ایام محرم 1398
1395/12/20 09:27:58
سرویس سیاسی
رحیمی تاکید کرد:

خدشه به جایگاه نظام با ارسال نامه به مقامات دیگر کشورها خارج از عرف دیپلماتیک

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید دارد هر اقدامی خارج از پروتکل های بین المللی نه تنها باعث به نتیجه رسیدن و دست یابی به اهداف مدنظر نمی شود، بلکه به منافع ملی نیز صدمه می زند.
خدشه به جایگاه نظام با ارسال نامه به مقامات دیگر کشورها خارج از عرف دیپلماتیک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید دارد هر اقدامی خارج از پروتکل های بین المللی نه تنها باعث به نتیجه رسیدن و دست یابی به اهداف مدنظر نمی شود، بلکه به منافع ملی نیز صدمه می زند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100250779755.jpg خدشه,به,جایگاه,نظام,با,ارسال,نامه,به,مقامات,دیگر,کشورها,خارج,از,عرف,دیپلماتیک Icana

علیرضا رحیمی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص نامه نگاری برخی از مسئولان اجرایی سابق کشورمان با مقامات دیگر کشورها، اظهار کرد: برای برقراری ارتباط و نامه نگاری در سطح مسئولان و مقامات دو کشور یکسری مقدمات دیپلماتیک و پروتکل های بین المللی وجود دارد که باید هر مسئولی در هر کشوری این مسائل را رعایت کند.

وی با تاکید بر اینکه مقامات و مسئولین اجرایی سابق کشورمان نیز برای نامه نگاری به روسای جمهوری و مسئولین دیگر کشورها باید همواره از پروتکل های بین المللی تبعیت کنند، گفت: با اقدامات و انجام کارهای غیر مسئولانه برخی افراد و ارسال نامه از طرق غیر دیپلماتیک شان و جایگاه نظام در عرصه بین الملل پایین آمده و باعث مشکلاتی خواهد شد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه هر اقدامی خارج از پروتکل های بین المللی نه تنها باعث به نتیجه رسیدن و دست یابی به اهداف مدنظر خواهد شد، بلکه به منافع ملی و اعتبار خود نگارنده نامه نیز صدمه وارد خواهد کرد، تصریح کرد: در هر کشوری برای برقراری ارتباط با دیگر مسئولان اگر از روش های غیر متعارف استفاده شود، مطمئنا اعتبار کشور مبدا را نزد افکار عمومی دیگر کشورها خدشه دارد می کند.

وی تاکید کرد: مسئولان سابق کشورمان در رده های بالای اجرایی اگر هم دغدغه ای در خصوص مسائل جهانی دارند باید برای حفظ منافع و مصالح ملی نظام و حاکمیت شروط اولیه مسائل بین الملل و دیپلماتیک را رعایت شود و از هر گونه کاری که باعث انحراف از اصل موضوع و مسئله مد نظر گردد ، خودداری نمایند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، بیان داشت: بی شک ارسال نامه به روسای جمهور و مقامات دیگر کشورها از راه های غیر دیپلماتیک به شان سیاسی افراد آسیب وارد خواهد کرد و موجب وهن نظام جمهوری اسلامی خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet