شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1395/12/06 09:47:14
سرویس اجتماعی
پورمختار:

نباید به موضوع اعطای تابعیت به افراد فاقد شناسنامه نگاه احساسی داشته باشیم

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مخالفت با اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از زنان ایرانی با مردان خارجی، گفت: به این موضوع نباید نگاه احساسی داشته باشیم.
نباید به موضوع اعطای تابعیت به افراد فاقد شناسنامه نگاه احساسی داشته باشیم عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مخالفت با اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از زنان ایرانی با مردان خارجی، گفت: به این موضوع نباید نگاه احساسی داشته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107713098517.jpg نباید,به,موضوع,اعطای,تابعیت,به,افراد,فاقد,شناسنامه,نگاه,احساسی,داشته,باشیم Icana

محمدعلی پورمختار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در رابطه با اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از زنان ایرانی با مردان خارجی نباید احساسی عمل کرد، گفت: زیرا اعطای تابعیت مساله ای بسیار حساس است که با مسائل سیاسی، اجتماعی، امنیتی و اجتماعی در ارتباط است.

نماینده کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه مساله اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی باید با حساسیت پیگیری شود، یادآور شد: معتقد هستم در این ارتباط نیازی به تصویب طرح  و قانون دیده نمی شود و می توان با اتخاذ تدابیر ویژه مشکلات فرزندان حاصل از چنین ازدواج هایی را رفع کرد.

پورمختار با یادآوری مخالفت مجلس نهم با تصویب کلیات طرح دو فوریتی اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی با موضوع اعطای تابعیت به  فرزندان حاصل از چنین ازدواج هایی مخالفت کرد و ادامه داد: در این ارتباط سازوکارهایی در قانون مدنی وجود دارد؛ به اجبار نمی توان به فرزندان حاصل از چنین ازدواج هایی تابعیت ایران را اعطا کرد  زیرا امکان دارد که فرزندان تمایلی به تابعیت مادر نداشته و بخواهند از تابعیت پدر استفاده کنند از سویی اجازه داده شده که فرزندان به محض رسیدن به سن 18 سالگی خودشان تقاضای تابعیت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم،  بر لزوم ارائه تسهیلاتی به فرزندان حاصل از ازدواج  زنان ایرانی با مردان خارجی، تاکید کرد و افزود: منظور از تسهیلات صدور شناسنامه و اعطای تابعیت نیست بلکه باید برای آنها کارت شناسایی صادر شده تا از این طریق امکان حضور آنها در مدارس تا پایان تحصیلات متوسطه فراهم و بعد از سن 18 سالگی خودشان برای تابعیت تصمیم گیری کنند.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه آماری از تعداد افراد بی شناسنامه در دست نیست، تصریح کرد: کودکان بی شناسنامه مشکلی از بابت تحصیل نداشته و این مشکل تا حدودی رفع شده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یارانه تنها به ایرانی ها تعلق می گیرد، گفت: یارانه پول بیت المال و بودجه ملت ایران است و به طور قطع بر اساس اصول و شرع به اتباع بیگانه تعلق نمی گیرد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet