هدر موبایل
1395/12/10 07:50:00
سرویس فرهنگی
نادری اظهارکرد:

برگزاری تورهای بین‌المللی آشناسازی با ایران گامی در راستای رونق صنعت گردشگری

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس اعتقاد دارد برگزاری تورهای آشناسازی شرکت‌های گردشگری و افراد رسانه‌ای خارجی با ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری کشور می‌تواند ذهنیت ایران‌هراسی را کمرنگ و این صنعت را رونق بخشد.
برگزاری تورهای بین‌المللی آشناسازی با ایران گامی در راستای رونق صنعت گردشگری نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس اعتقاد دارد برگزاری تورهای آشناسازی شرکت‌های گردشگری و افراد رسانه‌ای خارجی با ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری کشور می‌تواند ذهنیت ایران‌هراسی را کمرنگ و این صنعت را رونق بخشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108710783976.jpg برگزاری,تورهای,بین‌المللی,آشناسازی,با,ایران,گامی,در,راستای,رونق,صنعت,گردشگری Icana

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه کشورمان رتبه دهم جاذبه‌های تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی دنیا را دارد لذا چنین ظرفیتی نیاز به معرفی بیشتر دارد، گفت: بر این اساس باید از ظرفیت دیپلمات‌های ایرانی و رایزن‌های فرهنگی کشور در سراسر دنیا بهره خوبی گرفت تا اطلاع رسانی مناسبی از جذابیت‌های سرزمین کهن‌مان ایجاد شود.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر موج ایران‌هراسی توسط کشورهای غربی به راه افتاده و این امر سبب شده گردشگران خارجی نسبت به ایران دید منفی داشته باشند، اظهار کرد: از این رو باید تلاش کرد با استفاده از روش‌های مختلف مانند برگزاری تورهای آشناسازی شرکت‌های گردشگری خارجی با ایران، چنین دیدگاهی را از بین برد.

وی با اشاره به اینکه امروزه حوزه گردشگری سومین صنعت پردرآمد دنیا محسوب می‌شود، ادامه داد: تجربه بسیاری از کشورهای موفق در صنعت گردشگری نشان داده که باید از ظرفیت تبلیغات در رسانه‌های خارجی و معرفی جاذبه‌های گردشگری استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم سفر تورگردانان و خبرنگاران روسیه به ایران در آینده‌ای نزدیک را اقدامی مثبت دانست و تصریح کرد: بهره گیری از دیپلماسی گردشگری می‌تواند نظر گردشگران خارجی را جلب کند؛ باید دانست که هرچقدر هزینه برای برگزاری تورهای آشناسازی فعالان گردشگری و افراد رسانه‌ای خارجی با کشورمان انجام شود، در آینده جبران خواهد شد لذا نباید از هیچ تلاشی در این راستا دریغ کرد.

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این میان باید با توسعه زیرساخت‌های گردشگری شرایط هرچه بیشتر گردشگران خارجی را فراهم کرد زیرا اگر امکانات و خدمات مناسبی به گردشگران خارجی ارائه نشود نمی‌توان به دستاورد خوبی رسید./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet