هدر موبایل
1395/12/21 11:34:10
سرویس فرهنگی
نادری انتقادکرد:

جذابیتی برای حضور گردشگران خارجی در ایران در ایام نوروز ایجاد نشده است

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس اعتقاد دارد عدم استقبال گردشگران خارجی برای حضور در ایران به مناسبت ایام نوروز نشان دهنده نداشتن برنامه ریزی، بی تدبیری و البته عدم اطلاع رسانی در سطوح بین المللی است.
جذابیتی برای حضور گردشگران خارجی در ایران در ایام نوروز ایجاد نشده است نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس اعتقاد دارد عدم استقبال گردشگران خارجی برای حضور در ایران به مناسبت ایام نوروز نشان دهنده نداشتن برنامه ریزی، بی تدبیری و البته عدم اطلاع رسانی در سطوح بین المللی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101500007094.jpg جذابیتی,برای,حضور,گردشگران,خارجی,در,ایران,در,ایام,نوروز,ایجاد,نشده,است Icana

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه متاسفانه ثبت جهانی آئین نوروز در یونسکو دستاوردی در حوزه گردشگری برای کشورمان نداشته است، گفت: مسئولان و متولیان حوزه گردشگری عمل‌گرا نیستند از این رو فقط با سردادن شعار عنوان کردند که آیین نوروز ثبت جهانی شده است.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایام سال نو در کشورهای مختلف باعث می‌شود که آنها میزبان گردشگران خارجی زیادی باشند در حالی که این مهم در کشورمان بالعکس است، اظهار کرد: متاسفانه نداشتن برنامه‌ریزی در این عرصه موجب شده در ایام نوروز شاهد حضور ایرانیان در کشورهایی مانند ترکیه، آذربایجان، تاجیکستان و غیره باشیم درحالی که گردشگر خارجی به ایران نمی‌آید.

وی ضمن تاکید بر اینکه عدم استقبال گردشگران خارجی برای حضور در ایران به مناسبت ایام نوروز نشان‌دهنده نداشتن برنامه‌ریزی، بی‌تدبیری و البته نبود اطلاع‌رسانی در سطوح بین‌المللی است، ادامه داد: تمام شهرهای کشورمان در ایام نوروز آمادگی میزبانی از گردشگران خارجی را دارند؛ این در حالی است که تهران به عنوان پایتخت خالی از حضور گردشگران می‌شود و حتی هتل‌ها مجبور به ارائه تخفیف می‌شوند که این امر جای تامل و تعجب دارد زیرا این ایام فرصت خوبی برای گردشگران خارجی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: متاسفانه باید اذعان کرد نتوانسته‌ایم جذابیتی برای گردشگران خارجی برای حضورشان در ایام نوروز ایجاد کنیم.

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ثبت جهانی آئین نوروز می‌تواند فرصتی برای ایجاد رونق در صنعت گردشگری کشورمان باشد از این رو مسئولان و متولیان حوزه گردشگری باید با اهتمام بیشتری نسبت به ایجاد جذابیت و فراهم کردن شرایط به منظور حضور گردشگران خارجی در کشورمان به مناسبت این ایام داشته باشند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet