هدر موبایل
1395/12/03 10:16:16
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد:

تمام وزرای آموزش و پرورش مسئول نابسامانی مالی این حوزه هستند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه ۵ وزیر اخیر آموزش و پرورش شعار ساماندهی اقتصاد این وزارتخانه را مطرح کرده‌ اما نتوانستند آن را محقق کنند، تصریح کرد: از این بی‌برنامگی و هرج و مرج فقط فرهنگیان خسارت می‌بینند.
تمام وزرای آموزش و پرورش مسئول نابسامانی مالی این حوزه هستند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه 5 وزیر اخیر آموزش و پرورش شعار ساماندهی اقتصاد این وزارتخانه را مطرح کرده‌ اما نتوانستند آن را محقق کنند، تصریح کرد: از این بی‌برنامگی و هرج و مرج فقط فرهنگیان خسارت می‌بینند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109516981969.jpg تمام,وزرای,آموزش,و,پرورش,مسئول,نابسامانی,مالی,این,حوزه,هستند Icana

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در وزارت آموزش و پرورش، گفت: متاسفانه مدیریت درستی در حوزه بودجه‌ریزی و امور اقتصادی در آموزش و پرورش برقرار نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهم این وزارتخانه از بودجه کل کشور  9.7 درصد بود که رقمی معادل 33 هزار و 500 میلیارد تومان است، اظهارکرد: نمایندگان مجلس نیز حدود 2 هزار میلیارد تومان به این رقم اضافه کرد که تقریبا به 35 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

وی ضمن اشاره به اینکه 5 وزیر اخیر آموزش و پرورش شعار ساماندهی اقتصاد این وزارتخانه را مطرح کرده‌اند اما متاسفانه نتوانستند آن را محقق کنند، افزود: وزیر جدید نیز در این خصوص به حاشیه رفته و نتوانسته اقدامی کند.

کوچکی‌نژاد ادامه داد: اعتقاد دارم باید کمیته‌ای متشکل از نمایندگان مجلس و مسئولان وزارتخانه شکل بگیرد تا بخش اقتصاد این وزارتخانه را ساماندهی کند؛ در این صورت شاید بتوان در کوتاه مدت از منابع مالی آموزش و پرورش به نفع فرهنگیان استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه عملکرد بخش اقتصادی وزارت آموزش و پرورش باید شفاف شود، تصریح کرد: متاسفانه آمار و اطلاعات درست در آموزش و پرورش وجود ندارد و این میان فقط فرهنگیان از این بی‌برنامگی و هرج و مرج خسارت می بینند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ستاد این وزارتخانه ساختار کهنه و معیوبی وجود دارد که نمی‌تواند اوضاع مالی را سامان دهد، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال بعد از انجام تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، شاهد هرج و مرج در این حوزه هستیم و این امر در حالیست که تمام وزرای مربوطه از دهه 70 تاکنون مسئول این نابسامانی اقتصادی هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet