هدر موبایل
1395/12/16 13:37:48
سرویس سیاسی
کولیوند تشریح کرد:

طراحی عملیات آمریکا در یمن / هزینه های سنگین مداخله علیه ویتنام خاورمیانه

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها در باطن دنبال اعزام نیروی زمینی برای برخورد با ارتش یمن هستند اما این کشور ویتنام خاورمیانه است که هرگونه ورود نظامیان بیگانه برای آنها گران تمام می شود.
طراحی عملیات آمریکا در یمن / هزینه های سنگین مداخله علیه ویتنام خاورمیانه رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها در باطن دنبال اعزام نیروی زمینی برای برخورد با ارتش یمن هستند اما این کشور ویتنام خاورمیانه است که هرگونه ورود نظامیان بیگانه برای آنها گران تمام می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/69266.jpg طراحی,عملیات,آمریکا,در,یمن,/,هزینه,های,سنگین,مداخله,علیه,ویتنام,خاورمیانه Icana

محمد جواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: آمریکایی ها در جهت ایجاد حمایت روانی از ائتلاف سعودی با ادعای جنگ با القاعده دست به عملیات نظامی در خاک یمن زده است که نشان دهنده جنگ طلبی ایالات متحده است

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد ترامپ با سخنان وی در زمان رقابت های انتخاباتی که گفته بود نباید آمریکا در جنگ های نیابتی حضور داشته باشد به شدت در تناقض است.

وی در ادامه افزود: رئیس جمهوری جدید آمریکا حمایت واشنگتن از ریاض را با چاشنی عملیات روانی نظامی همراه کرده است که نمونه آن را در حملات پهپادی مشاهده می کنیم.

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس گفت: آمریکا با ادعای جنگ با القاعده تلاش می کند به ریاض در جنگ با نیروهای مردمی حوثی و ارتش یمن دلگرمی دهد.

وی تصریح کرد: ائتلاف سعودی ها عملا ظرف 18 ماه گذشته هیچ گونه پیشرفتی نداشته است و ارتش یمن با خودکفایی تسلیحاتی ضربات کشنده ای به آنها وارد کرده است.

کولیوند گفت: آمریکایی ها در باطن دنبال اعزام نیروی زمینی برای برخورد با ارتش یمن هستند اما این کشور ویتنام خاورمیانه است که هرگونه ورود نظامیان بیگانه برای آنها گران تمام می شود.

وی خاطرنشان کرد: یمن کشوری مستقل است که براساس اصول بین الملل دارای حق و حقوقی است که هیچ کشوری مجاز به تعرض علیه آن نیست.

یمن یمن3406759/5/2015 11:35:13 AMhttp://media.icana.ir/Image/2015/09/117001_Thum.jpg
یمن

گفتنی است شبکه تلویزیونی نبأ، هواپیماهای بدون خلبان آمریکا بیش از30 بار مواضع به اصطلاح القاعده و داعش را در استان های ابین و شبوه و البیضاء در جنوب یمن را مورد حمله قراردادند و علاوه بر آن نیروهای چترباز آمریکایی در این استان ها عملیات فرود انجام دادند.

آمریکا مدعی نبرد با تروریسم است اما ناظران سیاسی معتقدند که این موضوع بهانه ای برای اشغال یمن است زیرا همگان می دانند که القاعده و داعش ابزار دست کشورهای متجاوزعلیه یمن هستند و در کنار آنها در حال نبرد با ارتش و کمیته های یمنی این کشور بسر می برند.

حملات هوایی آمریکا پس از به ریاست جمهوری رسیدن ترامپ شدت گرفته است که نشان می دهد یمن بار دیگر به نقطه هدف گیری مستقیم آمریکا بازگشته است زیرا واشنگتن مشاهده کرد که آمریکا و امارات در تجاوز خود علیه یمن نتوانستند به هیچیک از اهداف شوم خود تحقق ببخشند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن در ابتدا تجاوز ائتلاف عربی به رهبری رژیم سعودی علیه این کشور استان های جنوبی یمن را از لوث وجود القاعده و داعش پاک کرد اما طی تجاوز شکل گرفته عناصر القاعده و داعش به این استان ها بازگردانده شدند تا به بهانه ای برای اشغال مستقیم یمن توسط آمریکا تبدیل شوند./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet