شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/22 11:43:00
سرویس سیاسی

حدادعادل: عید فطر عید عظمت و وحدت مسلمین جهان است

رئیس مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه و در نطق پیش از دستور خود با تبریک عید فطر به همه مسلمانان جهان اظهار داشت: عید فطر آیینه ای است که در آن می توان ابعاد الهی و اجتماعی اسلام را یکجا تماشا کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حداد عادل افزود: اگر ما در ادعیه ای که از معصومین درباره عید فطر رسیده دقت کنیم اهمیت عید فطر را در نظر شارع مقدس اسلام بهتر درک می کنیم.

حدادعادل با تاکید بر جایگاه عید فطر برای مسلمانان یادآور شد: اسلام عید فطر را پشتوانه، عزت، سربلندی و برکت دین پیامبر می داند و عید فطر عید عظمت و وحدت مسلمین است.

رئیس مجلس گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته بر وحدت و اتحاد تاکید کردند ما هم باید عید فطر را یک فرصتی برای تاکید بر وحدت بدانیم. چه وحدت درونی و چه وحدت در مقابل دیگران.

وی با بیان اینکه مسلمانان باید از این قدرت خود در جهان پرآشوب کنونی استفاده کنند افزود: اگر مسلمانان قدر وحدت و عظمت خود را می دانستند و دولت ها قدر ملت های مسلمان را می دانستند اینطور نبود که مسلمین در مناطق وسیعی مانند فلسطین، عراق، لبنان، افغانستان و بخش هایی از آفریقا اینچنین گرفتار مصیبت و اندوه باشند.

غلامعلی حدادعادل گفت: به حمدالله ماه رمضان امسال ماه پر برکتی برای جامعه ما بود و شاهد بودیم که مردم با حضور در مساجد، ایمان و عمل خود شان را به نحوی نوسازی کردند و تجدید عهدی با خداوند و مردم کردند.

وی افزود: جنب و جوش مردم در فعالیت های اجتماعی برخاسته از تعالیم دینی در ماه رمضان محسوس بود. خصوصا جوانان بسیار فعال بودند که این جای خوشبختی است.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم مسلمان و غیرتمند کشورمان در راهپیمایی روز قدس یادآور شد: مردم وفاداری خود را به آرمان فلسطین و راه امام راحل نشان دادند و در واقع حضور در مراسم روز قدس نوعی تجدید عهد با اندیشه های امام نیز بود.

حدادعادل با اشاره به روز جهانی نابینایان و روشندلان گفت: ما نسبت به این قشر از جامعه ادای احترام می کنیم و امیدواریم مسئولان و مردم توجه کنند که نابینایان بتوانند یک زندگی اجتماعی مناسبی متناسب با شان انسانی خود داشته باشند و اگر قانونی برای بهبود وضع نابینایان و سایر معلولان ضرورت داشته باشد مجلس شورای اسلامی آماده همکاری است.

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet