هدر موبایل
1395/12/02 15:33:11
سرویس اقتصادی
حسینی شاهرودی مطرح کرد:

اخذ جریمه دیرکرد راهکار بانک ها برای کسب سود نجومی/ نسیان بانک ها در انجام وظیفه اصلی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک ها برای جبران زیان روی اخذ جریمه دیرکرد تمرکز کرده اند، گفت:بانک ها تبدیل به بنگاه های اقتصادی شده اند که به هرشیوه اقدام به کسب سود می کنند.
اخذ جریمه دیرکرد راهکار بانک ها برای کسب سود نجومی/ نسیان بانک ها در انجام وظیفه اصلی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک ها برای جبران زیان روی اخذ جریمه دیرکرد تمرکز کرده اند، گفت:بانک ها تبدیل به بنگاه های اقتصادی شده اند که به هرشیوه اقدام به کسب سود می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611102121177615.jpg اخذ,جریمه,دیرکرد,راهکار,بانک,ها,برای,کسب,سود,نجومی/,نسیان,بانک,ها,در,انجام,وظیفه,اصلی Icana

سیدحسن حسینی شاهرودی درگفت وگو باخبرگزاری خانه ملت درباره درآمدهای کلان بانک ها از اخذ جریمه دیرکرد بانکی گفت:سیاست های بانکی در دولت های مختلف از عواملی بوده که در عملکرد نامناسب بانک ها موثر بوده است.

نماینده مردم شاهرود و میامی درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:بانک ها تبدیل به بنگاه های اقتصادی شده اند که به هرشیوه اقدام به کسب سود می کنند.

این نماینده مردم درمجلس دهم افزود:رویه های اشتباه درسیاست های بانکی باعث شده بانک ها برای جبران زیان های خود که بخشی به دلیل وجود وصول نشدن معوقات کلان است،روی کسب درآمد از راهکار اخذ جریمه دیرکرد تمرکز کنند.

انتقاد از عملکرد دارای شبهه بانک ها

حسینی شاهرودی ادامه داد:مراجع عالیقدر تقلید،مردم،نمایندگان مجلس و مسئولان از عملکرد دارای شبهه بانک ها،انتقاد می کنند و باید بانک ها به این وضعیت خاتمه دهند.

وی گفت:با وجود اینکه اختیارات بانک مرکزی ضعیف است اما در هر صورت بانک مرکزی باید پاسخگوی این موضوع باشد که به چه دلیل بخش عمده درآمد یک بانک از راه اخذ جریمه دیرکرد است.

حسینی شاهرودی افزود:بسیاری از بانک ها به جای مشارکت در فعالیت های تولیدی اقدام به کسب سود کلان و اخذ جریمه دیرکرد می کنند که این صحیح نیست.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:کسب سودهای کلان و اخذ جریمه دیرکرد با اهداف بانکداری متناسب نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet