هدر اصلی
1386/07/19 17:04:00
سرویس سیاسی

وزیر امور خارجه بوسنی از کمک‌های ایران قدردانی کرد

روزنامه "دنه ونی آواز" چاپ سارایوو در شماره روز پنج شنبه نوشت "اس ون آلکالای" وزیر خارجه بوسنی و هرزگوین در دیدار با "جوادجهانگیرزاده" عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت مجلس جمهوری اسلامی ایران مراتب قدردانی دولت و ملت بوسنی و هرزگوین را از کمک‌های ایران به این کشور ابراز نمود.

در گزارش روزنامه "دنه ونی آواز" درباره سفر هیاتی از مجلس ایران به این کشور به ریاست "غلامعلی حداد عادل" رییس مجلس آمده است که وزیر امورخارجه بوسنی وهرزگوین، جواد جهانگیرزاده را با آداب ورسوم زندگی، فرهنگ و تمدن اقوام مختلف در بوسنی وهرزگوین آشنا کرد و همچنین وی را در جریان فعالیت بوسنی در مسیر پیوستن به ساختارهای اروپایی وفراآتلانتیکی قرار داد.

جهانگیرزاده عضو هیات ایرانی دیدار این هیات را از نتایج خوب روابط دوستانه و مستمر دو کشور توصیف کرده است. طبق این گزارش وی علاقمندی ایران را به همکاری با بوسنی وهرزگوین در همه زمینه‌ها بویژه در بخش‌های سیاسی واقتصادی اعلام کرده و گفته است که ایران از پیوستن بوسنی وهرزگوین به ساختارهای اروپایی وفراآتلانتیکی حمایت می‌کند.

در این دیدار هر دو طرف از همکاری شرکت‌های بوسنی وهرزگوین و ایرانی و همچنین از فعالیت اتاق‌های بازرگانی‌دو کشور حمایت کرده و خواهان حفظ و گسترش تحرک موجود در همکاری‌های دوجانبه شده اند.

روزنامه "دنه ونی آواز" همچنین نوشت هیات بلندپایه ایران به ریاست رییس مجلس جمهوری اسلامی ایران در جریان دیدار دو روزه رسمی از بوسنی و هرزگوین با شورای ریاست جمهوری این کشور و نمایندگان قوه مقننه و مجریه بوسنی وهرزگوین دیدار وگفت وگو می‌کند. این هیات همچنین درآخرین روز دیدار خود با اساتید دانشگاه علوم اسلامی ملاقات می‌کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet