایش از افراد مطمئنا به نفع آن نامزد نخواهد بود.

نماینده زرتشتیان: تبلیغات معقول نامزدها در ارائه دیدگاه‌ها و برنامه‌ها اشکال ندارد اما اگر پا را فراتر بگذارند و به بداخلاقی انتخاباتی دست بزنند نتیجه مطلوبی عاید آنان نخواهد شد.

 

 حضور گسترده مردم در سطح شهر هیچ هزینه‌ای برای نظام نخواهد داشت

"ولی اسماعیلی" با اشاره به حضور گسترده حامیان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دهم در خیابان‌ها تا پاسی از نیمه شب، اظهار داشت: اگر رقابت سازنده‌ای میان نامزدها وجود داشته باشد ومردم نیز احساس کنند به معنای واقعی رای و نظرشان در سرنوشت کشور تاثیر گذار است، پیش آمدن چنین شرایطی کاملا طبیعی است.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب تمام تلاش خود را برای عدم حضور مردم پای صندوق‌های رای بکار بسته‌اند، تصریح کرد: به حمدالله شاهیدم که این تبلیغات نه تنها اثری بر مردم ایران گذاشته بلکه روز به روز شور و نشاط انتخاباتی بیش از پیش جامعه را فرامی‌گیرد.

نماینده مردم گرمی در مجلس یادآور شد: مشارکت بالای مردم در انتخابات قطعا روح امام (ره) را شاد می‌کند و در نهایت نیز باعث مستحکم شدن پایه‌های نظام می‌شود.

وی نامزدهای ریاست جمهوری دهم را به رعایت اخلاق انتخاباتی توصیه کرد و افزود: نامزدهای محترم نباید با سیاه نمایی و طرح برخی مسایل، در اذهان جامعه شبعه بوجود آوردند و مردم را از نظام دلسرد کنند بلکه ضروری است اظهار نظرها و همچنین تبلیغات در چهارچوب موازین شرعی و قانونی باشد.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه حضور گسترده مردم در سطح شهرها برای حمایت از نامزدهای مورد نظرشان برای نظام هزینه نخواهد داشت، گفت: به فرموده امام (ره) میزان رای ملت است و حضور مردم همیشه سازنده بوده است.

وی ادامه داد: شرکت گسترده اقشار جامعه در انتخابات مهمتر از نتیجه انتخابات است لذا هر چه از صندوق‌ها بیرون بیاید محترم است.

 

ستادهای انتخاباتی از میتینگ‌های خیابانی پرهیز کنند

"علی حسینی" نماینده مردم نیشابور در خصوص تاثیر حضور گسترده حامیان نامزدها در خیابان‌ و روش تبلیغات در مشارکت مردم و روند انتخابات گفت: حضور طرفداران کاندیداها در صحنه‌های انتخاباتی مسلماً در سطح مشارکت عمومی تاثیر داشته و باعث شور و نشاط در سطح جامعه خواهد شد.

وی افزود: پیگیری‌هایی که مردم امروز نسبت به انتخابات دارند نقطه محوری شور و نشاط ستادهای انتخاباتی نامزدهاست. اگر در این ستادها شور نباشد مسلماً در سطح جامعه شاهد رونق و نشاط نخواهیم بود

نماینده نیشابور خاطر نشان کرد: اگر برخی رفتارهای مذموم این دوره از انتخابات را نادیده بگیریم بقیه فعالیت‌هایی که به نوعی باعث رونق و شور و نشاط انتخابات شده است قابل توجه است.

حسینی گفت: آنچه مسلم است این که همه باید در راستای اخلاقیات و فضائل اخلاقی حرکت کنیم.

وی با اظهار تاسف از اظهارات برخی نامزدها اظهار داشت: مایه تاسف است که برخی نامزدها درگفته‌های خود به اشاعه رذایل اجتماعی، دروغ، تهمت، افتراء و تخریب می‌پردازند که نه عقل آن را می‌پذیرد و نه در اسلام قابل پذیرش است و این امر در واقع فرهنگ عمومی جامعه را تخریب می‌کند.

نماینده نیشابور با بیان این که دلسوزان نظام نگران این موضوع هستند، ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی باید دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود را برای رسیدن به وضعیت بهتر در فضای علمی و کارشناسی برای مردم بیان کنند اما متاسفانه در انتخابات امسال به شدت از مباحث کارشناسی غافل شده و به تخریب و رذایل اخلاقی رو آورده‌اند.

 

حامیان نامزدها دیدگاه‌های مخالفان را تحمل کنند

سیدحسین نقوی نماینده ورامین با اشاره به حضور گسترده حامیان، نامزدهای انتخاباتی در سطح شهرها خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های آشنا شدن مردم با نامزدهای ریاست جمهوری و برنامه‌هایشان، تبلیغات اجتماعی است که از طریق چاپ پوسترها و سوابق آنها صورت می‌گیرد.

وی افزود: در مرحله توزیع پوسترها، این حامیان نامزدها هستند که به میدان آمده و در سطح شهر به معرفی نامزد مورد حمایت خود می‌پردازند.

نقوی یادآور شد: با نزدیک شدن به موعد انتخابات ریاست جمهوری دهم، شاهد هستیم که در شهرهای بزرگ و کوچک و حتی برخی روستاها، طرفداران نامزدها گروه گروه در خیابان‌ها حضور می‌یابند و تا ساعاتی از نیمه شب به تبلیغ نامزد مورد نظرشان می‌پردازند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه این پدیده دو وجهی است، خاطرنشان کرد: وجه مثبت این حرکت، آشنایی بیشتر مردم با نامزدها و برنامه‌های آنان است و مردم را برای حضور حداکثری تشویق و آماده می‌کند.

وی با اشاره به وجه دیگر این حرکت، گفت: در این میان متاسفانه گاهی شاهد اسراف‌هایی در تبلیغات و چاپ و توزیع پوسترها و ریخت و پاش‌های دیگر در سطح شهر هستیم که در منظر عمومی وجهه خوبی ندارد و بعضا مردم نسبت به آن اعتراض دارند، گاهی هم میان طرفداران کشمکش و درگیری بوجود می‌آید و بذر کینه را می‌افشاند که در اخلاق اسلامی ما جایی ندارد.

نقوی اظهار داشت: توصیه ما به حامیان نامزدها این است که با خونسردی و متانت دیدگاه‌های مخالفان خود را تحمل کنند چون به این ترتیب شان نامزد مورد حمایتشان حفظ می‌شود.

وی افزود: طرفداران به جای تخریب طرف مقابل و زیر سوال بردن وی، نکات مثبت نامزد مورد نظر خود را مطرح کنند تا در نهایت شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری دهم باشیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet