هدر موبایل
1386/07/18 18:42:00
سرویس سیاسی
رئیس شورای وزیران بوسنی و هرزگوین:

ما برای همکاری و ا مضا موافقت نامه در زمینه های مختلف با ایران آمادگی داریم

رئیس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین با نیکولا اشپیریچ رئیس شورای وزیران این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رئیس شورای وزیران بوسنی و هرزگوین ضمن ابراز خرسندی از سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به کشورش ، سطح مناسبات دوجانبه را رضایت بخش ندانست و خواستار کمک پارلمان های دو کشوربرای ارتقای سطح روابط شد.

وی تشویق سرمایه گذاران دو کشور را برای سرمایه گذاری در توسعه مناسبات اقتصادی مفید دانست و تصریح کرد:  که دوکشور باید در این زمینه اهتمام لازم را به عمل اورند.

رئیس شورای وزیران بوسنی و هرزگوین اسناد همکاری امضا شده میان دو طرف را مثبت ارزیابی کرد و گفت : ما برای همکاری و ا مضا موافقت نامه در زمینه های مختلف با ایران امادگی داریم.

غلامعلی حداد عادل نیز دراین دیدار ضمن ابراز خشنودی از وجود ثبات در بوسنی و هرزگوین به خسارتها و خرابی های ناشی از جنگ صدام علیه ایران اشاره کرد وگفت:  مردم ایران مشکلات دولت و مردم بوسنی و هرزگوین را درک می کنند و به همین دلیل برای تبادل تجربه در امر بازسازی این کشور امادگی دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ارتقای مناسبات دو جانبه را به سود هردو کشور خواند و گفت : ما مایلیم در روابط دوجانبه همکاریهای پارلمانی هم تقویت شود.

حداد عادل سطح روابط اقتصادی میان دو کشور را مطلوب ندانست و برای استفاده از تمامی ظرفیتها در جهت توسعه مناسبات اقتصادی تاکید کرد.

وی گفت : ایران تلاش می کند روابط با کشورهای منطقه بالکان را گسترش دهدو سعی خواهد شد در پارلمان ما قوانینی که تسهیل کننده همکاریهای دو کشور باشدتصویب شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet