شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/22 14:53:00
سرویس اقتصادی

طرح یک فوریتی اجازه ایجاد ردیف مستقل به دولت برای موسسات آموزشی و پژوهشی به تصویب رسید

با رای مجلس طرح یک فوریتی اجازه ایجاد ردیف مستقل به دولت برای موسسات آموزشی و پژوهشی مصوب شورای گسترش آموزش عالی در بودجه سال ۸۶ به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه با تصویب این طرح مقرر کردند در اجرای بند (الف) ماده 49 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و ماده 103 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اجازه داده می شود برای موسسات آموزشی و پژوهشی که تاکنون فاقد ردیف مستقل بوده اند بنابه تصویب شورای گسترش آموزش عالی و پیشنهاد هر یک از وزاراتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 86 ، ردیف بودجه مستقل ایجاد نماید.

براساس ماده واحده این طرح، اعتبار مورد نیاز هر ردیف، متناسب با جمعیت دانشجویی هر موسسه و براساس بودجه سرانه دانشجویی توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از اعتبارات دانشگاه مادر کسر و در ردیف ایجاد شده منظور می گردد.

همچنین طبق تبصره ماده واحده طرح مذکور موسسات آموزش عالی پژوهشی وابسته به سایر دستگاه های اجرایی پس از تصویب شورای گسترش آموزش عالی وزارتخانه های مذکور حسب موضوع مشمول این قانون می شوند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet