خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/12/02 07:25:00
سرویس اجتماعی
نجفی:

ترکیب و ماموریت شورای عالی ساماندهی و تمرکززدایی پایتخت نیازمند بازنگری است

نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با بیان اینکه منابع لازم برای انتقال پایتخت در اختیار مسئولان نیست، گفت: ترکیب و ماموریت شورای عالی ساماندهی پایتخت نیازمند بازنگری است.
ترکیب و ماموریت شورای عالی ساماندهی و تمرکززدایی پایتخت نیازمند بازنگری است نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با بیان اینکه منابع لازم برای انتقال پایتخت در اختیار مسئولان نیست، گفت: ترکیب و ماموریت شورای عالی ساماندهی پایتخت نیازمند بازنگری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100703949253.jpg ترکیب,و,ماموریت,شورای,عالی,ساماندهی,و,تمرکززدایی,پایتخت,نیازمند,بازنگری,است Icana

محمدرضا نجفی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت تمرکززدایی و ساماندهی پایتخت، گفت: بررسی و مطالعه درخصوص تمرکززدایی و ساماندهی تهران کاملا مفید و ضروری است اما ترکیب شورای عالی مصوب مجلس گذشته برای پیگیری ساماندهی و تمرکززدایی از تهران نیازمند بازنگری است، ضمن اینکه می‌توان در کنار تغییر ترکیب محورهای ماموریت دیگری را برای شورای عالی تمرکززدایی از تهران درنظر گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، افزود: البته  شورای عالی تمرکززدایی از تهران حل کننده مسائل و مشکلات جاری پایتخت نیست، بنابراین برای حل و فصل مسائل جاری پایتخت باید یک اجماع  و همکاری درهمه سطوح مدیریتی صورت گیرد، ضمن اینکه حل مسائل تهران نیازمند ترکیب متفاوتی درشورای عالی و دستور کار دیگری است تا بتوان در کوتاه مدت یا میان مدت مسائل مربوط به تهران را حل کرد.

وی با یادآوری اینکه شورای عالی تمرکززدایی و ساماندهی تهران در میان مدت حل کننده مسائل و مشکلات جاری پایتخت نیست، تصریح کرد: هرچند که ماموریت شورای عالی ساماندهی تهران مسائل مفید و ضروری است، اما برای حل مسائل جاری تهران تا میان مدت نیاز به یک کارگروه و یک همکاری دیگری میان دستگاه ها وجود دارد، بنابراین یک کارگروهی متشکل ازبخش و تعدادی از دستگاه‌های عضو در شورای عالی ساماندهی و تمرکززدایی ازتهران و دستگاه های دیگرباید تشکیل شود.

نجفی تاکید کرد: حل مسئله ترافیک پایتخت، آلودگی هوا و مشکلات دیگر نباید درگیر تشکیل کارگروه تمرکززدایی و انتقال تهران شود، گفت: زیرا انتقال پایتخت یک پروژه ای بسیارسنگین و نیازمند منابع کافی و زمان طولانی است که منابع و زمان لازم دراختیار مسئولان نیست، ازاین رو برای حل و فصل مسائل جاری بدون احاله به آینده باید تدابیر دیگری اتخاذ شود؛ به عنوان مثال باید قواعد ساخت و سازو نظامات شهری از سوی دستگاه های ذی ربط موردتوجه قرار گیرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه مواردی مانند مدیریت شهری، حمل و نقل و ترافیک و جایگزینی خودروهای استاندارد به جای خودروهای فرسوده از اهمیت بسزایی برخوردار است، افزود: همچنین حفظ و توسعه فضای سبز، خروج موتورسیکلت های آلاینده و کاربراتوری از گردونه حمل ونقل شهری از موضوعات مهم دیگر است، از سوی دیگر توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه حمل و نقل ریلی از الزامات بهبود شرایط شهر تهران می باشد.

وی با بیان اینکه سازوکارهای درمان مشکلات گفته شده متوقف به تشکیل چنین شوراهایی نیست، تصریح کرد: بنابراین درعین حالی که انجام ماموریت های درنظرگرفته شده درمجلس قبل برای شورای عالی و داشتن یک برنامه راهبردی بسیار مفید است اما رافع مسائل جاری نیست و این مشکلات را باید ازطریق راه حل های دیگری پیگیری شود.

نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: مسائل جاری تهران که منجر به آسیب های جانی، مالی و اجتماعی می شود نمی‌توان متوقف به برنامه‌ای کرد که آثار آن در دراز مدت محقق می شود بلکه برای مسائل مبتلابه تهران باید راهکاری دیگری درنظرگرفت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet