هدر موبایل
1395/12/17 14:41:32
سرویس اجتماعی
هاشمی:

مهجوریت طب سنتی/ وزارت بهداشت با عطاری‌های غیرمجاز برخورد کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه طب سنتی در ایران مهجور واقع شده است، گفت: متاسفانه نبود تعریف درستی در طب سنتی باعث شده اغلب افراد غیرمسئولانه و بدون مجوز اقدام به فعالیت در این عرصه می‌کنند.
مهجوریت طب سنتی/ وزارت بهداشت با عطاری‌های غیرمجاز برخورد کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه طب سنتی در ایران مهجور واقع شده است، گفت: متاسفانه نبود تعریف درستی در طب سنتی باعث شده اغلب افراد غیرمسئولانه و بدون مجوز اقدام به فعالیت در این عرصه می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg مهجوریت,طب,سنتی/,وزارت,بهداشت,با,عطاری‌های,غیرمجاز,برخورد,کند Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ضرورت توجه به طب سنتی در کشور، افزود: در همه کشورها طب سنتی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و اغلب طب سنتی بر اساس ساختار بهداشتی و سلامت آن کشورها تعیین شده این درحالی است که طب سنتی در ایران مهجور واقع شده است.

نماینده مردم شاهین دژ، میاندوآب و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه در ایران قاعده و اصولی برای طب سنتی تعریف نشده و اغلب افراد غیرمسئولانه و بدون مجوز اقدام به فعالیت در این عرصه می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: افرادی که اقدام به راه‌اندازی عطاری‌ها می‌کنند گاه بدون مجوز اقدام به ارایه محصولاتی در زمینه طب سنتی دارند که وزارت بهداشت باید برخورد قاطعی با آنها داشته باشد.

وی یادآور شد: از سویی دیگر در زمینه قانونگذاری در حوزه طب سنتی و نظارت در این عرصه با مشکلاتی روبرو هستیم که دولت باید آن را اصلاح کرده و مجلس نیز این آمادگی را خواهد داشت تا دولت را در این زمینه همراهی کند.

هاشمی تاکید کرد: امروزه اقبال جهانی به سمت طب سنتی و گیاهی حرکت کرده لذا دولت باید برای حرکت در این مسیر تلاش کند؛ ما از طب سنتی انتظار توسعه سلامت داریم نه اینکه این عرصه ضرررسان حوزه بهداشت و درمان باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر عزم راسخی برای برخورد با متخلفان در حوزه طب سنتی وجود داشته باشد می‌توان با برخورد به موقع مانع از فعالیت دوباره افراد در طب سنتی شد که متاسفانه اکنون چنین عزمی را از سوی مسئولان شاهد نیستیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet