خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1395/12/20 12:31:02
سرویس سیاسی
سلیمی:

گزارش حقوق بشر سازمان ملل غیرواقعی است/ ایران نقض حقوق بشر در عربستان و آمریکا را به گوش جهان برساند

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گزارش حقوق بشر سازمان ملل غیرواقعی است به جبران این کار باید نقض حقوق بشر در عربستان و آمریکا را به گوش جهان برسانیم.
گزارش حقوق بشر سازمان ملل غیرواقعی است/ ایران نقض حقوق بشر در عربستان و آمریکا را به گوش جهان برساند عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گزارش حقوق بشر سازمان ملل غیرواقعی است به جبران این کار باید نقض حقوق بشر در عربستان و آمریکا را به گوش جهان برسانیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104045642682.jpg گزارش,حقوق,بشر,سازمان,ملل,غیرواقعی,است/,ایران,نقض,حقوق,بشر,در,عربستان,و,آمریکا,را,به,گوش,جهان,برساند Icana

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گزارش عاصمه جهانگیر گزارشگر سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ایران اظهار داشت: تمام گزارشهای حقوق بشری احمد شهید و عاصمه جهانگیر سیاسی و مقرضانه است چرا که شورای حقوق بشر سازمان ملل تلاش دارد ایران را در این زمینه تحت فشار قرار دهد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: این در شرایطی است که ایران به نسبت کشورهای همسایه نظامی بر اساس دموکراسی دارد اما غرب این موضوع را بر نمی تابد و می خواهد با فشار بر نظام جمهوری اسلامی افکار عمومی را در مقابل ایران قرار دهد.

وی گفت: در حالی ایران به عدم رعایت حقوق بشر متهم می شود که در کشورهای حوزه خلیج فارس حتی یک انتخابات برگزار نمی شود و حقوق زنان برای رانندگی و حضور درانتخابات لحاظ نمی شود. 

این نماینده مجلس عنوان کرد: متهم کردن ایران به عدم رعایت حقوق بشر از جایی می آید که شورای حقوق بشر سازمان ملل تحت نفوذ آمریکایی ها قرار دارد بنابراین گزارش های آنها با نظر و سیاست های ایالات متحده تهیه و منتشر می شود.

سلیمی گفت: در گزارش آمده است که دستگاه قضای ایران استقلال لازم را ندارد این در حالی است که تفکیک قوا یکی از اصول قانون اساسی ایران محسوب می شود و از همین نکته می توان برداشت کرد که گزارش های سازمان ملل مبتنی بر اطلاعات نادرس و واهی تهیه می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: دستگاه دیپلماسی باید اعتراض جمهوری اسلامی از گزارش غیرواقعی را اعلام کند و حضور پر رنگ تی در سازمان ملل و اتحادیه اروپا داشته باشد تا ضمن دفاع از رعایت حقوق بشر در ایران، نقض حقوق بشر در کشورهای مانند آمریکا و عربستان را به گوش جهانیان برساند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet