هدر موبایل
1395/12/22 07:35:00
سرویس فرهنگی
طباطبایی‌نژاد مطرح کرد:

ضرورت استفاده ازظرفیت رایزن‌های فرهنگی برای جذب گردشگر خارجی در ایام نوروز

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد باید برای جذب گردشگر خارجی در ایام نوروز از ظرفیت سفارت‌خانه‌های ایران و رایزن‌های فرهنگی بهره خوبی برده شود.
ضرورت استفاده ازظرفیت رایزن‌های فرهنگی برای جذب گردشگر خارجی در ایام نوروز عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد باید برای جذب گردشگر خارجی در ایام نوروز از ظرفیت سفارت‌خانه‌های ایران و رایزن‌های فرهنگی بهره خوبی برده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201701108658112830.jpg ضرورت,استفاده,ازظرفیت,رایزن‌های,فرهنگی,برای,جذب,گردشگر,خارجی,در,ایام,نوروز Icana

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه ایام نوروز زمان برگزاری عید باستانی ایرانیان است از این رو فرصت خوبی برای جذب گردشگران خارجی تلقی می‌شود، گفت: متاسفانه این مهم در حالیست که در ایام نوروز شاهد افزایش پروازهای خروجی و کاهش پروازهای ورودی به کشورمان هستیم.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به نظر می‌رسد کشورهای همسایه از فرصت نوروز برای ایجاد رونق در صنعت گردشگری‌شان استفاده خوبی می‌برند و توانسته‌اند گردشگران را به خود جذب کنند در حالی که این مهم در کشورمان بالعکس شده است.

وی ضمن اشاره به اینکه برای جذب گردشگران خارجی نیاز به اطلاع رسانی و تبلیغات در سطح کشورهای خارجی وجود دارد، افزود: در این راستا می‌توان از ظرفیت آژانس‌های گردشگری استفاده کرد و البته نباید از پتانسیل سفارت‌خانه‌های ایران و رایزن‌های فرهنگی نیز غفلت کرد زیرا امروزه دیپلماسی نقش بسزایی در معرفی جاذبه‌های یک کشور دارد و می‌تواند موضوعی مانند جذب گردشگر خارجی را تسهیل کند.

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه در صنعت گردشگری با ضعف مواجه هستیم، ادامه داد: البته نباید از یاد برد که در چند سال گذشته رویکرد به ایجاد رونق و فراهم کردن شرایط برای حضور گردشگران بهتر شده اما تا نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: آیین سنتی نوروز می‌تواند بهانه‌ای باشد برای برنامه‌ریزی بلند مدت به منظور جذب گردشگران در فصل بهار زیرا در این ایام ایران سراسر از زیبایی‌های بی‌بدیل می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری کشور درنظر داشته باشند که می‌توان برنامه‌ریزی خوبی برای ایام نوروز به منظور جذب گردشگر خارجی تبیین کرد، زیرا بستر خوبی در این زمینه وجود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet