هدر موبایل
1395/12/06 09:35:18
سرویس فرهنگی
احمدی‌پور درگفت‌وگو با خانه ملت مطرح کرد:

توجه به اروپا و غفلت از کشورهای همسایه برای جذب توریست/ رایزنی با آژانس‌ها برای افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معتقد است امروزه کشورهای همسایه از فرصت لغو ویزا استفاده کرده ولی ما از کشورهای همسایه غافل شده‌ایم.
توجه به اروپا و غفلت از کشورهای همسایه برای جذب توریست/ رایزنی با آژانس‌ها برای افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معتقد است امروزه کشورهای همسایه از فرصت لغو ویزا استفاده کرده ولی ما از کشورهای همسایه غافل شده‌ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103584586037.jpg توجه,به,اروپا,و,غفلت,از,کشورهای,همسایه,برای,جذب,توریست/,رایزنی,با,آژانس‌ها,برای,افزایش,ورود,گردشگران,خارجی,به,کشور Icana

زهرا احمدی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه هم اکنون معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حال رایزنی با آژانس های گردشگری به منظور افزایش برگزاری تور برای ورود گردشگران خارجی به کشورمان است، گفت: در حال حاضر ابزار لغو ویزا شرایط را برای سفر به ایران را تسهیل می کند ولی باید این مهم را کاربردی‌تر کرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه سیاست افزایش ورود گردشگران خارجی در جلساتی با سفرا و البته بخش خصوصی دنبال می‌شود، اظهار کرد: در تلاش هستیم تا آژانس‌های گردشگری در قبال حمایتی که از سوی سازمان برخوردار می‌شوند و البته میزان تورهایی که برگزار می‌کنند، تورهای بازدید از ایران را برای افزایش ورود گردشگران خارجی افزایش دهند.

وی ضمن تاکید بر اینکه نمی‌توان به آژانس‌های گردشگری تکلیف کرد که باید بر حسب میزان مشخصی از برگزاری تورهای خارجی، تورهای بازدید از ایران را تدارک بینند، ادامه داد: بر این اساس به آژانس‌های گردشگری اعلام شده ویزای گروهی برای بازدید از ایران تهیه کنند تا بتوانند از خدمات بیشتری بهره مند شوند؛ با اعمال این سیاست به دنبال ایجاد جذابیت بیشتر به منظور سفر گردشگران خارجی به ایران هستیم.

احمدی‌پور با اشاره به اینکه امروزه کشورهای همسایه از فرصت لغو ویزا استفاده کرده و در زمان زمستان که گردشگر کمتری به کشورشان سفر می‌کند، ظرفیتشان را با گردشگران ایرانی تکمیل می‌کنند، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر ورودی گردشگران بیشتر به سمت اروپا گرایش پیدا کرده و از کشورهای همسایه غافل شده ایم در صورتی که این کشورها به مقاصد گردشگری ایرانیان تبدیل شده اند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن یادآوری اینکه باید از فرصت‌ها استفاده خوبی شود زیرا افزایش حضور گردشگران ایرانی در کشورهای همسایه به منظور خروج ارز تلقی می شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه در مواجهه با کشورهای پیرامونی در حوزه گردشگری تابع بازار هستیم در صورتی که باید تابع سیاست‌ها باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet