خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/03/22 08:57:00
سرویس صحن

مجلس هفته آینده جلسه علنی دارد

**مجلس شورای اسلامی پس از دو هفته تعطیلی روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده ۲۴، ۲۶ و ۲۷ خردادماه جلسه علنی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در هفته آینده گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه اصلاح تبصره (4) لایحه قانونی اصلاح مقررات مربوط به تحصیل افسران و همافران و درجه داران و محصلین در نیروهای مسلح مصوب 1358و همچنین گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با دوپینگ که به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان به این دو لایحه به صحن علنی ارائه شده بررسی می‌کنند.

گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص "مصطفی کواکبیان" از وضعیت صندوق ذخیره ارزی نیز در دستورکار هفته آینده مجلس قرار دارد.

گزارش‌های کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه "اصلاح قانون اصلاح تبصره ()1 اصلاحی بند (الف)، ماده (1) قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین مصوب 1380"، رد لایحه "اصلاح ماده 117 تنفیذی قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، موضوع ماده 36 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1383"، "موافقتنامه همکاری‌های گمرکی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت دموکراتیک خلق الجزایر" و رد لایحه "الحاق یک تبصره به قانون تکمیل و نحوه استفاده از شهرک‌ها و مجتمع‌های ساختمانی نیمه تمام متوقف" از دیگر دستورکارهای هفته آینده مجلس شورای اسلامی می‌باشد..
نمایندگان همچنین در جلسات علنی هفته آینده گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد رد لایحه "اجازه پرداخت 50 درصد از حق ‌الوکاله‌های وصولی از دعاوی‌ای که دستگاه‌های دولتی محکوم له واقع می‌گردند به کارشناسان حقوقی و کارمندان موثر در پیشرفت آن"، گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد لایحه "نظارت بر ساخت و فروش اشیای مشابه و بدل آثار فرهنگی- تاریخی" و گزارش کمیسیون انرژی در مورد لایحه اصلاح ماده 17 قانون تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب مصوب 1369 را بررسی کرده و در مورد آنها تصمیم خواهند گرفت.
دو گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد رد دو لایحه "اصلاح ماده (100) قانون شهرداری مصوب 1334" و "اختصاص 10 درصد از عوارض سالیانه نوسازی به منظور جمع‌آوری، حمل ونقل، بازیافت و دفع زباله‌های شهری و پسماندهای صنعتی با رعایت ضوابط فنی زیست‌محیطی و بهداشتی" نیز مورد برررسی نمایندگان قرار خواهد گرفت.

همچنین دو گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه "اصلاح ماده 19 قانون نوسازی و عمران شهری مصوب 1347" و رد لایحه "تعیین تکلیف اراضی تملک شده متوسط دستگاه‌های دولتی" نیز در دستورکار مجلس قرار دارد.

گزارش‌های کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد لایحه "اصلاح ماده 60 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 1380" و  لایحه "الحاق یک تبصره به ماده (177)تنفیذی قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران موضوع ماده 129 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1383" از دیگر مواردی است که در هفته آینده در صحن علنی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین نمایندگان به بررسی دو گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لوایح دو موافقتنامه استرداد مجرمان و معاضدت حقوقی دوجانبه در امور کیفری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند خواهند پرداخت.

گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص طرح یک فوریتی خدمات رسانی به ایثارگران نیز در دستورکار هفته آینده مجلس قرار دارد.

همچنین در هفته آینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور پاسخگویی به سوال "جهانبخش امینی" نماینده مردم کرمانشاه و وزیر صنایع و معادن برای پاسخگویی به سوال "رضا عبد‌الهی" نماینده مردم ماه‌نشان در صحن علنی مجلس حضور می‌یابند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet