هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عابدی:

صلاحیت‌های حرفه‌ای در طب سنتی بازنگری شود/ وزارت بهداشت برای رفع خلاءقانونی در طب سنتی لایحه ارایه کند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه یکی از راهکارهای جلوگیری از سوءاستفاده ها در طب سنتی بررسی صلاحیت های حرفه ای افراد است، گفت: وزارت بهداشت برای رفع خلاءقانونی در طب سنتی لایحه ارایه کند.
شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 11:41
صلاحیت‌های حرفه‌ای در طب سنتی بازنگری شود/ وزارت بهداشت برای رفع خلاءقانونی در طب سنتی لایحه ارایه کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه یکی از راهکارهای جلوگیری از سوءاستفاده ها در طب سنتی بررسی صلاحیت های حرفه ای افراد است، گفت: وزارت بهداشت برای رفع خلاءقانونی در طب سنتی لایحه ارایه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105167333135.jpg صلاحیت‌های,حرفه‌ای,در,طب,سنتی,بازنگری,شود/,وزارت,بهداشت,برای,رفع,خلاءقانونی,در,طب,سنتی,لایحه,ارایه,کند Icana

حیدرعلی عابدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از سودجویی عده‌ای در طب سنتی، افزود: متاسفانه این سوءاستفاده‌ها در طب امروزی نیز وجود دارد که این نشان دهنده ضعف نظارت در حوزه های مختلف سلامت است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: علاوه بر افزایش نظارت ها، باید خدمات ارایه شده را نیز قانونمند کنیم، علاوه بر این باید صلاحیت‌های حرفه‌ای را برای هر قشری داشته باشیم و در نهایت برخورد شدید با متخلفان را در دستور کار خود قرار دهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بدون شک در برخی از حوزه ها زمینه برای سوء استفاده مهیا است که باید در این عرصه‌ها نظارت ها را بیشتر کنیم؛ یکی از حوزه هایی که سوءاستفاده زیادی از آن می شود طب سنتی است که می طلبد وزارت بهداشت ورود جدی داشته باشد.

وی با یادآوری اعلام نظر مدیرکل دفتر وزارت بهداشت مبنی برآنکه دو سوم عطاری ها حتی مجوز صنف خود را ندارند، تاکید کرد: این اظهار نظر نشان دهنده ضعف وزارت بهداشت در نظارت ها است، به راستی حوزه نظارتی وزارت بهداشت و درمان چرا ضعیف عمل کرده است و چرا برخورد قاطعی با متخلفان انجام نداده و آنها را به دادگاه معرفی نکرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر خلاء قانونی در این زمینه وجود دارد وزارت بهداشت می تواند با ارایه لایحه ای به مجلس این نقص قانون را برطرف کند بدون شک مجلس نیز طرفدار نظم و انضباط و کنترل این سوء استفاده ها است و این آمادگی را دارد تا با وضع قوانین جدید، مانع از این سوءاستفاده ها شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این مدیرکل دفتر وزارت بهداشت اعلام کرده بود که دو سوم عطاری ها حتی مجوز صنف خود را ندارند و اگرچه وزارت بهداشت نظارت می کند اما این قوانین بازدارنده نیست./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر