خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/12/10 09:43:38
سرویس اجتماعی
محجوب:

بیمه کارگران ساختمانی تداوم دارد/ با عاملان سهمیه بندی بیمه برخورد می کنیم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بیمه کارگران ساختمانی تداوم دارد نسبت به سهمیه بندی بیمه این قشر به متولیان امر هشدار داد.
بیمه کارگران ساختمانی تداوم دارد/ با عاملان سهمیه بندی بیمه برخورد می کنیم عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بیمه کارگران ساختمانی تداوم دارد نسبت به سهمیه بندی بیمه این قشر به متولیان امر هشدار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100689329249.jpg بیمه,کارگران,ساختمانی,تداوم,دارد/,با,عاملان,سهمیه,بندی,بیمه,برخورد,می,کنیم Icana

علیرضا محجوب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اینکه بیمه کارگران ساختمانی تداوم دارد و قطع نشده، نسبت به سهمیه‌بندی بیمه این قشر به متولیان امر هشدار داد وگفت: سهمیه بندی بیمه کارگران ساختمانی مطابق قانون منتفی شده و چنانچه در این رابطه اطلاعاتی به دست ما برسد با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با تصویب قانون رفع موانع بیمه کارگران ساختمانی کسی نمی‌تواند مانع بیمه شدن کارگران ساختمانی شود، تصریح کرد: کسانی که از این قانون سرپیچی کنند جریمه و دادگاهی می شود از این رو مدیران و مسئولان سازمان تامین اجتماعی باید در این رابطه محتاط عمل کرده و هیچ گونه اقدامی در جهت قطع یا سهمیه بندی بیمه کارگران نکند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی کارگران دارای کارت مهارت باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند، ادامه داد: بیمه کارگران ساختمانی تحت هیچ شرایطی نباید قطع شود متاسفانه از سال 1389 که این قانون عملیاتی شده عده ای تلاش کردند مانع اجرای آن شوند.

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با بیان اینکه به صورت جدی وضعیت بیمه کارگران را رصد کرده و در صورت قطع برخوردهای قانونی و کیفری انجام می‌دهیم، گفت: در گذشته سوءاستفاده هایی در این زمینه صورت گرفت که امیدواریم دیگر شاهد چنین تخلفاتی نباشیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه سامانه  خدمات رفاهی برای تمامی کارگران ساختمانی راه اندازی شده است، افزود: تمامی کارگران باید در این سامانه ثبت نام کنند؛ طبق قانون شهرداری ها باید مراکزی برای ساماندهی کارگران ساختمانی ایجاد کند تا سازمان تامین اجتماعی بتواند اشتغال کارگران ساختمانی را احراز کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet