هدر موبایل
1395/12/07 14:37:35
سرویس فرهنگی
سلیمی تاکید کرد:

بالا بودن مالیات و عوارض صادرات صنایع دستی از کانال‌های رسمی زمینه‌ساز رشد صادرات چمدانی

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی در مجلس معتقد است صادرات چمدانی اگرچه با نگاه سوغاتی‌محور قابل قبول می‌شود اما متاسفانه این نوع صادرات بیشتر برای دور زدن راه‌های رسمی صادرات است.
بالا بودن مالیات و عوارض صادرات صنایع دستی از کانال‌های رسمی زمینه‌ساز رشد صادرات چمدانی نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی در مجلس معتقد است صادرات چمدانی اگرچه با نگاه سوغاتی‌محور قابل قبول می‌شود اما متاسفانه این نوع صادرات بیشتر برای دور زدن راه‌های رسمی صادرات است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg بالا,بودن,مالیات,و,عوارض,صادرات,صنایع,دستی,از,کانال‌های,رسمی,زمینه‌ساز,رشد,صادرات,چمدانی Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت ایجاد ساز و کار مشخص برای صادرات صنایع‌دستی با توجه به استقبال از نوع چمدانی آن، گفت: صادرات به دو بخش متعارف و چمدانی و قاچاق تقسیم می‌شود که صادرات از نوع چمدانی اگرچه با نگاه سوغاتی‌محور قابل قبول می‌شود اما متاسفانه این نوع صادرات بیشتر برای دور زدن راه‌های رسمی صادرات است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل نامشخص بودن میزان صادرات و درآمد حاصله از صادرات چمدانی باید ضمن ساماندهی این بخش، نظارت بیشتری به آن شود؛ همچنین مسئولان باید رویکردهای خود را به این مقوله با هدف کوتاه کردن دست دلالان و جلوگیری از تضعیف حقوق تولیدکنندگان اصلاح کنند، درواقع اگرچه کسی به دنبال ایجاد ممانعت برای این صادرات نیست اما باید به آن سر وسامان داد.

وی به ضرورت ساماندهی صادرات صنایع دستی با ایجاد مشوق‌های مالیاتی و تسهیلات و همچنین اعمال قواعد سختگیرانه در رابطه با خروج‌های‌ چمدانی، افزود: مسئولان می‌توانند به طورمثال برای صادرات چمدانی سقفی تعیین کنند تا در صورت بیشتر شدن از میزان مشخص شده جلوی آن را گرفته شود.

سلیمی اضافه کرد: متاسفانه عدد و رقم مالیات‌ها و عوارض صادرات صنایع دستی به قدری بالا است که افراد به صادرات چمدانی روی آورده‌اند درحالی که صادرات این مصنوعات منافع بسیاری برای کشور به دنبال دارد.

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: مسئولان باید برای افرادی که صادرات صنایع دستی انجام می‌دهند مشوق‌ و تسهیلات قابل قبولی در نظر بگیرند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet