ایام محرم 1398
1388/03/24 16:29:00
سرویس بین الملل

دیدارر سفیر سوئیس با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

**"لیویا لوی آگوستی" سفیر کنفدراسیون سوئیس در تهران پیش از ظهر امروز با رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با بیان این که دو کشور از ظرفیت‌ها و توانایی‌های بالایی برای گسترش روابط فی‌مابین برخوردارند گفت: نگاه مثبت جمهوری اسلامی ایران به سوئیس فرصت مناسبی برای تقویت روابط دوستانه دوجانبه در حوزه‌های گوناگون بویژه روابط اقتصادی و پارلمانی به وجود آورده است.

وی با اشاره به اهمیت مناسبات پارلمانی در تقویت و توسعه روابط فی‌مابین افزود:‌ ظرفیت بالای مجالس دو کشور، بستر مناسبی برای پیشبرد همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های گوناگون ایجاد کرده است.

بروجردی با تاکید بر جایگاه ویژه مجلس شورای اسلامی در تنظیم تعاملات و سیاست خارجی کشورمان تصریح کرد:‌ مجلس شورای اسلامی از تقویت روابط دو کشور حمایت می‌کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه به انتخابات اخیر ریاست جمهوری در کشورمان اشاره کرد و افزود:‌ حضور بیش از هشتاد و پنج درصد از واجدین شرایط در انتخابات اخیر و فضای کاملاً آزاد و باز حاکم برفعالیت‌های انتخاباتی نشان دهنده آزادی‌های کامل سیاسی - انتخاباتی در جمهوری اسلامی ایران است.

درادامه این دیدار خانم "آگوستی" سفیر سوئیس در کشورمان نیز با اظهار خرسندی از روند توسعه مناسبات دو کشور در سطوح مختلف گفت:‌ توسعه و تحکیم روابط با ایران در تمام عرصه‌ها برای کشورش از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در همین زمینه به قرارداد گازی فی‌مابین دو کشور اشاره کرد وافزود: قرارگازی فی‌مابین برای سوئیس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و این کشور با علاقمندی روند اجرای این قرارداد را دنبال می‌کند.

سفیر سوئیس همچنین با بیان این که روند برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری کشورمان  را از نزدیک و با دقت پیگیری کرده است افزود:‌ شاهد یک تحول بسیار مهم از لحاظ فضای کاملاً باز و دمکراتیک حاکم بر انتخابات و مشارکت بالای مردم در این انتخابات بودیم.

وی با اشاره به مناظره‌ها و گفتگوها و فعالیت‌های انتخاباتی، فضای حاکم را بر انتخابات باز و‌آزاد و کاملاً دمکراتیک خواند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet