هدر موبایل
1395/12/03 10:31:36
سرویس اقتصادی
در جلسه فراکسیون اشتغال مطرح شد؛

تخصیص منابع برای ایجاد اشتغال با اولویت شهرهای زیر یک‌هزار نفر و روستاهای مناطق مرزی

فراکسیون اشتغال و تولید مجلس پیشنهاداتی را برای بهبود اوضاع اشتغال کشور در لایحه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مطرح و بررسی کردند.
تخصیص منابع برای ایجاد اشتغال با اولویت شهرهای زیر یک‌هزار نفر و روستاهای مناطق مرزی فراکسیون اشتغال و تولید مجلس پیشنهاداتی را برای بهبود اوضاع اشتغال کشور در لایحه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مطرح و بررسی کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702103593736095.jpg تخصیص,منابع,برای,ایجاد,اشتغال,با,اولویت,شهرهای,زیر,یک‌هزار,نفر,و,روستاهای,مناطق,مرزی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،جلسه فراکسیون اشتغال و تولید مجلس عصر دیروز(دوشنبه، 2 اسفندماه) به ریاست "غلامرضا کاتب" و سایر اعضای این فراکسیون و با حضور "علی ربیعی" وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در مجلس شورای اسلامی جهت بررسی پیشنهاداتی برای اصلاح بخش هایی از لایحه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برگزار شد.

غلامرضا کاتب در ابتدای این جلسه گفت: در بحث اشتغال درحال حاضر دو پیشنهاد در تبصره 19 داریم،یکی اینکه هزارمیلیارد تومان به عنوان یارانه تسهیلات اشتغال پرداخت کنیم یکی اینکه 140 میلیارد تومان از اعتبارات وزارت ارتباطات به بحث اشتغال اختصاص داده شود.

نماینده مردم گرمسار درمجلس ادامه داد: به منظور ایجاد اشتغال توسعه پایدار روستاها و شهرهای زیر 50هزار نفر جمعیت، یارانه سود تسهیلات طرح های مورد تصویب شورای اشتغال شهرستان، 10 درصد به طوری که 5 درصد آن توسط بنیاد مستضعفان و 5 درصد دیگر از ردیف 5200006 که به این منظور اختصاص یافته تأمین شود که توسط بانک های عامل صورت گیرد.

در ادامه جلسه پیشنهادات اعضای فراکسیون و وزیر کار بررسی شد.

به گزارش خانه ملت، در نهایت بعد از بررسی هایی که در این جلسه صورت گرفت، مقرر شد منابع درنظر گرفته شده برای شهرهای زیر یک هزار نفر و با اولویت روستاهای واقع در مناطق مرزی باشد.

از سوی دیگر قرار شد تخصیص اعتبارات با تصویب شورای اشتغال شهرستان ها صورت گیرد همچنین وزارت تعاون نیز درکنار سازمان برنامه و بودجه مسئول اعطای تسهیلات اشتغال باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet