هدر موبایل
1386/07/19 15:52:00
سرویس سیاسی

در مصاحبه مطبوعاتی مشترک روسای مجالس ایران و بوسنی، بر گسترش روابط دوجانبه تاکید شد

غلامعلی حدادعادل در مصاحبه مطبوعاتی گفت: من حامل پیام گرم و صمیمانه مردم ایران برای مردم بوسنی و هرزگوین هستم و مایلم علاقه مندی کشورم را برای گسترش روابط دوجانبه اعلام کنم.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میان ایران و بوسنی و هرزگوین هیچ مشکلی وجود ندارد و زمینه برای توسعه مناسبات دوجانبه فراهم است یادآور شد: اکنون مسئولان دو کشور باید گام های عملی را در این راه بردارند.

حدادعادل افزود: در همین زمینه قرار شد وزیر بازرگانی بوسنی و هرزگوین به تهران بیاید و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران نیز به سارایوو سفر کند تا راه های افزایش حجم مبادلات تجاری را بررسی کنند .

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فهرستی از اقلام و کالاهایی که ایران می تواند به بوسنی و هرزگوین صادر کند تهیه شده که در اختیار مقامات ذی ربط بوسنیایی قرار گرفته است .

لوزان چیچ، معاون مجلس نمایندگان بوسنی و هرزگوین نیز در این مصاحبه مطبوعاتی از گسترش روابط پارلمانی و افزایش همکاری های دو کشور ابراز خرسندی کرد و سفر رئیس مجلس شورای اسلامی را به سارایوو گامی مثبت در جهت توسعه این همکاری ها دانست.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین جایگاه ویژه ای دارد و امیدوارم شرکت های بازرگانی و بنگاه های اقتصادی در این کشور بتوانند از فرصت ها و ظرفیت های موجود در روابط دوجانبه استفاده کنند.

امروز آخرین روز اقامت غلامعلی حدادعادل در سارایوو است و رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه بعد از ظهر امروز در پایان سفر به دو کشور سوئیس و بوسنی و هرزگوین به تهران باز می گردند . 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet