خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/12/18 14:50:10
سرویس اجتماعی
بدری:

انتقاد از عدم رعایت معماری ایرانی- اسلامی در ساختمان‌های دولتی/لزوم اجرای مصوبات شورای عالی شهرسازی‌ ومعماری

سخنگوی کمیسیون مدیریت شهری وروستایی مجلس با تاکید بر ضرورت اجرای مصوبات شورای عالی شهرسازی‌ ومعماری به منظور رعایت معماری ایرانی- اسلامی، گفت: شهرداری‌ها باید نسبت به رعایت اصول معماری ایرانی- اسلامی اهتمام جدی داشته باشند.
انتقاد از عدم رعایت معماری ایرانی- اسلامی در ساختمان‌های دولتی/لزوم اجرای مصوبات شورای عالی شهرسازی‌ ومعماری سخنگوی کمیسیون مدیریت شهری وروستایی مجلس با تاکید بر ضرورت اجرای مصوبات شورای عالی شهرسازی‌ ومعماری به منظور رعایت معماری ایرانی- اسلامی، گفت: شهرداری‌ها باید نسبت به رعایت اصول معماری ایرانی- اسلامی اهتمام جدی داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701107654228204.jpg انتقاد,از,عدم,رعایت,معماری,ایرانی-,اسلامی,در,ساختمان‌های,دولتی/لزوم,اجرای,مصوبات,شورای,عالی,شهرسازی‌,ومعماری Icana

صدیف بدری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح مشکلات حوزه شهرسازی و بی‌توجهی به معماری ایرانی- اسلامی، گفت: شورای عالی شهرسازی و معماری در حوزه شهرسازی و رعایت الگوهای معماری ایرانی- اسلامی مصوبات خوبی دارد اما متاسفانه این مصوبات اجرایی نشده است زیرا شهرداری‌ها سیستم تعریف شده در زمان صدور پروانه و اجرا نداشته، ضمن اینکه نظارتی هم بر نقشه‌های نظام مهندسی وجود ندارد.

 

انتقاد از عدم رعایت معماری ایرانی- اسلامی در سازه‌های دولتی

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای عالی شهرسازی و معماری علی‌رغم مصوبات مناسب در حوزه وظایف نظارتی اما کوتاهی کرده است، از این رو وزارت راه و شهرسازی به شکل عملیاتی باید به این موضوع ورود پیدا کند.

وی با یادآوری ساختمان ادارات و مجموعه‌های دولتی، افزود: الگوی‌ معماری ایرانی- اسلامی در سازه‌های دولتی به چشم نمی‌خورد، متاسفانه شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی نسبت به رعایت معماری ایرانی- اسلامی توجهی ندارند.

بدری با تاکید بر اینکه شورای عالی شهرسازی و معماری، شهرداری ها و حتی شورای اسلامی شهر باید نسبت به رعایت اصول معماری ایرانی- اسلامی اهتمام جدی داشته باشند، تصریح کرد: مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری جامعیت کامل دارد بنابراین نیازی به تدوین و تصویب قانون جامع شهرسازی با محوریت معماری ایرانی- اسلامی نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم مهم‌ترین مشکل را در اجرای قوانین دانست وگفت: هنگام صدور پروانه ساختمان بهترین زمان کنترل شاخص‌های شهرسازی و معماری است، در حقیقت سازمان نظام مهندسی بیشترین نقش را در این زمینه می‌تواند ایفا کند اما متاسفانه ساز و کار مناسبی در ساختار سازمان نظام مهندسی تعریف نشده است.

سخنگوی کمیسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورت وجود اراده‌ برای اصلاح وضعیت شهرسازی به خصوص در پایتخت، می‌توان شاهد اصلاح وضعیت پیش آمده بود هرچند نیاز به برنامه‌ریزی زمان‌بندی شده پنج ساله است،در واقع در مدت پنج سال نمای ساختمان‌های ساخته شده را می‌توان با الگو‌های معماری ایرانی- اسلامی منطبق کرد هرچند با توجه به شرایط اقلیمی شهرهای مختلف کشور باید برای هر شهر برنامه مناسب و مجزایی تعریف شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet