هدر موبایل
1395/12/21 07:30:00
سرویس اقتصادی
سفر کمیسیون صنایع و معادن مجلس به آذربایجان شرقی و اردبیل؛

از بازدید مجتمع مس سونگون تا تحقق اقتصاد مقاومتی در دامنه های سبلان

جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از پروژه های صنعتی در آذربایجان و اردبیل به این دو استان سفر کردند.
از بازدید مجتمع مس سونگون تا تحقق اقتصاد مقاومتی در دامنه های سبلان جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از پروژه های صنعتی در آذربایجان و اردبیل به این دو استان سفر کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201703109232405703.jpg از,بازدید,مجتمع,مس,سونگون,تا,تحقق,اقتصاد,مقاومتی,در,دامنه,های,سبلان Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه اقتصادی – جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در هفته ای که گذشت با سفر به دو استان آذربایجان شرقی و اردبیل ضمن بازدید از برخی پروژه های صنعتی این دو استان از نزدیک در جریان روند تحقق اقتصاد مقاومتی در این منطقه قرار گرفتند.

در این سفر دو روزه که رئیس و جمعی از اعضای کمیسیون  صنایع و معادن مجلس به همراه قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور حضور داشتند، از مجتمع مس سونگون در شهرستان ورزقان استان آذربایجان شرقی بازدید کرده و از نزدیک با فرآیند استخراج مس در شرکت مس آذربایجان آشنا شدند.

بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مجتمع مس سونگون 66910003/7/2017 5:19:14 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/03/201703101739099454_Thum.jpg
بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مجتمع مس سونگون

گام اول؛ بازدید مشترک با وزیر صنعت از معدن مس سونگون

در اولین روز این سفر، اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به همراه وزیر صنعت،معدن و تجارت از معدن مس سونگون در استان آذربایجان شرقی بازدید کردند.

در این بازدید "محمدرضا نعمت زاده"، وزیر صنعت، معدن و تجارت،"عزیز اکبریان" رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،"رضا علیزاده" نماینده مردم ورزقان و عضو کمیسیون صنایع،"نادر قاضی پور" نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون صنایع "ولی ملکی" نماینده مشکین شهر و عضو کمیسیون صنایع مجلس، "میرحمایت میرزاده" نماینده مردم گرمی و عضو کمیسیون آموزش و رضا رحمانی قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید، استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مسوولان استانی از نزدیک در جریان فعالیت استخراج و فرآوری مس در منطقه شمال غرب کشور قرار گرفتند.

بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مجتمع مس سونگون 66910003/7/2017 5:19:15 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/03/201703101862077065_Thum.jpg
بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مجتمع مس سونگون

پیگیری توسعه مجتمع مس سونگون در کمیسیون صنایع مجلس

در همین رابطه عزیز اکبریان درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت در حاشیه بازدید از معدن مس سونگون با اشاره به سفر جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به استان آذربایجان شرقی هدف از این سفر را بازدید از صنایع استان عنوان کرد.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجتمع مس سونگون درحال حاضر در حال اکتشاف و بهره برداری بسیار خوبی از ذخایر مس منطقه آذربایجان است.
 
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای توسعه مجتمع مس سونگون در کمیسیون صنایع در حال پیگیری هستیم،خاطرنشان کرد: یکی از بخش هایی که در این مجتمع هنوز راه اندازی نشده ؛بخش ذوب و اسید است که امیدواریم با پیگیری های انجام شده هرچه سریعتر این امر صورت گیرد.
 
اکبریان تصریح کرد:درحال حاضر کنسانتره ای که سه چهارم آن نیز خاک است برای فراوری به خارج از استان منتقل می شود که هزینه حمل و نقل بسیار و همچنین مشکل آسیب رساندن به جاده ها را درپی دارد؛از این رو می توانیم با اضافه کردن و پالایش صحیح در ذوب و حل مشکل اسید آن که خطر زیست محیطی ایجاد می کند،برای فرآوری این محصول اقدام به تاسیس کارخانه در منطقه کنیم که هم ارزش افزوده بالایی داشته باشد؛هم اشتغالزایی ایجاد کند و نقل و انتقال آن نیز آسان تر صورت گیرد.
اکبریان گفت:در جریان بازدید از مجتمع مس سنگون از وزیر صنعت درخواست شد که در استقلال شرکت مس آذربایجان، برگزاری تشریفات مناقصه مجتمع ذوب سونگون و تولید کاتد تسریع شود، همچنین مس آذربایجان و سنگون باید مسئولیت اجتماعی خود را در برابر مردم ایفا کنند.
وی با بیان اینکه وزیر صنعت در این نشست بر تعیین ضرب الاجل برای برگزاری مناقصه تا اردیبهشت ماه سال آتی تاکید کرد و افزود:نعمت زاده بر استقلال شرکت در اسرع وقت تاکید کرد و اظهار داشت که تمام اموال "مس سونگون" به شرکت "مس آذربایجان" منتقل شود.
 
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:100 درصد سهامی شرکت مس آذربایجان متعلق به "شرکت ملی مس ایران" خواهد بود و قرارداد احداث مجتمع تولید "کاتد" باید توسط مس آذربایجان منعقد شود.
 
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص ادامه برنامه سفر اعضای این کمیسیون خاطرنشان کرد: برنامه دیگر این سفر بازدید از صنایع استان،حضور در همایش اقتصادمقاومتی در مشکین شهر و همچنین بازدید از صنایع و پروژه های "گرمی" و "اردبیل" خواهد بود.
صص
بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مجتمع مس سونگون 66910003/7/2017 5:19:15 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/03/201703101932509696_Thum.jpg
بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مجتمع مس سونگون

نعمت زاده: تولید سالانه 300 هزار تن کنستانتره در مجتمع مس سونگون
 
همچنین محمدرضا نعمت زاده درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در حاشیه بازدید از مجتمع مس سونگون در استان آذربایجان شرقی درخصوص سفر خود به این استان گفت: وظیفه ما است که از مجتمع هایی که در بخش معدن، صنعت و تجارت فعالیت می کنند،بازدید داشته باشیم تا به حل مسائل و مشکلات آنها کمک کنیم.
وی افزود: امروز از مجتمع مس سونگون که بعد از معادنی که در کرمان وجود دارد،بزرگترین معدن مس کشور محسوب می شود، بازدید داشتیم که در حال حاضر این مجتمع در دو پارت به تولید کنستانتره مس؛هرکدام به ظرفیت 150 هزار تن در سال به عیار 26 درصد می پردازد که حدود 300 هزار تن تولید کنستانتره در این مجتمع انجام می شود.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه آنچه در جریان توسعه این مجتمع باقی مانده، ایجاد واحد تولید کاتد (مس خالص) است، خاطرنشان کرد: مطالعات این امر در زمان های مختلف انجام شده و اخیراً تصمیم گرفته ایم که برای تولید یکصدهزار تن تولید کاتد در فاز اول نسبت به انتخاب پیمانکار و انعقاد قرارداد برای اجرای کار اقدام کنیم.
 
این عضو کابینه دولت یازدهم تصریح کرد: مهم این است که در مجتمع مس سونگون، کاتد یا مس خالص تولید شده و ترجیحاً تبدیل به فرآورده های بعدی همچون کابل،مفتول و مصارف دیگر شده یا بخشی از آن به صورت کاتد به سایر نقاط کشور منتقل و یا برای صادرات عرضه شود.
نعمت زاده با بیان اینکه یکی دیگر از اقداماتی که باید در این زمینه صورت گیرد،توسعه معدن مس سونگون است،افزود: بسیاری از کارشناسان معتقدند که ذخایر این معدن تقریباً دو برابر 400 میلیون تنی است که تاکنون شناسایی شده است، بنابراین اگر این موضوع به نتیجه برسد،باید در مجاورت این معدن کارخانجات مستقلی را احداث کنیم که برای عملیاتی شدن این تصمیم،شرکت ملی مس ایران باید مطالبات و بررسی های نهایی را انجام دهد.
 
گام دوم؛ سفر اعضای کمیسیون به مشکین شهر و بازگشت وزیر
 
در ادامه این سفر و پس از بازدید از مجتمع مس سونگون، وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از جلسه ای که با مسئولان شرکت مس آذربایجان ، رئیس و اعضای کمیسیون صنایع مجلس و مسئولان استانی بدون حضور خبرنگاران برگزار شد به سفر خود به آذربایجان شرقی پایان داد.
 
اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز ظهر سه شنبه(17 اسفند) سال جاری به دعوت نماینده مشکین شهر با سفر به این شهرستان که در دامنه های کوه سبلان در استان اردبیل واقع شده و از جاذبه های طبیعی زیبایی برخوردار است، در جلسه شورای اداری استان حضور یافتند.
نشست شورای اداری و اقتصاد مقاومتی مشکین شهر 66910003/9/2017 12:07:18 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/03/201703109374465955_Thum.jpg
نشست شورای اداری و اقتصاد مقاومتی مشکین شهر

برگزاری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اردبیل در مشکین شهر

عزیز اکبریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در حاشیه این جلسه که علاوه بر نمایندگان مجلس، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار اردبیل، فرماندار مشکین شهر حضور داشتند، با اشاره به موضوعات مطرح شده در این نشست گفت: در این جلسه مهمترین اولویت های استان همچون کشاورزی، تولید فراورده های دامی و گردشگری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: با توجه به طبیعت بکر استان  اردبیل و شهرستان مشکین شهر  این منطقه می تواند تبدیل به قطب بزرگ گردشگری داخلی و خارجی برای استان های آذربایجان شرقی و اردبیل شود.
 
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین سرمایه گذاری در فرآورده های مختلف بخش کشاورزی و فرآوری آن بررسی شد.
وی تاکید کرد: یکی از مسائلی که می تواند در آینده در   استان اردبیل و به ویژه شهرستان مشکین شهر مورد توجه قرار گیرد، استفاده از ظرفیت معادن است.
اکبریان یادآور شد: مقرر شد که اداره کل صنعت، معدن و تجارت برای ذخایر معدنی شناخته شده مجوزهای لازم را صادر کند و  اگر مواردی نیاز به رایزنی داشت کمیسیون صنایع مجلس از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت و هیئت دولت این روند را پیگیری کرده تا به نتیجه برسد.
 
اکبریان: از ظرفیت های کشاورزی اردبیل می توان برای صادرات به کشورهای آسیای مرکزی بهره برد
 
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به اولویت های برنامه ششم توسعه و بودجه ۹۶  سه محور  گردشگری، کشاورزی و استفاده از معدن را می توان در شهرستان مشکین شهر پیگیری و برای جذب سرمایه گذار برای هر یک از این بخش ها قدام کرد.
وی در ادامه افزود: اگر در سال آینده این سه محور مورد توجه قرار گیرد می تواند برای شهرستان مشکین شهر منجر به شکوفایی اقتصادی شود.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه  از فرصت مناسب ظرفیت های کشاورزی و فرآورده های دامی استان اردبیل و شهرستان مشکین شهر  می توان  برای صادرات محصول به کشورهای همسایه شمالی از جمله آذربایجان ارمنستان، ترکمنستان، تاجیکستان و روسیه بهره برد  تاکید کرد: توجه به صنعت توریسم نیز از مواردی است که می توان از ظرفیت بالای ارز آوری ورود گردشگران خارجی از کشورهای آسیای مرکزی به داخل کشور استفاده کرد.
ک
کلنگ زنی احداث انبار مکانیزه نگهداری گندم و کارخانه آرد ماکارونی در مشکین شهر‎ 3406753/9/2017 12:16:54 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/03/201703100027630143_Thum.jpg
کلنگ زنی احداث انبار مکانیزه نگهداری گندم و کارخانه آرد ماکارونی در مشکین شهر‎
 
کلنگ زنی احداث انبار مکانیزه نگهداری گندم و کارخانه آرد و ماکارونی در مشکین شهر
 
همچنین پس از پایان جلسه شورای اداری ، مراسم کلنگ زنی از احداث پروژه انبار تمام مکانیزه نگهداری محصولات کشاورزی، کارخانه آرد و ماکارونی با حضور جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در شهرستان مشکین شهر برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع مجلس در حاشیه این مراسم که روز گذشته برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه شهرستان مشکین شهر منطقه کشاورزی به حساب می آید و به ویژه کشت گندم یکی از محصولات  عمده تولید کشاورزی استان اردبیل و شهرستان های مشکین شهر، اهر، بیله سوار و مغان است، مجتمعی متشکل از سردخانه فرآورده های کشاورزی، سوله نگهداری گندم و همچنین کارخانه تولید ما کارونی بود که با سرمایه گذاری بخش خصوصی کلنگ زنی شد .
 
وی ابراز امیدواری کرد که این مجتمع  ظرف دو سال آینده مورد بهره برداری قرار بگیرد تا با استفاده از گندم آن برای تولید ماکارونی به منظور تامین نیاز کشور و صادرات به کشور روسیه بهره مند شویم.
 
این مجموعه با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۵ هکتار احداث شده و برای ۱۵۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و یک هزار نفر اشتغال زایی غیر مستقیم خواهد داشت. همچنین پیش بینی می شود که فاز اول این پروژه از تا خرداد ۹۶ احداث شده  و فازهای دوم و سوم آن نیز تا خرداد ۹۷ آماده بهره برداری شود.
پپپ
بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از بزرگترین پل معلق خاورمیانه در مشکین شهر‎ 66910003/9/2017 12:23:00 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/03/201703100521525098_Thum.jpg
بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از بزرگترین پل معلق خاورمیانه در مشکین شهر‎
بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از بزرگترین پل معلق خاورمیانه در مشکین شهر
 
در ادامه این سفر،رئیس و جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه سفر دو روزه خود به آدربایجان شرقی و اردبیل از پل معلق مشکین شهر بازدید کردند.

 عزیز اکبریان، رئیس کمیسیون صنایع در حاشیه این بازدید که با همراهی رضا رحمانی ، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولان استان صورت گرفت گفت: استان اردبیل به عنوان یک استان توریستی در کشور شناخته می شود و این مجموعه گردشگری و پل معلقی که در این محل احداث شده مورد بازدید قرار گرفت و در آینده نیز بناست که خط تله کابینی در ضلع غربی این پل به سمت سبلان مستقر شود.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این پل معلق که یکی از بلندترین پل های معلق در دنیاست و با توجه به فضای سبز و سرسبزی و زیبایی که دامنه سبلان و وجود آب گرم و فصل بسیار خوب در بهار و تابستان دارد با اقداماتی که انجام شده و در آینده نیز توسعه پیدا کند، می تواند منطقه بسیار خوبی برای گردشگری و جذب توریست باشد.
وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری این پل با بخش خصوصی است اما دولت نیز باید حمایت های لازم در ابعاد مختلف تسهیلات و مجوزها انجام دهد تا شاهد رشد صنعت گردشگری در غرب کشور  از جمله استان اردبیل و شمال استان آذربایجان شرقی باشیم.
پل معلق مشگین‌شهر به عنوان بزرگترین پل معلق خاورمیانه در ارتفاع ۹۰ متری رودخانه خیاوچایی و بر روی پارک جنگلی احداث شده، ۲ متر عرض و ۳۶۵ متر طول داشته و سازه آن توسط کارشناسان داخلی اجرا شده و دانش ساخت آن بومی است. این پل بخشی از مجموعه گردشگری خیاو تا گیردولی بوده و در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار و با هزینه‌ای بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال احداث شده است.منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی بزرگ‌ترین پروژه گردشگری استان اردبیل است. این مجموعه گردشگری شامل تالارهای پذیرایی، سوئیت‌های اقامتی، سایت بالن‌سواری و ورزش‌های هوایی، رستوران‌گردان و بازارچه‌های صنایع‌دستی، شهربازی و دیگر امکانات تفریحی است.
بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از بزرگترین پل معلق خاورمیانه در مشکین شهر‎ 66910003/9/2017 12:23:01 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/03/201703109773970163_Thum.jpg
بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از بزرگترین پل معلق خاورمیانه در مشکین شهر‎
 
همچنین اعضای کمیسیون صنایع مجلس به همراه  قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه این بازدید از نمایشگاه بهاره در منطقه که در مجاورت پل معلق به مناسبت فرارسیدن نوروز 96 دایر شده بود، بازدید کرده و با محصولات این نمایشگاه  از جمله شیرینی، شکلات، آجیل و خشکبار، گیاهان دارویی، لباس های محلی و .. که اکثر آن ها تولیدات بومی مردم منطقه بود، آشنا شدند.
 
برگزاری دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اردبیل در شهرستان گرمی‎ 3406753/9/2017 12:46:16 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/03/201703104204548004_Thum.jpg
برگزاری دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اردبیل در شهرستان گرمی‎

گام آخر؛ سفر به شهرستان مرزی گرمی با 95 کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان

همچنین اعضای کمیسیون صنایع در گام سوم و آخرین روز سفر خود به استان اردبیل به دعوت میرحمایت میرزاده، نماینده مردم گرمی از این شهرستان مرزی محروم دیدن کرده و در دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، حضور پیدا کردند.
 
شهرستان گرمی از شمال با شهرستان های بیله سوار و پارس‌آباد، از غرب به شهرستان اهر (آذربایجان شرقی) از جنوب به شهرستان مشکین شهر و از شرق به جمهوری آذربایجان همسایه‌است. شهرستان گرمی از جنوب به دامنه کوه‌های صلوات، از شمال به کوه‌های خروسلو از غرب به رود دره رود و از شرق به بالهارود محدود می‌شود.
 
برگزاری دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اردبیل در شهرستان گرمی
 
عزیز اکبریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در حاشیه این جلسه که علاوه بر نمایندگان مجلس، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار اردبیل، فرماندار شهرستان گرمی و نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، گفت: این جلسه صبح چهارشنبه( ۱۸ اسفندماه) در محل فرمانداری شهرستان مغان ( گرمی) برگزار شد و در آن مهمترین مشکلات و موانع سرمایه گذاری و تولید مورد بررسی قرار گرفت.
 
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: شهرستان گرمی قسمتی از منطقه بزرگ مغان را تشکیل می دهد که یکی از ویژگی های آن کشاورزی، گیاهان دارویی و پرورش ماهی است. همچنین این منطقه به دلیل داشتن مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان از ظرفیت مرزی خوبی  برای مراودات تجاری با این کشور برخوردار است.
 
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین دارا بودن زمین های حاصل خیز برای کشت از ویژگی های بارز این شهرستان است و بارش های فصلی زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است که می تواند قطب بزرگی برای پرورش آبزیان، دام و طیور و کشاورزی باشد.
 
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اخیرا سرمایه گذاری صنعتی نیز در شهرستان گرمی در حال انجام است از جمله کارخانجات  شیرآلات قهرمان که سرمایه گذار  و صاحب این صنعت از نیروهای بومی گرمی است سرمایه گذاری خوبی در این منطقه انجام داده است که شهرستان گرمی در آینده تبدیل به مجموعه تولید شیرآلات کشور برای عرضه در بازار داخلی و خارجی شود.
 
 با برگزاری این جلسه سفر دو روزه رئیس و جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به استان های آذربایجان شرقی و اردبیل که برای بازدید از پروژه ها و صنایع شهرستان های ورزقان، مشکین شهر و گرمی در این دو استان صورت گرفته بود، به پایان رسید.
 
بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از بزرگترین پل معلق خاورمیانه در مشکین شهر‎ 66910003/9/2017 12:22:55 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/03/201703101106227736_Thum.jpg
بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از بزرگترین پل معلق خاورمیانه در مشکین شهر‎

پایان سفر دو روزه کمیسیون صنایع به آذربایجان و اردبیل

عزیز اکبریان، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان این سفر در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت گفت: پس از پایان بررسی بودجه 96 در مجلس شورای اسلامی این سفر با توجه به ماموریت های ذاتی کمیسیون و همچنین بازنگری در رابطه با عملکرد دولت در اقتصاد مقاومتی در استان ها و شهرستان های مختلف به ویژه شهرستان ورزقان در استان آذربایجان شرقی و شهرستان های مشکین شهر و گرمی در استان اردبیل انجام شد.

وی افزود: به طور کلی اینکه با انجام اینگونه سفرها  وضعیت عملیاتی و اجرایی شده کارها را از نزدیک مشاهده کنیم بهتر است تا اینکه  برای در جریان قرار گرفتن اقدامات، به گزار شات و فرم های کاغذی بسنده کنیم.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  لازم است که تیم های ویژه ای از سراسر کشور به این مناطق سفر کرده و اقدامات صورت گرفته در راستای تحقق اقتصادی مقاومتی و همچنین مشکلات مردم منطقه را از نزدیک مشاهده کنند، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند، عدم تخصیص تسهیلات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است که در راستای اقتصاد مقاومتی اعطا می شود و گزارشاتی که از وزارت صنعت به ما رسیده  حاکی از پرداخت این تسهیلات به ۲۳ هزار نفر بود در حالیکه در شهرستان گرمی این تسهیلات تنها به یک نفر اعطا شده است بنابراین باید پیگیری کنیم که چرا این اتفاق رخ داده است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  شهرستان گرمی مستعد سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، دامی، آبزیان و طیور است و اخیرا نیز شرکت هایی برای تولیدات شیرآلات در منطقه در حال سرمایه گذاری هستند از این رو، سئوال این جاست که چرا باید این تسهیلات تنها به یک نفر اعطا شود که مقرر شد در تهران و در کمیسیون صنایع این موضوع و مشکلات دیگر مردم منطقه  پیگیری کنیم تا با شناسایی و رفع نقاط ضعف، بتوانیم در راستای حل مشکلات، گام های موثری را برداریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet