هدر موبایل
1395/12/09 07:50:00
سرویس فرهنگی
ابراهیمی:

سازمان میراث فرهنگی برای بهره‌گیری از ظرفیت پسابرجام در جذب توریست برنامه‌ریزی کند

عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نقش مهم رایزن‌های فرهنگی سفارتخانه‌های ایران در دیگر کشورها در جذب توریست بر لزوم برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی برای بهره‌گیری از ظرفیت پسابرجام تاکید کرد.
سازمان میراث فرهنگی برای بهره‌گیری از ظرفیت پسابرجام در جذب توریست برنامه‌ریزی کند عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نقش مهم رایزن‌های فرهنگی سفارتخانه‌های ایران در دیگر کشورها در جذب توریست بر لزوم برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی برای بهره‌گیری از ظرفیت پسابرجام تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108510716053.jpg سازمان,میراث,فرهنگی,برای,بهره‌گیری,از,ظرفیت,پسابرجام,در,جذب,توریست,برنامه‌ریزی,کند Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت نقش رایزن‌های فرهنگی سفارتخانه‌ها برای افزایش حضور گردشگران خارجی در کشورمان، گفت: با توجه به ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی کشورمان می‌توان ارزآوری خوبی از ورود گردشگران بدست آورد.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه  هم اکنون کشورمان سهم اندکی از سهم درآمدی صنعت توریسم در دنیا دارد لذا باید تدابیر خاصی برای ایجاد رونق در این عرصه اتخاذ شود، اظهار کرد: این مهم درحالی رخ می‌دهد که بر اساس برنامه‌ریزی افق 1404 باید به جذب 20 میلیون گردشگر ورودی دست یابیم.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی در خصوص ظرفیت‌های گردشگری ایران و معرفی آثار باستانی، مواهب طبیعی و غیره توسط رایزن‌های فرهنگی سفارتخانه‌ها در خارج از کشور می‌تواند زمینه خوبی برای انتخاب ایران به عنوان مقصد گردشگری توسط گردشگران خارجی را فراهم کند، تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید برنامه ریزی و سازوکاری را برای بهره گیری مناسب از ظرفیت دیپلماسی در شرایط پسابرجام درنظر بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه نباید از ظرفیت گردشگری مذهبی و حلال در ایران غفلت کرد، ادامه داد: امروزه افراد بسیاری از کشورهای مسلمان به ایران سفر می‌کنند از این رو رایزن‌های فرهنگی در کشورهای اسلامی و منطقه می‌توانند نقش بسزایی در افزایش حضور گردشگران مسلمانان ایفا کنند.

ابراهیمی اظهار کرد: امروزه گردشگران خارجی می‌توانند با استفاده از روادید فرودگاهی به راحتی به ایرانگردی بپردازند و این امر درحالیست که باید توسط نمایندگان کشورمان در خارج تبلیغ شود زیرا تسهیل شرایط سفرفقط  یکی از عوامل موثر در افزایش ورود گردشگران بحساب می آید.

عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که امروزه تبلیغات منفی علیه ایران اسلامی در دنیا انجام می‌شود و این امر در ورود گردشگران خارجی تأثیرگذار بوده است لذا رایزن‌های فرهنگی و سفیران کشورمان می‌توانند چهره واقعی کشورمان را به دنیا معرفی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet