هدر موبایل
1395/12/22 16:25:35
سرویس اجتماعی
دلخوش:

انتقاد از کم‌کاری دستگاه‌ها در صیانت از تالاب‌ها/ افزایش دخل وتصرف در منابع طبیعی در پی بی‌توجهی مسئولان

سخنگوی فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس با انتقاد از کم‌کاری دستگاه‌ها در صیانت از تالاب‌ها، گفت: در پی بی‌توجهی مسئولان شاهد افزایش دخل وتصرف شهروندان در منابع طبیعی هستیم.
انتقاد از کم‌کاری دستگاه‌ها در صیانت از تالاب‌ها/ افزایش دخل وتصرف در منابع طبیعی در پی بی‌توجهی مسئولان سخنگوی فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس با انتقاد از کم‌کاری دستگاه‌ها در صیانت از تالاب‌ها، گفت: در پی بی‌توجهی مسئولان شاهد افزایش دخل وتصرف شهروندان در منابع طبیعی هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103485338298.jpg انتقاد,از,کم‌کاری,دستگاه‌ها,در,صیانت,از,تالاب‌ها/,افزایش,دخل,وتصرف,در,منابع,طبیعی,در,پی,بی‌توجهی,مسئولان Icana

سید کاظم دلخوش اباتری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت پیرامون اخبار منتشر شده مبنی بر دخل و تصرف در تالاب بین‌المللی انزلی، گفت: بعد از پیروزی انقلاب تصرف جدیدی در تالاب انزلی صورت نگرفته است، تصرفات مربوط به سال‌های پیش از انقلاب است که عموما در حاشیه تالاب صورت گرفته، منتهی عدم ساماندهی این مجموعه مشکلات محیط‌زیستی منطقه را افزایش داده است.

نماینده مردم صومعه‌ سرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ممکن است در سال‌های اخیر تصرفات موردی صورت گرفته باشد و این طبیعی است زیرا مردم در سایه عدم برنامه‌ریزی جهت احیا و مدیریت تالاب دست به این کار زدند، در واقع این تصرفات موردی هم در حدی که به تالاب انزلی آسیب بزند نیست.

وی با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در حفظ اموال خود و منابع طبیعی باید دقت بسیار داشته باشد، افزود: متاسفانه از سال‌های ابتدای انقلاب اقدامات موثری در حفظ منابع طبیعی، تالاب‌ها و رودخانه‌ها انجام نشد، در حقیقت مسئولان مربوطه اقدامی جهت حفظ و نگهداری این منابع نکرده‌اند، از این رو مردم به دخل و تصرف پرداختند.

سخنگوی فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های اجرایی جهت صیانت از تالاب‌های کشور، گفت: ضرورت دارد سازمان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و وزارت جهاد کشاورزی باید برای احیا و صیانت از تالاب‌هایی چون تالاب انزلی برنامه‌ریزی لازم را داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ طی روزهای اخیر فعالان حوزه حفاظت از میراث فرهنگی و طبیعی در نامه‌ای به معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به دخل و تصرف در تالاب بین المللی انزلی هشدار دادند./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet