هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسین‌زاده:

اراضی شهری در اولویت اجرای طرح کاداستر قرار گیرد/ با اجرای کاداستر پرونده زمین‌خواری‌ها بسته می‌شود

سرویس اجتماعی
نایب رئیس فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس با تاکید بر اجرای طرح کاداستر در محدوده اراضی شهری، گفت: پرونده‌های متعدد در دادگاه‌ها نسبت به معارضان ارضی است که کاداستر می‌تواند فصل‌الخطاب همه این اختلاف‌ها باشد.
جمعه 6 اسفند 1395 ساعت 12:45
اراضی شهری در اولویت اجرای طرح کاداستر قرار گیرد/ با اجرای کاداستر پرونده زمین‌خواری‌ها بسته می‌شود نایب رئیس فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس با تاکید بر اجرای طرح کاداستر در محدوده اراضی شهری، گفت: پرونده‌های متعدد در دادگاه‌ها نسبت به معارضان ارضی است که کاداستر می‌تواند فصل‌الخطاب همه این اختلاف‌ها باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105938892093.jpg اراضی,شهری,در,اولویت,اجرای,طرح,کاداستر,قرار,گیرد/,با,اجرای,کاداستر,پرونده,زمین‌خواری‌ها,بسته,می‌شود Icana

عبدالکریم حسین‌زاده در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص نحوه اجرای طرح کاداستر، گفت: در تمام دنیا نسبت به تعیین تکلیف اراضی ملی و دولتی حساسیت وجود دارد؛ به نوعی که با تشکیل کارگروه‌های کارشناسی و تخصصی پهنه‌های سرزمینی خود را به شکل کاداستر درآورده‌ هرچند پروژه ای بلند مدت و هزینه‌بر است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاداستر سبب شفاف‌سازی در مالکیت اراضی می شود، تصریح کرد: در طرح کاداستر مختصات جغرافیایی اراضی به طور کامل، مشخص و مستندسازی می‌شود، متاسفانه پرونده‌های متعدد در دادگاه‌ها نسبت به معارضان ارضی دولتی و ملی یا حتی شخصی وجود دارد در صورتی که کاداستر می‌تواند فصل‌الخطاب همه مشاجره‌ها و اختلاف‌ها پیرامون مسایل اراضی باشد.

وی با تاکید بر اینکه کاداستر می‌تواند سند رسمی تعیین مالکیت اراضی باشد، تصریح کرد: طرح کاداستر نه تنها به شفاف سازی مالکیت اراضی منجر می‌شود بلکه سبب کاهش فساد‌ها در زمین خواری شده، ضمن آنکه حجم کاری دستگاه‌قضا و دولت را هم کاهش خواهد داد.

حسین زاده طرح کاداستر را نقشه مرجع اراضی ملی دانست و گفت: در جریان اجرای طرح کاداستر دستگا‌های مختلف و کارشناسان هم باید ورود پیدا کرده و اظهارنظر کنند تا پرونده زمین خواری بسته شود زیرا این اقدام در کاهش هزینه‌های نظارت، حراست و حفاظت از منابع ملی تاثیر دارد.

نایب رئیس فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار در مجلس شورای اسلامی در توضیح عملکرد سازمان ثبت اسناد و املاک در اجرای طرح کاداستر، گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک از ابتدای اجرای طرح کاداستر همراه بوده اما ذات کاری این طرح زمان‌بر و کارشناسی محور بوده و طبیعی است که ادامه داشته باشد هرچند برای ادامه اجرای این طرح باید اراضی شهری در معرض توسعه‌های ناموزون در اولویت قرار گیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر