هدر موبایل
1395/12/08 16:32:52
سرویس فرهنگی
قشقاوی در گفت‌وگو با خانه ملت:

دستگاه دیپلماسی در حوزه جذب توریست کار خود را انجام داده است/ معرفی ظرفیت گردشگری ایران در دستورکار سفرا

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امورخارجه با اشاره به نقش دیپلماسی در حوزه گردشگری، تصریح کرد: سیاست لغو روادید دوجانبه با برخی کشورها به منظور دستیابی به اهداف مدنظر در حوزه گردشگری صورت گرفته است.
دستگاه دیپلماسی در حوزه جذب توریست کار خود را انجام داده است/ معرفی ظرفیت گردشگری ایران در دستورکار سفرا معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امورخارجه با اشاره به نقش دیپلماسی در حوزه گردشگری، تصریح کرد: سیاست لغو روادید دوجانبه با برخی کشورها به منظور دستیابی به اهداف مدنظر در حوزه گردشگری صورت گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201604106311715845.jpg دستگاه,دیپلماسی,در,حوزه,جذب,توریست,کار,خود,را,انجام,داده,است/,معرفی,ظرفیت,گردشگری,ایران,در,دستورکار,سفرا Icana

حسن قشقاوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص فعالیت سفارت‌خانه‌های کشورمان در راستای جذب گردشگر خارجی، گفت: معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری ایران اسلامی در دستورکار تمام سفیران ایران در کشورهای خارجی قرار دارد.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امورخارجه با اشاره به اینکه در سایت‌های سفارت‌خانه‌ها جاذبه‌های گردشگری برای گردشگران خارجی معرفی شده است، اظهار کرد: در این میان سفیران در مراسم‌های مختلفی که حضور دارند جایگاه ایران در صنعت گردشگری را برای همگان معرفی می‌کنند.

وی با بیان اینکه در گذشته زمان‌بر بودن دریافت ویزا، مهمترین عامل عدم استقبال گردشگران خارجی محسوب میشد اما هم اکنون گردشگران خارجی 180 کشور دنیا می‌توانند در فرودگاه های بین المللی کشورمان در مدت چند دقیقه کوتاه ویزا دریافت کنند، تصریح کرد: در این میان سیاست لغو روادید دوجانبه نیز با برخی کشورها صورت گرفته تا بتوان به اهداف مدنظر در حوزه گردشگری دست یابیم.

قشقاوی با اشاره به اینکه امروزه برای جذب گردشگر خارجی باید زیرساخت‌های داخلی را توسعه و افزایش داد، افزود: خوشبختانه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکنون اقدامات خوبی در این راستا انجام داده و توفیقات مناسبی حاصل شده اما باید شرایط را برای همکاری بیشتر بخش خصوصی فراهم کرد.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امورخارجه ضمن تاکید بر اینکه اقدامات حاکمیتی و دولتی برای افزایش حضور گردشگران خارجی انجام شده است، ادامه داد: بر اساس نظراتی که از سوی نمایندگی وزارت امور خارجه در استان‌ها دریافت می‌شود باید اذعان کرد که کمبودهایی در حوزه امکانت در استان‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه باید مجوزهایی به بخش خصوصی برای انجام امور تشریفاتی همایش‌ها، حمل و نقل، اسکان گردشگران صادر شود تا بتوان خدمات بهتری را ارائه کرد، افزود: با چنین اقدامی می‌توان به اهداف افق 1404 در حوزه گردشگری که مبتنی بر جذب بیست میلیون گردشگر است دست یابیم.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امورخارجه با اشاره به نقش دیپلماسی در حوزه گردشگری، خاطرنشان کرد: می‌توان از ظرفیت رایزن‌های فرهنگی کشورمان در خارج از کشور که از لحاظ تشکیلاتی نیز وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند بهره مناسبی برد تا شاهد افزایش حضور گردشگران خارجی در کشورمان باشیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet