شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/12/16 10:51:50
سرویس اجتماعی
جلودارزاده:

ضرورت تامین منابع لازم برای افزایش وام ازدواج/ فرهنگ تجمل باید به فرهنگ ساده‌زیستی تبدیل شود

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت تامین منابع لازم برای افزایش وام ازدواج، گفت: زمانی که خانواده‌ها با فقر شکل گیرند قطعا پایدار نخواهند بود ضمن آنکه هزینه‌های اجتماعی افزایش می‌یابد.
ضرورت تامین منابع لازم برای افزایش وام ازدواج/ فرهنگ تجمل باید به فرهنگ ساده‌زیستی تبدیل شود نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت تامین منابع لازم برای افزایش وام ازدواج، گفت: زمانی که خانواده‌ها با فقر شکل گیرند قطعا پایدار نخواهند بود ضمن آنکه هزینه‌های اجتماعی افزایش می‌یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107998476549.jpg ضرورت,تامین,منابع,لازم,برای,افزایش,وام,ازدواج/,فرهنگ,تجمل,باید,به,فرهنگ,ساده‌زیستی,تبدیل,شود Icana

سهیلا جلودارزاده در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت پیرامون مذاکرات وزارت ورزش و جوانان با بانک مهر برای تخصیص وام 40 میلیون تومانی ازدواج، گفت: 40 میلیون رقم متوسطی برای ازدواج‌های جوانان است، دختران و پسران می‌بایست هزینه‌های خرید جهیزیه، اجاره مسکن و ازدواج را تامین کنند هرچند که در فرهنگ ایرانی تدابیری از بدو تولد دختران برای تامین جهیزیه اندیشیده می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منابع لازم برای ارایه تسهیلات ازدواج جوانان باید تامین شود، تصریح کرد: در صورتی که دولت شرایط تامین منابع تسهیلات 40 میلیونی ازدواج را فراهم نکند می‌بایست هزینه طلاق و بهم ریختن خانواده‌ها را بپردازند زیرا این نوع اتفاقات هزینه‌های اجتماعی بسیاری را به جامعه تحمیل می‌کند.

وی افزود: تامین منابع مالی برای وام ازدواج نوعی هزینه زیربنایی است، زمانی که خانواده‌ها با فقر شکل گیرند قطعا پایدار نخواهند بود، بنابراین باید محاسباتی از سوی کارشناسان دولت صورت گیرد.

جلودارزاده با بیان اینکه افزایش تسهیلات ازدواج در بودجه سال 96 نیامده است، گفت: این موضوع در بودجه‌ سال‌های آتی می‌تواند مورد نظر قرار گیرد، البته در شرایط فعلی ممکن است افزایش منابع وام ازدواج منجر به کاهش تعداد وام‌های پرداختی شود از این رو باید فرهنگ تجمل به فرهنگ معنویت و ساده‌زیستی تبدیل شود در این صورت مبلغ وام ازدواج به تعداد بیشتری از جوانان تعلق می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان ینکه دولت در کاهش هزینه‌ها می‌تواند کمک کند، افزود: دولت می‌تواند سالن‌های سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و مراکز دولتی خود را رایگان یا با هزینه کمی در اختیار جوانان قرار دهد، در این زمینه بخش‌های غیردولتی و انتفاعی هم می‌توانند کمک کنند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت باید شرایط ازدواج آسان را فراهم کند، سازمان تبلیغات اسلامی نیز که سالانه بودجه فرهنگی دریافت می‌کند می‌تواند در این راه هزینه کند و برای سایر مخارج خود به بودجه‌های جاری بسنده کند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، گفت: مذاکراتی بین بانک مهر با وزارت ورزش و جوانان در حال انجام است تا امکان پرداخت وام 40 میلیون تومانی ازدواج فراهم شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet