خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1386/07/19 15:47:00
سرویس سیاسی

دیدار روسای مجالس ایران و بوسنی و هرزگوین در سارایوو

رییسان مجالس ایران و بوسنی هرزگوبین روز پنجشنبه در سارایوو با یکدیگر دیدار و درباره مناسبات دوجانبه بویژه روابط پارلمانی گفت وگو کردند .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در این دیدار میلوراد ژیوکوویچ رییس مجلس نمایندگان بوسنی و هرزگوین ضمن خوش آمد گویی به رییس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه، بر همکاری های اقتصادی، تجاری و پارلمانی میان دوکشور تاکید کرد .

وی با اعلام این که وزیر بازرگانی بوسنی و هرزگوین در آینده نزدیک به ایران سفر خواهد کرد، خواستار فعال شدن اتاق های بازرگانی و نمایندگی های سیاسی در درجهت  ارتقای همکاری های همه جانبه شد .

رییس مجلس نمایندگا ن بوسنی و هرزگوین با اشاره به ضرورت تشکیل گروه های دوستی پارلمانی دستگاه های اجرایی دوکشور را برای اجرای موافقت نامه امضا شده بین دوکشور و همچنین انعقاد موافقت نامه های همکاری تازه دعوت کرد .

دراین دیدارغلامعلی حداد عادل رییس مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره  به همدردی مردم ایران با سختی های مردم بوسنی و هرزگوین ، از این که پس از سال های طولانی غم انگیز در این کشور شادی حاکم است ابراز خوشحالی کرد.

حداد عادل گفت: احساس ما این است که به طور مداوم باید روابط دوکشور را بررسی و  و از  زمینه های موجود برای تحکیم و گسترش مناسبات استفاده کنیم .

وی از همکاری های پارلمانی میان دوکشور به عنوان حلقه مهم تقویت مناسبات یاد کرد و گفت : با تشکیل گروه های دوستی پارلمانی شناخت و زمینه های بهتری  برای ارتقای همکاری های دوجانبه کسب خواهیم کرد.

حداد عادل سطح روابط اقتصادی را متناسب با مناسبات دوستی و سیاسی میان دوکشور ندانست و افزود : دوطرف باید تمامی امکانات را برای توسعه همکاری های اقتصادی و کشف زمینه های جدید به کار گیرند .

رییس مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه وارد سارایو مرکز بوسنی و هرزگوین شد و با مقام های عالی این کشور دیدار و گفت و گو کرد .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet