هدر موبایل
1395/12/03 12:41:10
سرویس اقتصادی
کارشناسان و نمایندگان در گفت وگو با خانه ملت :

دستیابی به اقتصادمقاومتی با تولیدی که روی پای خود بایستد/ استحکام اقتصادی با کاهش اتکا به نفت

طی سال اخیر به صورت مکرر مقام معظم رهبری در دیدارها و نشست ها با اقشار مختلف مردم و مسئولان دولتی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی ،‌ آن را تنها نسخه شفابخش اقتصاد و وابستگی به دیگر کشورها و عاملی برای استحکام داخلی اقتصاد معرفی کرده اند.
دستیابی به اقتصادمقاومتی با تولیدی که روی پای خود بایستد/ استحکام اقتصادی با کاهش اتکا به نفت طی سال اخیر به صورت مکرر مقام معظم رهبری در دیدارها و نشست ها با اقشار مختلف مردم و مسئولان دولتی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی ،‌ آن را تنها نسخه شفابخش اقتصاد و وابستگی به دیگر کشورها و عاملی برای استحکام داخلی اقتصاد معرفی کرده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702106766793679.jpg دستیابی,به,اقتصادمقاومتی,با,,تولیدی,که,روی,پای,خود,بایستد/,استحکام,اقتصادی,با,کاهش,اتکا,به,نفت Icana

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی چند روز پیش در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم آذربایجان، " تحقق رشد ۸ درصدی را به استناد نظر متخصصان و به شرط استفاده کامل از ظرفیت های داخلی امکان پذیر دانستند و خاطرنشان کردند: معنای واقعی رشد، رشد تولید و استحکام داخلی اقتصادی یعنی همان اقتصاد مقاومتی است نه فقط فروش بیشتر نفت که البته آن هم مفید است."

طی 10 سال گذشته بارها و بارها شاهد آن بوده ایم که مقام معظم رهبری در دیدارها و نشست ها با اقشار مختلف مردم و مسئولان دولتی با تاکید بر بحث اقتصادمقاومتی،‌آن را تنها نسخه شفابخش اقتصاد و وابستگی به دیگر کشورها مطرح کرده اند.

استمرار سیاست های تک محصولی و اتکا به فروش نفت برای درآمدزایی در کشور اولین و کم دردسرترین راهکاری است که در سال های گذشته توسط دولت های به مسند رسیده مورد توجه قرارگرفته و این امر باعث شده است که تولید،اشتغالزایی و صادرات کشور با مشکلات فراوانی روبرو شود.

عدم توجه و رسیدگی به صنایع تبدیلی،زیرساخت ها و تولیدات صادرات محور باعث کمرنگ شدن صادرات کشورمان به دیگر نقاط جهان شده و همین امر نیز عاملی است که در زمان تحریم ها و فشارهای اقتصادی با مشکلاتی روبرو شویم.

مطمئنا برای رسیدن به استحکام اقتصادی باید رشد واقعی تولید،توجه به فن آوری های نوین و دانش بنیان در قدم اول قرار گرفته و سپس،‌از بین بردن رکود و به چرخه درآوردن چرخ اقتصاد باید مورد تاکید قرار بگیرد.

برای عبور از این مشکلات اقتصادی باید همه جانبه نگریسته شود تا با تصمیم گیری های مناسب،اقتصاد را با کمک توانایی ها و استعدادهای داخلی به چرخه درآورد و با رشد واقعی تولید،عرصه اقتصادی را استحکام بخشید.

کارشناسان اقتصادی معقتدند که عدم استفاده از سرمایه های داخلی تحت شعاع نفت،نبود مدیریت صحیح عوامل تولید،عدم توجه به بهره وری،واردات بی رویه کالاهای مصرفی،نداشتن حضور جدی در بازارهای جهانی،عدم توسعه صادرات  غیرنفتی،عدم توجه به سرمایه گذاری داخلی،.... از دیگر آفت های اقتصادی نفتی به شمار می روند.

ایران برای رشداقتصادی نباید متکی به درآمدهای نفتی باشد،بلکه در کوتاه مدت سیاستهای کلان اقتصادی تقویت و در درازمدت اصلاحات عمیق ساختاری باید مدنظر باشد.

بدون شک نگاهی به فرمایشات یک دهه اخیر مقام معظم رهبری در خصوص علل اجرایی کردن اقتصادمقاومتی به خوبی نشان می دهد که این امر می تواند عامل بسیار مناسبی برای استحکام اقتصادی،‌رونق،پیشرفت و توسعه اقتصادی و همه جانبه کشورمان باشد،‌به شرطی که مسئولان و دولتمردان بدور از هرگونه احتیاط و ملاحضه کاری،‌سعی در اجرای سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب درخصوص اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

البته تلاش های صورت گرفته دراین سالها نشاندهنده عزم مسئولان برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی است،ولی تکیه بیش از اندازه به فروش نفت و عدم برطرف کردن رکود و اشتغالزایی خلل هایی را در این مسیر بوجود آورده است.

خبرگزاری خانه ملت درگفتگو بانمایندگان مجلس شورای اسلامی و کارشناسان اقتصادی به بررسی اقداماتی که می تواند اسباب استحکام اقتصادی کشور را فراهم کند،پرداخته است.

علی اکبر کریمی 34067512/10/2016 6:16:20 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/12/201612106318213422_Thum.jpgعلی اکبر کریمی
علی اکبر کریمی

کریمی:رونق تولید مهمترین عامل دستیابی به استحکام اقتصادی است / آسیب به اقتصاد ملی با افزایش سهم نفت در بودجه

علی اکبر کریمی درگفتگو با خبرگزاری خانه ملت،‌درباره اقدامات جهت دست یافتن به استحکام اقتصادی، اظهار داشت: شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که همواره مورد هجمه و تهدید دشمنان بوده و این تهدیدات البته نشان دهنده قدرت و اهمیت ایران در منطقه و جهان می باشد.

وی باتاکید براینکه دشمنان همیشه درصد بوده اند که با اقدامات خصمانه خود منافع جمهوری اسلامی ایران را به خطربیاندازند و با سنگ اندازی در مسائل مختلفی همچون اقتصادی و حتی مبادلات و تجارت جهانی مشکلاتی را برای ما بوجود آورند،گفت:آنچه که مشخص است طی این سالها دشمنان سعی در آن داشته که جلوی رشد و پیشرفت ایران را بگیرند و اولین قدم آنها ضربه زدن به  اقتصاد کشور می باشد.

نماینده مردم اراک ،خنداب،کمیجان در مجلس با بیان اینکه طبق سیاست های اقتصادمقاومتی ابلاغیه مقام معظم رهبری باید برای توانمندسازی کشور و بی نیاز شدن از کالاهای خارجی،تولیدات باکیفیت را افزایش داد و به دنبال استحکام اقتصادی کشور باشیم،‌تصریح کرد:باتوجه به قابلیت ها و توانای های موجود درکشور مطمئنا دست یافتن به استحکام اقتصادی درکشور با اجرای اقتصادمقاومتی انجام شدنی است.

وی با اشاره به اینکه فروش نفت یک مزیت برای کشور است،ولی باید بدانیم که این ذخایر الهی پایان پذیر و البته تجدید ناپذیر است و نباید همیشه به فروش نفت در کشور متکی بود، افزود:آثار فروش نفت براقتصاد کشورمان همیشه منفی بوده،چراکه بااتکا به فروش نفت از تولید،اشتغالزایی و درآمدزایی برای کشور غفلت شده و افزایش سهم نفت در بودجه سالیانه نیز به ضرر اقتصاد ملی می باشد.

کریمی با تاکید براینکه باید تلاش کنیم که هرساله از سهم اتکا به نفت در بودجه و اقتصاد کشور کاسته شود و باتولید و رونق اقتصادی به سمت استحکام پایه های اقتصاد کشور برای آیندگان برویم،گفت:اگر می خواهیم که آینده اقتصاد کشور را برپایه رشد و تولید و قدرت بسازیم،مطمئنا باید با راهکارهای اقتصادمقاومتی به پیش برویم و اتکا به فروش نفت را کاهش دهیم.

وی ادامه داد:افزایش اتکا به فروش نفت برای رشد اقتصادی کشور به هیچ وجه مطلوب نیست و صدمات فراوانی به اقتصاد و تولید خواهد زد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای دست یافتن به استحکام اقتصادی باید با توجه به ظرفیت های فراوان موجود در کشور در زمینه های گوناگون به دنبال اقتصاد تولیدمحور و پایدار باشیم، تصریح کرد: با فروش نفت نمی توانیم با بحران بیکاری،‌رکود و عدم تولید مقابله کرد،‌باید در این مسیر با تولید در بخش های مختلف همچون بخش صنعت راهگشای رونق و پیشرفت در کشور بود.

وی افزود:استحکام اقتصادی تاکید برسیاست های اقتصاد مقاومتی دارد که باید دولت در این زمینه با برنامه ریزی و قدرت به پیش برود و گزارش این اقدامات را به مردم ارائه کند.

محمد سعید اربابی محمد سعید اربابی34067511/24/2014 1:47:53 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/11/86218_Thum.jpg
محمد سعید اربابی

اربابی:استحکام اقتصادی با گریز از تک محصولی شدن فراهم خواهد شد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، گفت: برای گریز از اقتصاد تک محصولی باید همه جانبه به فرصت ها نگریسته شود،چرا که استحکام اقتصادی زمانی به واقعیت تبدیل می شود که از همه ظرفیت ها و فرصت های موجود در کشور به نحو احسن استفاده گردد.

سعید اربابی درگفت و گو باخبرگزاری خانه ملت،‌درباره انجام اقدامات مناسب جهت دست یافتن به استحکام اقتصادی،‌اظهارداشت: اتکا و وابستگی بیش ازحد به نفت درکشورمان مشکلات فراوانی را برای اقتصاد کشور بوجود آورده و ما را به عنوان کشوری تک محصول معرفی کرده است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به بازارهای جهانی و افت و خیزهای که در این خصوص وجود دارد،مطمئنا تکیه بیش از اندازه به نفت مشکلاتی را برای اقتصاد کشور فراهم خواهد کرد،‌تاکید کرد:باید باتکیه و توجه به ظرفیت های فراوانی اقتصادی و توسعه ای که درکشور وجود دارد،به سمت توسعه و پیشرفت های همه جانبه و به دور از نفت پیش رفت.

اربابی با بیان اینکه یکی راههای مناسب برای دست یافتن به اقتصادی بدون نفت، ترانزیت و توجه به استفاده از این فرصت است،گفت: ایران به عنوان یک شریان اصلی می تواند شاهراه بزرگی برای ترانزیت منطقه ای باشد و باید در این مسیر گام های مطلوب و مناسبی برداشته شود تا بتوان به نتایج قابل قبولی دست یافت.

نماینده مردم ایرانشهر درمجلس نهم بابیان اینکه صنایع دریایی،صید و شیلات می تواند دروازه های ورود ما به بازارهای جهانی باشد،افزود:برای گریز از اقتصاد تک محصولی باید همه جانبه به فرصت ها نگریسته شود،چرا که استحکام اقتصادی زمانی به واقعیت تبدیل می شود که از همه ظرفیت ها و فرصت های موجود در کشور به نحو احسن استفاده شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس نهم بیان داشت:باید یک امکان سنجی صورت بگیرد و براساس اطلاعات و شرایط موجود منطقه ای در کشور از ظرفیت ها و توانایی های مردم در عرصه های گوناگون استفاده کرد.

وی با تاکید براینکه باید با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و تولیدات داخلی به دنبال استحکام داخلی اقتصاد درکشور پیش رفت و فضا را برای کار و تولید فراهم کرد،‌ گفت:مطمئنا مدیریت قوی دراین مسیر می تواند کمک های فراوانی را به استحکام اقتصادی در کشور انجام کند.

عزت الله یوسفیان ملا عزت الله یوسفیان ملا34067512/20/2015 3:46:20 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/12/127507_Thum.jpg
عزت الله یوسفیان ملا 34067511/22/2016 12:34:58 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611107794791476_Thum.jpg
عزت الله یوسفیان ملا

 

یوسفیان ملا:رسیدن به رشد و تولید واقعی با دست یافتن به استحکام اقتصادی میسر می شود

عزت الله یوسفیان ملا درگفتگو با خبرگزاری خانه ملت،‌درباره اقدامات جهت دست یافتن به استحکام اقتصادی،با بیان اینکه طبق برنامه توسعه ای کشور‌ باید اتکا به نفت را در بودجه و اقتصاد کشور به حداقل های موجود برسانیم، تصریح کرد:مطمئنا نفت در سال های آینده برای اقتصادکشور فایده ای نخواهد داشت و نمی توان به آن تکیه کرد و باید به سمت تولید محوری و صادرات پیش برویم.

وی با تاکید براینکه باید برای رسیدن به استحکام اقتصادی،برنامه ریزی های صورت گرفته برای اقتصاد مقاومتی را تقویت و توسعه داد و به آنها عمل کرد، گفت:رسیدن به رشدواقعی و تولیدملی در سایه تکیه بر توانایی ها و استعداد های جوانان و مردم کشور میسر خواهد بود.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه ومحاسبات مجلس بابیان اینکه باید نگاه به سمت گردشگری،‌صنایع مولد، بازارچه های مرزی،تولید و صادرات باشد، تا بتوانیم با رشد و تولید به جایگاه مناسبی در عرصه جهانی دست یابیم، اظهار داشت: با خوداتکایی اقتصادی به یک استحکام داخلی در موضوع اقتصاد دست خواهیم یافت و این اقدام مطمئنا اسباب تحکیم پایه های اقتصاد کشور و وابستگی به نفت و واردات خواهد شد.

وی با ابراز تاسف از اینکه دولت ها طی سالهای گذشته نتوانستند بر اساس برنامه توسعه به خوبی حرکت کنند و عدم اتکا به نفت را عملیاتی و اجرایی نمایند،‌ افزود: دراین سالها به دلیل رکود و عدم تولید مناسب حتی وابستگی به نفت بیشتر از قبل هم شده است،‌چرا که گام مناسبی برای رشد به منظور رسیدن به تولید و اشتغالزایی صورت نگرفته است .

نماینده مردم آمل با تاکید بر اینکه باید نسبت به قدم گذاشتن در مسیر اقتصاد مقاومتی جهت دست یافتن به استحکام داخلی اقتصادی اقدمات و برنامه های عملیاتی و اجرایی انجام داد تا بتوانیم به رشد واقعی در عرصه تولید و صادرات دست یابیم،‌گفت:باید از ظرفیت های فراوان موجود در کشور که در سراسر ایران اسلامی هم به طور گسترده پراکنده است، استفاده و اجازه به هدر رفتن این ظرفیت ها و پتانسیل ها را ندهیم.

 

عبدالکریم رجبی عضو کمیسیون اقتصادی عبدالکریم رجبی عضو کمیسیون اقتصادی3406757/1/2014 3:31:55 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/07/73414_Thum.jpg
عبدالکریم رجبی عضو کمیسیون اقتصادی

 

عبدالکریم رجبی تاکید کرد:رسیدن به استحکام اقتصادی با  تولید پایدار و پویا

 

عبدالکریم رجبی درگفتگو با خبرگزاری خانه ملت،‌پیرامون انجام اقدامات مناسب جهت دست یافتن به استحکام اقتصادی، با اشاره به اینکه سالها است که مقام معظم رهبری برموضوع اقتصادمقاومتی تاکید دارند،چراکه اقتصادمقاومتی،اقتصادی دورن زا و برون گرا است، اظهارکرد:تکیه بر منابع داخلی، تولیدات داخلی به منظور اشتغال زایی،توسعه واقعی و پیشرفت برای آبادانی کشور از جمله راه های رسیدن به استحکام اقتصادی می باشد.

وی با ابراز تاسف ازاینکه طی سالهای اخیر کشور ما براثر سیاست های نامناسب به عنوان مصرف کننده اجناس بی کیفیت دیگر کشورها تبدیل شده بود و بایداین مسیر تغییر داده شود،‌تصریح کرد:باید با استفاده از نیروها و ظرفیت های انسانی،سرمایه های مادی و معنوی برای دستیابی به توسعه و رشد کشور قدم برداشته شود.

رجبی با تاکید براینکه باید تکیه برفروش نفت به منظور درآمد زایی و رونق اقتصادی از بین برود و با چرخه اقتصادی مناسب شاهد تقویت و استحکام داخلی اقتصادی درکشور باشیم،‌گفت:باید شرایطی را فراهم کرد که وقتی سرمایه گذار خارجی نیز به کشور وارد می شود،به دنبال تقویت اقتصادی در کشور و تولید با محوریت صادرات باشد و نگاه به کشورمان برای ایجاد بازار مصرف و فروش نباشد.

وی افزود:در سال های اخیر تلاش های زیادی برای رونق و توسعه اقتصادی در کشور صورت گرفته ولی هنوز نتوانسته از اتکا به نفت فاصله بگیرد و به سمت اقتصادی بامحوریت تولیدات غیرنفتی پیش برود تااستحکام اقتصادی را فراهم آورد.

عضوهیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس نهم تاکیدکرد:همه قوا و دستگاه ها باید تمام همت و تلاش خود را برای تحقق برنامه ها و سیاست های اقتصاد مقاومتی انجام دهند،چراکه همواره کشورمان درتهدید دشمنان بوده و باید برای رفع هرگونه نگرانی و ثبات اقتصادی،به دنبال استحکام پایه های اقتصاد کشور باشیم.

وی با تاکید براینکه برای رسیدن به استحکام اقتصادی باید به اقتصادی پایدار و پویا دست یافت تا از هرنوع تولیدات کشورهای خارجی بی نیاز باشیم،‌ گفت:باید با استفاده از ظرفیت های داخلی سعی در رونق و توسعه داشته باشیم،‌ البته اقدامات و کارهایی در این راستا صورت گرفته است؛ولی هنوز ضعف هایی وجود دارد و با نقطه مطلوب فاصله داریم.

نماینده مردم مینودشت در مجلس نهم با بیان اینکه باید از تولیدات داخلی به صورت کامل حمایت شود تا کیفیت مطلوب و مناسب به دست آید و مطمئنا در این مسیر می توان به نتایج مطلوبی دست یافت،‌ تصریح کرد:برای رسیدن به استحکام اقتصادی قدم ها و گام های قوی تری باید برداشته شود که توجه به تولید داخلی و ظرفیت های داخلی اولین مرحله آن می باشد.

 

حسینی شاهرودی بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات 34067511/5/2016 5:31:11 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611103605518145_Thum.jpgمحمدعلی وکیلی حسینی شاهرودی بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات
حسینی شاهرودی بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات

 

حسینی شاهرودی:استحکام اقتصادی باعث جلوگیری از تزلزل اقتصادی در کشور می شود/گامهای بلند تولید و رشد منجر به استحکام اقتصادی خواهد شد

 

سیدحسن حسینی شاهرودی درگفتگو باخبرگزاری خانه ملت،‌پیرامون اقدامات جهت دست یافتن به استحکام اقتصادی،تاکید کرد:برای اجرای دقیق سیاست های اقتصاد مقاومتی و رسیدن به پیشرفت و توسعه باید گامهای بلندی برداشت؛چراکه این عوامل منجر به استحکام اقتصادی درداخل کشور می شود.

وی با بیان اینکه باید در این مسیر اتکا به نفت را تا جای که امکان پذیر است کم کرد و سعی در توجه به صنایع و تولیدات داخلی و غیرنفتی داشت،اظهار داشت: با استحکام اقتصادی و توجه به رشد و تولید ملی در کشور، مطمئنا دشمنان را از دست یافتن به برنامه و هداف شان علیه ملت ایران ناکام خواهیم گذاشت.

نماینده مردم شاهرود درمجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه دست یافتن به استحکام داخلی اقتصادی باعث جلوگیری از تزلزل اقتصادی و برهم خوردن شرایط اقتصادی در کشور می شود.

وی با اشاره به توانایی ها و توانمندی های جوانان در مسیر توسعه،پیشرفت و رونق تولیدات داخلی،تاکید کرد:توجه به ظرفیت ها و استعدادهای داخلی بهترین مسیر برای دست یافتن به استحکام اقتصادی می باشد.

عضوهیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه شناخت حلقه های زنجیره مزیت دار اقتصادی باعث حرکت در مسیر دست یافتن به استحکام اقتصادی می شود،‌افزود:باید از ظرفیت ها و شرایط موجود بهترین استفاده را کرد و بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی به موفقیت دست یافت.

 

جعفر قادری جعفر قادری3406754/26/2015 10:53:05 AMhttp://media.icana.ir/Image/2015/04/102861_Thum.jpg
جعفر قادری

استاد اقتصاد دانشگاه شیراز:استحکام اقتصادی سد محکمی در برابر همه تهدیدات و تحریم ها است

جعفرقادری درگفتگو باخبرگزاری خانه ملت،‌درباره انجام اقدامات مناسب جهت دست یافتن به استحکام اقتصادی،گفت:استحکام اقتصادی سیاست های است که تاب آوری اقتصادی را افزایش می دهد،چرا که فروش نفت شاید درآمدهای را برای کشور به دنبال داشته باشد،ولی درمقابل سیاست های اقتصاد مقاومتی بوده و توسعه همه جانبه را از کشور می گیرد

وی با بیان اینکه وابستگی به فروش نفت مطمئنا کشور را با مشکلات زیر ساختاری مواجه خواهد کرد و صدمات فراوانی را به تولید توسعه و پیشرفت کشور خواهد زد،‌تاکیدکرد:زمانی استحکام داخلی اقتصاد فراهم می شود که بتوانیم نفت خام را تبدیل به فرآوردهای نفتی کرده و با تنوع محصولات هم از خام فروشی جلوگیری کنیم و هم اشتغالزایی،درآمد و ارزش افزوده بدست آوریم.

استاداقتصاد دانشگاه شیراز با تاکید براینکه استحکام اقتصادی سدمحکمی در برابر همه تهدیدات اقتصادی و تحریم ها است و دشمنان را از دست یافتن به اهداف و فشارهای خود مایوس خواهد کرد،‌گفت:مطمئنا با توجه و تاکید بر اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت ها و توانایی های داخلی می توان بهبود شرایط اقتصادی کشور را شاهد باشیم.

عضوکمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس نهم با اشاره به سنگ اندازی غرب و آمریکا بر عدم دست یافتن ایران به منابع درآمدی و تولیدی،‌تاکید کرد: می توان با اتکا به استعدادها و خلاقیت های جوانان کشورمان و فعال کردن کارخانه ها و مراکز تولیدی در زمینه های مختلف صنعتی،کشاورزی،معادن،  آبخیز داری، سدسازی،راه آهن و زیرساختارها  وابستگی به دیگر کشورها را کاهش داد و به سمت اقتصاد مقاومتی و استحکام داخلی پیش رفت.

قادری با بیان اینکه باید با تولیدداخلی و استحکم اقتصادی باعث ثبات توسعه و اقتصاد درکشور شد و مسیر پیشرفت را سریعتر طی کرد‌،افزود:استفاده از ظرفیت های کشورهای همسایه و بازاریابی درآنها و گسترش تجارت منطقه‌ای مطمئنا می تواند باعث تحرک در چرخه اقتصادی کشور و استحکام اقتصادی شود.

نماینده مردم شیراز درمجلس نهم باتاکید براینکه برای دست یافتن به استحکام اقتصادی مطمئنا رشد علمی و تولیدی نیز نقش موثر و مفیدی در این مسیر خواهند داشت،گفت:توجه به صنایع دانش بنیان و دانشگاه در مسیر اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه و تاکید قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet