پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/12/03 13:46:23
سرویس اجتماعی
سیاوشی مطرح کرد:

کمیته امداد و بهزیستی متولی اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار/تاکید برنامه ششم بر حمایت از زنان آسیب دیده

نائب رئیس فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر ضرورت اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار، گفت: مساعدت دولت برای اشتغال این زنان جهت امرار معاش لازم است زیرا نباید وارد هر عرصه کاری شوند.
کمیته امداد و بهزیستی متولی اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار/تاکید برنامه ششم بر حمایت از زنان آسیب دیده نائب رئیس فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر ضرورت اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار، گفت: مساعدت دولت برای اشتغال این زنان جهت امرار معاش لازم است زیرا نباید وارد هر عرصه کاری شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg کمیته,امداد,و,بهزیستی,متولی,اشتغال‌زایی,زنان,سرپرست,خانوار/تاکید,برنامه,ششم,بر,حمایت,از,زنان,آسیب,دیده Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح وضعیت بیکاری زنان سرپرست خانوار، گفت: اشتغال برای زنان سرپرست خانوار امری اجتناب‌ناپذیر است؛ در واقع داشتن یک شغل مناسب را نمی‌توان جدای از زندگی آنها در نظر گرفت زیرا این زنان بعد از مرگ همسرشان یا طلاق نان آور خانواده محسوب می‌شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با یادآوری گروه بسیار زنان مجرد خود سرپرست، تصریح کرد: دولت و بخش‌های اقتصادی مرتبط با اشتغال در کشور نباید این زنان را نادیده بگیرند، هرچند بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم توسعه مورد توجه واقع شده است.

 

کمیته امداد امام و بهزیستی متولی اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار

وی با بیان اینکه اشتغال زنان سرپرست خانوار نیازمند تنظیم و ابلاغ دستور‌العمل‌ها و آیین نامه‌هایی است، افزود: بر اساس مصوبه برنامه ششم توسعه سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) متولی اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار است، این دو نهاد منابعی را جهت توانمندسازی این زنان دریافت می‌کنند.

 

مسائل اقتصادی پایه‌های خانواده را مستحکم می‌سازد

سیاوشی شاه عنایتی با بیان اینکه بیشتر مراجعه‌کنندگان به نمایندگان زن را زنان بی سرپرست و بد سرپرست تشکیل می‌دهند که نیازمند شغل و درآمد هستند، ادامه داد: در حقیقت زنان سرپرست خانوار برای امرار معاش خانواده ناچار به پذیرش شغل هستند بنابراین دولت باید مساعدت کند تا این زنان به هر شغلی روی نیاورند.

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تحکیم بنیاد خانواده، گفت: مسائل اقتصادی پایه‌های خانواده را مستحکم می‌سازد، این زنان نباید وارد هر عرصه کاری شوند در واقع این افراد باید هدایت شوند تا کارآفرین باشند، هرچند در سیاست‌های کلان کشور به این موضوع پرداخته شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet