هدر موبایل
1388/03/20 13:42:00
سرویس سیاسی
لزوم حضور حداکثری در انتخابات -1

ثروتی: مشارکت حداکثری در انتخابات موجب ارتقاء امنیت ملی می‌شود

**نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مشارکت حداکثری مردم موجب ارتقاء امنیت ملی و ثبات و بقا و دوام نظام می‌شود.

"موسی‌الرضا ثروتی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: از ابتدای انقلاب تا به حال مردم در تمامی انتخابات حضور فعال و جدی داشته‌اند و به ویژه در این انتخابات آن را به اثبات خواهند رساند.

وی در ادامه اظهار داشت: انتخابات نشانگر جامعه مدنی و نماد مردم سالاری دینی می‌باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به این که کاندیداهای شرکت‌کننده از سلایق مختلف سیاسی می‌باشند، گفت: به همین دلیل نیز مردم حضور چشمگیری پیدا خواهند کرد و رقابت شدیدی بین طرفداران کاندیداها وجود دارد.

وی افزود: تعداد جلسات سخنرانی‌ها و پرسش و پاسخ در این دوره به مراتب بیشتر از دوره‌های قبل بوده است و انتخاب رنگ سبز و پرچم جمهوری اسلامی و یا رنگ‌های دیگر نشان از حضور جدی مردم در تعیین سرنوشت خودشان دارد.

ثروتی با اشاره به آیه شریفه قرآن کریم مبنی بر این که خداوند می‌فرماید: سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آن که خود مردم سرنوشت خود را تعیین می‌نمایند، خاطرنشان کرد: در این راستا مردم در انتخابات حضور خواهند یافت و رای خود را به صندوق رای خواهند انداخت.

ثروتی با بیان این که نشاط و شور انتخاباتی شهرها و روستاها را فرا گرفته است گفت: مردم به صورت خود جوش و بدون ارتباط با ستادهای انتخاباتی صرفاً به دلیل شناخت و علاقه به نامزد‌ها فعالیت‌های خود را به شدت ادامه می‌دهند.

نماینده مردم بجنورد همچنین افزود: آنچه که دراین میان اهمیت فراوانی را دارد لزوم رعایت اخلاق انتخاباتی و اسلامی است.

وی با بیان این که متاسفانه این روزها مشاهده می‌شود برخی نامزدها و طرفداران آنها حملات و جملاتی را علیه یکدیگر انجام می‌دهند که به دور از عدل و انصاف است.

عضو کمیسیون برنامه وبودجه اظهار داشت: نامزدها و طرفداران بایستی به شایستگی ویژگی‌های کاندیدای خود را مطرح نمایند اگر چه حتی این موضوع از طرف نامزدها در مناظره‌ها نیز رعایت نشد و جملات و مطالبی عنوان شد که یا خلاف واقع بود و یا صرفاً برای جمع‌آوری آراء بوده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر این که به خاطر کسب آرا مسائلی را مطرح نکنید که دشمنان شاد باشند، گفت: برخی کاندیداها وعده‌هایی را به قومیت‌ها داده‌اند یا علیه برخی قومیت‌ها مدرک‌سازی نموده‌اند که این نیز به دور از انصاف و اخلاق است.

وی ابراز امیدواری نمود که این مدت باقی مانده ضمن اضافه شدن بر شور انتخاباتی، از تخلفات نیز خودداری شده و فرهنگ جامعه برای دوره‌های بعدی انتخابات ارتقاء یابد.

ثروتی همچنین گفت: امیدواریم که در انتخابات آتی روش‌های بهتر و مطلوب‌تری را در تبلیغات تجربه نماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet