هدر موبایل
1395/12/13 11:24:48
سرویس اجتماعی
صادقی مطرح کرد:

انحراف‌ شهرداری از طرح جامع و تفصیلی تهران/ شورای عالی‌شهرسازی گزارش مغایرت‌ها را به دولت ارایه کرده است

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان با تاکید بر عدم اجرای طرح جامع و تفصیلی شهر تهران، گفت: شورای عالی شهرسازی گزارش مغایرت‌های نقشه‌های تفصیلی و طرح جامع با مصوبات کمیسیون ماده ۵ را به دولت ارائه کرده است.
انحراف‌ شهرداری از طرح جامع و تفصیلی تهران/ شورای عالی‌شهرسازی گزارش مغایرت‌ها را به دولت ارایه کرده است عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان با تاکید بر عدم اجرای طرح جامع و تفصیلی شهر تهران، گفت: شورای عالی شهرسازی گزارش مغایرت‌های نقشه‌های تفصیلی و طرح جامع با مصوبات کمیسیون ماده 5 را به دولت ارائه کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104404803709.jpg انحراف‌,شهرداری,از,طرح,جامع,و,تفصیلی,تهران/,شورای,عالی‌شهرسازی,گزارش,مغایرت‌ها,را,به,دولت,ارایه,کرده,است Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح وضعیت طرح جامع و تفصیلی شهر تهران با تاکید بر انحراف‌های صورت گرفته از طرح جامع و تفصیلی شهر تهران، گفت: تغییر کاربری‌ها از طرح جامع و نقشه تفصیلی شهر تهران با هدف تامین منابع مالی موردنیاز پایتخت صورت گرفته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای عالی شهرسازی و معماری گزارشی در این زمینه به دولت ارائه کرده است، ادامه داد: این گزارش در راستای تقویت نظارت و اعلام مغایرت‌های نقشه‌های تفصیلی و طرح جامع با مصوبات کمیسیون ماده 5 به دولت ارائه شده است.

وی سیستم فسادزای هولوگرام در شهرداری تهران را یادآور شد و تصریح کرد: هولوگرام اوراق انتشار یافته از سوی شهرداری بر خلاف اوراق بهادر است که در راستای پرداخت بدهی‌های شهرداری ارائه می‌شود. هولوگرام نوعی اجازه تهاتر است به نوعی که به طلبکار به میزان طلبی که داشته تراکم داده می‌شودکه این تراکم نیز بر دو نوع معین و سیار است.

صادقی با یادآوری مخالفت‌ اعضای شورای شهر با سیستم هولوگرام شهرداری، گفت: در سه سال اخیر (93، 94 و 95) پنجاه درصد درآمد شهرداری در بودجه از محل تغییر کاربری و تراکم فروشی بوده است، شورای عالی شهرسازی و معماری نیز که موظف به نظارت است بارها تذکراتی را مطرح کرده اما بدان توجه نشده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرداری موظف به اجرای کامل طرح جامع و تفصیلی شهر تهران است، طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را یادآور شد و افزود: کمیسیون عمران مجلس طبق ماده 214 آیین نامه داخلی نظر خود مبنی بر تایید یا رد ضرورت تحقیق وتفحص از شهرداری تهران را اعلام کرد، این موضوع هرچند مورد تایید کمیسیون عمران قرار نگرفت اما طبق آیین نامه داخلی در صحن علنی مطرح و بررسی خواهد شد.

وی ادامه داد: بنابر نظر کمیسیون عمران پرونده املاک نجومی در قوه قضاییه باز شده لذا ضرورت تحقیق و تفحص از شهرداری وجود ندارد، در حقیقت قوه قضاییه به تخلف اشخاص، تخفیف‌های بیش از اندازه و قیمت پایین کارشناسی املاک به شکل موردی و از زاویه کیفری ورود پیدا کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: متقاضیان تحقیق و تفحص اما نگاه سیستمی به این موضوع دارند، در واقع باید روشن شود که اشکال، قانون یا اجرای آن است بنابراین این طرح منافاتی با کار قوه قضاییه ندارد.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران به طور کلی به مسائل پیش آمده به خصوص در زمینه تغییر کاربری‌ها خواهد پرداخت تا طرح جامع و تفصیلی کامل اجرا شود./

پایان پیام

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet