هدر موبایل
1395/12/16 07:55:00
سرویس اجتماعی
رضایی:

فقر علت عمده گسترش پدیده دستفروشی/ دستفروشان ساماندهی شوند نه جمع آوری

عضو کیمسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه فقر علت عمده شیوع دستفروشی است بر لزوم ساماندهی این قشر در جهت جلوگیری از بساط گستری و اخلال درنظم عمومی تاکید کرد.
فقر علت عمده گسترش پدیده دستفروشی/ دستفروشان ساماندهی شوند نه جمع آوری عضو کیمسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه فقر علت عمده شیوع دستفروشی است بر لزوم ساماندهی این قشر در جهت جلوگیری از بساط گستری و اخلال درنظم عمومی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108336049787.jpg فقر,علت,عمده,گسترش,پدیده,دستفروشی/,دستفروشان,ساماندهی,شوند,نه,جمع,آوری Icana

مسعود رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه فقر علت عمده شیوع دستفروشی است، گفت: نبود اشتغال و بی توجهی به بهبود اشتغال موجب شده افراد به سمت مشاغل کاذب مانند دستفروشی روی آورده و با بساط گستری در مناطق شلوغ در نظم عمومی اخلال ایجاد کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وظیفه حاکمیت فراهم نمودن بسترهای لازم برای اشتغال زایی است، تصریح کرد: حاکمیت باید به موضوع اشتغال زایی نگاهی جدی داشته و بستر و زیرساخت های لازم را برای بهبود اشتغال در کشور فراهم کند زیرا اگر بسترهای لازم برای اشتغال فراهم نشود افراد به حاشیه نشینی و مشاغل کاذب روی آورده و آسیب های اجتماعی را در کشور گسترش می دهند.

رضایی با تاکید بر لزوم ساماندهی دستفروشان با یادآوری اینکه ساماندهی دستفروشان منجر به درآمدزایی برای دولت وشهرداری می شود، تصریح کرد: دستفروشان با بساط گستری در سطح شهر هیچ گونه مالیات و اجازه ای نمی پردازند و زیر سایه بی توجهی مسئولان اجناس بی کیفیت و قاچاق را به مردم عرضه می کنند این در حالی است که شهرداری و دولت می تواند با ایجاد و اختصاص مکان هایی همانند بازارچه های هفتگی به دستفروشان از حجم عظیم این قشر در مکان های مختلف شهر بکاهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از گسترش پدیده حاشیه نشینی در کلانشهرهای کشور بر ضرورت برنامه ریزی مناسب در جهت تبدیل مشاغل غیررسمی به مشاغل پایدار تاکید کرد و گفت: متاسفانه دستفروشی در کلانشهرهای کشور از پارک ها به اتوبوس و متروها کشیده شده و این معضل در ایام عید  نمود بیشتری دارد و از سویی عدم پرداخت مالیات و دیگر هزینه های کسب و کار موجبات رونق این شغل کاذب را فراهم آورده است.

وی با تاکید بر ایکه دستفروشان مترو و سطح شهر باید ساماندهی شوند نه جمع آوری، افزود: شهرداری ها باید با ورود به پدیده دستفروشی دستفروشان واقعی را شناسایی و فضاها و مکان های خاصی را برای تامین معیشت در اختیار آنها قرار دهد؛ بهتر است شهرداری ها نسبت به صدور پروانه یا مجوز موقت برای این قشر اقدام کند.


نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم شناسایی و شناسنامه دار کردن دستفروشان  ادامه داد: برخورد سلبی و فیزیکی ماموران شهرداری با دستفروشان غیرقانونی است و به جای چنین اقداماتی بهتر است نسبت به ساماندهی دستفروشان اقدام کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر برای ساماندهی دستفروشان مترو نیازی به تصویب قانون باشد کمیسیون اجتماعی آمادگی لازم را دارد، تصریح کرد: بهتر است شهرداری ها در این رابطه طرح و لایحه به مجلس ارائه کند./


پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet