هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بدری مطرح کرد:

کاهش زمین‌خواری با اجرای کامل طرح کاداستر/ضرورت تعیین تکلیف اراضی کشاورزی و زراعی

سرویس اجتماعی
سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس اجرای کامل طرح کاداستر را در کاهش زمین‌خواری موثر دانست و گفت: تعیین تکلیف اراضی کشاورزی زمان‌بر است زیرا به نقشه‌های هوایی دقیق و برخی از این اراضی حتی به نقشه های جدید زمینی نیاز دارد.
سه‌شنبه 3 اسفند 1395 ساعت 13:21
کاهش زمین‌خواری با اجرای کامل طرح کاداستر/ضرورت تعیین تکلیف اراضی کشاورزی و زراعی سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس اجرای کامل طرح کاداستر را در کاهش زمین‌خواری موثر دانست و گفت: تعیین تکلیف اراضی کشاورزی زمان‌بر است زیرا به نقشه‌های هوایی دقیق و برخی از این اراضی حتی به نقشه های جدید زمینی نیاز دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605102104817080.jpg کاهش,زمین‌خواری,با,اجرای,کامل,طرح,کاداستر/ضرورت,تعیین,تکلیف,اراضی,کشاورزی,و,زراعی Icana

صدیف بدری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص طرح کاداستر، گفت: اقدامات مناسبی از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک صورت گرفته منتهی این اقدامات کامل نیست، در این حوزه تعیین تکلیف اراضی و املاکی که در داخل محدوده شهرها و روستا وجود دارد باید در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح کاداستر بیشتر در محدوده خارج از شهرها و اراضی درون برخی شهرها اجرا شده است اما متاسفانه همچنان بسیاری از اراضی کشاورزی و زراعی تعیین تکلیف نشده است.

وی با بیان اینکه طرح کاداستر از تخلفات قولنامه‌ای و مالکیت اراضی جلوگیری می‌کند، افزود: برخی اراضی دولتی توسط سودجویان مورد تصرف قرار گرفته و به شکل غیرقانونی به فروش رفته که تنها راهکار بهبود این وضعیت اجرای کامل طرح کاداستر است.

بدری با یادآوری اینکه اجرای طرح کاداستر تا پایان سال 96 باید ادامه یابد، گفت: بیشترین اختلاف‌نظرها مربوط به اراضی کشاورزی است و متاسفانه تعیین تکلیف این اراضی زمان‌بر است زیرا به نقشه‌های هوایی دقیق و برخی از این اراضی حتی به نقشه های جدید زمینی احتیاج دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اجرای طرح کاداستر در کاهش زمین‌خواری تاثیر بسیار خواهد داشت کما اینکه تاکنون هم موثر بوده است، گفت: طرح کاداستر در جلوگیری از صدور چند سند برای یک زمین نیز موثر بوده، در گذشته برای برخی اراضی به ویژه اراضی کشاورزی به بهانه‌های مختلف بیش از یک سند صادر می‌شد.

سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با اجرا شدن کامل طرح کاداستر اطلاعات ملکی به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفته و وضعیت ملکی اراضی نیز به راحتی قابل شناسایی است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر