ایام محرم 1398
1395/12/10 09:46:28
سرویس سیاسی
کیا:

پرداخت دیه خانواده شهدای فاجعه منا بخشی از راه‌حل پیچیدگی‌های روابط ایران و عربستان است

دبیر اجرایی کانون نمایندگان ادوار معتقد است تا زمانی که عربستان نسبت به تأمین امنیت جان و مال حجاج ایرانی تعهد ندهد نباید اعزام از سر گرفته شود.
پرداخت دیه خانواده شهدای فاجعه منا بخشی از راه‌حل پیچیدگی‌های روابط ایران و عربستان است دبیر اجرایی کانون نمایندگان ادوار معتقد است تا زمانی که عربستان نسبت به تأمین امنیت جان و مال حجاج ایرانی تعهد ندهد نباید اعزام از سر گرفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201702103629619624.jpg پرداخت,دیه,خانواده,شهدای,فاجعه,منا,بخشی,از,راه‌حل,پیچیدگی‌های,روابط,ایران,و,عربستان,است Icana

محمدقاسم کیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در حاشیه برگزاری نشست پایانی کانون نمایندگان ادوار در سال جاری که در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، گفت: سعودی ها دشمنی آشکار با ما دارند و ممکن است برای حجاج مشکلاتی ایجاد کنند لذا مذاکره کنندگان ایرانی حاضر در عربستان باید این موارد را لحاظ کنند که امنیت و شأن حجاج ایرانی حفظ شود.

نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن و بندرگز در مجلس چهارم شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: تا زمانی که عربستان سعودی نسبت به تأمین امنیت کامل جان و مال حجاج ایرانی تعهد ندهد نباید اعزام از سر گرفته شود.

وی افزود: سعودی ها باید تمام دیه را به خانواده شهدای فاجعه منا پرداخت کنند تا اندکی از پیچیدگی هایی که در روابط ایران و عربستان وجود دارد، از بین برود.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس چهارم شورای اسلامی با بیان اینکه ترس عربستان از نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه است، خاطرنشان کرد: ایران از لبنان تا سوریه، لبنان، یمن، عراق و افغانستان نفوذی دارد که برای همه روشن است البته این نفوذ نیز به سختی برای جمهوری اسلامی به دست آمد به هر حال عربستان به همین دلیل نیاز دارد تا ارتباط خود را مجددا با ما برقرار کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet