هدر اصلی
1395/12/14 10:04:38
سرویس اجتماعی
نجفی:

شهرداری برای جذب نیرو نیازمند تایید شورای شهر است/جذب نامتناسب نیرو موجب کاهش اثربخشی می‌شود

نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران گفت: جذب نیروی سلیقه‌ای و نامتناسب با ماموریت سازمان موجب کاهش اثربخشی و افزایش هزینه‌ها می‌شود.
شهرداری برای جذب نیرو نیازمند تایید شورای شهر است/جذب نامتناسب نیرو موجب کاهش اثربخشی می‌شود نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران گفت: جذب نیروی سلیقه‌ای و نامتناسب با ماموریت سازمان موجب کاهش اثربخشی و افزایش هزینه‌ها می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100911651772.jpg شهرداری,برای,جذب,نیرو,نیازمند,تایید,شورای,شهر,است/جذب,نامتناسب,نیرو,موجب,کاهش,اثربخشی,می‌شود Icana

محمدرضا نجفی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص وضعیت استخدام‌ در شهرداری‌ها، گفت: در هر مجموعه ای ساختار پرسنلی و اداری باید با اهداف و ماموریت‌ها تناسب داشته باشد، در واقع امکانات و اموالی که در اختیار دستگاه‌هایی چون شهرداری است امانتی از سوی مردم است که نباید آنها بر حسب سلیقه شخصی، ذائقه و نگاه خاص صرف شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر دستگاهی باید سرمایه و منابع خود را در مسیر اهداف خود هزینه کند، تصریح کرد: نیروی انسانی یکی از بخش‌های هزینه‌بر هر دستگاهی است که علاوه بر ضرورت تامین آن به عنوان سرمایه سازمانی، باید تناسب آن با اهداف و ماموریت سازمانی رعایت شود.

وی افزود: مجرای جذب نیروی انسانی در شهرداری‌ها همانند هر دستگاه دیگر باید بر محور عدالت و رعایت حقوق همه ذیصلاحان باشد، بنابراین رانت با این اصل همخوانی ندارد زیرا موجب خیانت در امانت می‌شود از این رو شهرداری برای جذب نیرو نیازمند کار کارشناسی و تایید صلاحیت‌ها از سوی شورای شهر است.

نجفی با تاکید بر اینکه شورای شهر باید ضرورت و اقتضا جهت جذب نیروی انسانی شهرداری‌ را تایید کند، گفت: شهرداری به ذائقه خود نمی‌تواند نیروی انسانی مورد نیاز خود را تامین کند، از این رو شورای شهر همانگونه که اهداف و چشم انداز شهرداری را باید بررسی و بر آنها نظارت کند، باید از انحراف نسبت به ماموریت ها و چشم‌انداز شهرداری‌ هم جلوگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وجود صلاحیت‌های حرفه‌ای، تناسب تعداد نیروها با ضرورت‌ها و اقتضائات و از سوی دیگر عدالت و شفافیت در جذب نیروهایی که استحقاق حضور در گردونه شهرداری دارند باید رعایت شود.

وی در واکنش به گزارش دیوان محاسبات در خصوص جذب 4 هزار و 200 نفر به وسیله رانت در شرکت بهره‌برداری مترو، گفت: تعداد نیرو، کیفیت و ساختار سازمانی چون مترو باید وفادار و پشتیبان اهداف و ماموریت ها باشد، نیرو اگر درک صحیح یا قابلیت صحیح متناسب با ماموریت و وظیفه نداشته باشد اثر بخشی پایین و هزینه‌های بی‌ربط افزایش می‌یابد.

 نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: در حقیقت حوزه منابع انسانی اگر به شکل صحیح و قانونی تامین نشود، می تواند بهره وری و راندمان سرمایه ها و منابع در کشور را زایل کند پس باید به بهترین نحو مدیریت و جذب شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ رحمت اله حافظی‌ رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در توضیح گزارش سازمان بازرسی کل کشور نسبت به جذب 4200 نفر نیروی مازاد طی سالهای 91 و 92 شرکت بهره برداری مترو گفت: از ابتدای سال 90 تا آبان 92 طول خطوط مترو 18 درصد و تعداد ایستگاه های مترو 23 درصد افزایش یافته در حالی که تعداد پرسنل، 82 درصد افزایش داشته است. میزان حقوق و اضافه کار پرداختی به پرسنل در فروردین 1390 از حدود 4 میلیارد تومان به حدود 15 میلیارد تومان در آبان 92 رسیده، یعنی 3.75 برابر و معادل 275 درصد افزایش یافته است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet